Autor Tema: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA  (Pročitano 3130 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kide1978Započeo temu

Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« poslato: 17. Feb, 2019. 16:30 »
Poz svima.
Pojavio mi se "mali" problem sa bojom.
Konkretno, pojavile su se žute tačke po boji kao da rdja probija kroz boju. hearcut
Priložiću slike da vidite o čemu se radi, nadam se da će se videti.
Pola auta je pirgavo, strašno.
Da li se neko susretao sa time i da li ima rešenja ???

Na mreži Mihailo

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #1 poslato: 17. Feb, 2019. 17:01 »
Da li imas sa svih strana ili samo u nekom delu? Meni deluje kao da je neko vario pored auta...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži petarp031

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #2 poslato: 17. Feb, 2019. 17:10 »
Normalna pojava u zimskom periodu ako se nalazis u podneblju gde se dosta lozi. Cestice padaju na kola, ako se ne pere redovno to prouzrokuje ovakva ostecenja, narocito vidljiva na beloj boji. 2-3 dobra pranja uz trljanje sundjerom (ne grubim) ce ukloniti ovu pojavu. Druga varijanta je poliranje ili dekontaminacija glinom.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Van mreže Kide1978Započeo temu

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #3 poslato: 17. Feb, 2019. 17:19 »
Normalna pojava u zimskom periodu ako se nalazis u podneblju gde se dosta lozi. Cestice padaju na kola, ako se ne pere redovno to prouzrokuje ovakva ostecenja, narocito vidljiva na beloj boji. 2-3 dobra pranja uz trljanje sundjerom (ne grubim) ce ukloniti ovu pojavu. Druga varijanta je poliranje ili dekontaminacija glinom.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ne loži se ništa posebno oko mene.
Da ne preterujem, prao sam ga jednom nedeljno cele zime, osim kad je bila ona snegčina. Hvala Bogu pa su pametni ljudi ubacili ove brzinske perionice na žeton.

Kolega Miailo, kakvo varenje ni blizu. Vozilo je u mom dvorištu a ima bolju garažu nego ja dnevnu sobu. :-)

Van mreže Kide1978Započeo temu

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #4 poslato: 17. Feb, 2019. 17:21 »
Zaboravih, krov i hauba za sad nemaju.
Poslednja slika je odmah ispod stakla na gepeku, ispod brisača. Ovo je samo deo jer sam i ovo jedva fotografisao jer me zeza makro mod na telefonu.

Na mreži petarp031

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #5 poslato: 17. Feb, 2019. 17:22 »
Ova pojava se negde javlja od hemije koju posipaju po putevima. Sigurno moze da se skine dobrim trljanjem. Probaj jednu pecku da trljas prstom, videces da spada.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže Kide1978Započeo temu

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #6 poslato: 17. Feb, 2019. 17:24 »
Ova pojava se negde javlja od hemije koju posipaju po putevima. Sigurno moze da se skine dobrim trljanjem. Probaj jednu pecku da trljas prstom, videces da spada.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka



Jesam probao sam, skida se sa doooobrim trljanjem ali se nazire gde je bila, ostane pegica.

To znači da mi preostaje dosta trljanja i posle kratkog vremena će biti šav šaren od pegica ako ne probije i nešto gore kroz boju.

Van mreže Kide1978Započeo temu

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #7 poslato: 17. Feb, 2019. 17:27 »
Još ja htedoh, čim sam ga uzeo, da ga oteram da mi stave zaštitnu foliju, providnu.
Pitao sam ih i oni mi rekoše da ne radim to jer će uticati na garanciju.
Baš me interesuje šta će sad da kažu.

Van mreže Peja

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #8 poslato: 17. Feb, 2019. 19:04 »
fini opiljci od diskova, tj. kocenja?

Mozda je i rizla ili so za puteve bila puna opiljaka, mlevenih...
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #9 poslato: 18. Feb, 2019. 00:57 »
Prvi put ovako nesto vidim . Evo oko mene ima bar 10 kuca svi loze kao i ja , 2 siva auta ispred kuce i komsija pored odmah , perla bela boja mercedes , nista slicno . Mozda te hemikalije za puteve , bas cudna stvar , ali ako se skida trljanjem , ne brini poliranje resava stvar sigurno . Da nema neki cetinar pored auta ili tako nesto , mada takve tackice oni uglavnom leti ostavljaju ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži observer

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #10 poslato: 18. Feb, 2019. 09:48 »
Ovo je sasvim normalna pojava, pokupi se na putu vrlo lako, tokom cele godine, sto od cestica asfalta, sto od ulja i ostale prljavstine. Kada je deblji sloj onda je u crnoj boji a kada je tanji onda ima ovakvu zuckastu nijansu. Skida se malo jacim trljanjem prstom ili noktom ali OBAVEZNO uz konstantan mlaz vode da ne bi ostali tragovi "kandzica" :)
Svaki put kada perem kola rucno primetim ovo, pa onda krene "trljing". Ako ne istrljam dobro, onda od vec pomenute crne fleke, nastanu zute (stanjim sloj) ali samo treba biti uporan ali pazljiv i sve se skine. I nista ne ostane ispod.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Peja

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #11 poslato: 18. Feb, 2019. 09:54 »
Gliniranje
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži predragas

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #12 poslato: 18. Feb, 2019. 10:10 »
I ja imam ovaj slucaj, takodje je bela boja i jako se tesko skidaju fleke. Obzirom da ima ovih tackica na zadnjem braniku koji je od plastike nelogicno je da je rdja u pitanju. Kolega na sluzbenom VW takodje ima ovaj problem.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži observer

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #13 poslato: 18. Feb, 2019. 10:12 »
Glina je za one koji vole da bacaju pare na kozmetiku :) a i nisam siguran da radi, jer treba bas jako da se pritisne.
Uglavnom, svaki put kada perem kola ima bas dosta takvih tackica na prednjim vratima (u zoni gde tockovi bacaju prljavstinu na lim) i verovatno bih trosio kilogram gline za svako pranje. Prst + voda i udri, nema precice.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži petarp031

Odg: Kodiaq - BOJA - LIMARIJA
« Odgovor #14 poslato: 18. Feb, 2019. 10:34 »
Glina je odlicna stvar, ko zna da je koristi. Pri tome, ona se uopste ne trosi mnogo, najmanje pakovanje 3M gline meni traje vec dve godine, ispolirao sam barem 10 auta, a pre poliranja svaki glinirao. Ona upravo sluzi da poskida ovakve stvari, ocisti felne, a ne izgrebe lak kao kada bi trljali noktom.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka




Pretraga foruma [Google]