Autor Tema: Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta  (Pročitano 1105 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TataraZapočeo temu

Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta
« poslato: 11. Nov, 2023. 06:49 »
Zdravo svima da li se neko susretao sa ovim radi se o 1
2.0 dizel Motoru 4x4 Dsg mjenjac
Kad krećem I malo vise dodam gasa  cuje se tuck I onda presalta pa nako sec opet tuck al najviše izmedju 2 I 3 brzine
Mislio sam da je do mjenjaca I kad mjenja brzine ali ne on I pucketa I kad ne mjenja brzinu
Imal ko iskustva s ovim
  • Vozi: Skoda Karoq

Na mreži wkobre

Odg: Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta
« Odgovor #1 poslato: 11. Nov, 2023. 08:12 »
Kada je servisiran haldex?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže TataraZapočeo temu

Odg: Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta
« Odgovor #2 poslato: 11. Nov, 2023. 08:59 »
Nemam pojma drug kupio sam ga prije 6 mj receno mi je da je sve servisirano uradjen veliki servis. A za Haldex nemam pojma a vozio sam gs I u skodin servis spajali ga tamo i sve bilo top
Da li je to skupo taj servis ?
Ja sam negdje procitao da moze bit I do nekih nosaca?
  • Vozi: Skoda Karoq

Na mreži wkobre

Odg: Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta
« Odgovor #3 poslato: 11. Nov, 2023. 10:57 »
Nije skup servis, a često se previdi i preskoči. Preporuka je da se radi svakih 30.000km.
Siguran sam u narednim danima pisaće ovde neko kome se desilo slično ili prepoznaje bolje problem.
Ako je proveren u Škodi i vizuelno je bilo sve super, valjda bi videli da neki nosač ne valja?
Ono što bih ja odmah uradio pri kupovini (osim ako nema dokaza da je rađeno) je servis DSG-a, ali on nije jeftin.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Bingodalton

Odg: Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta
« Odgovor #4 poslato: 11. Nov, 2023. 11:35 »
Pa nije ni servis dsg-a skup.
Za DQ250 je set za servisiranje oko 110e i sadrzi 6 litara ulja, filter, cep i zaptivne gumice.
Za DQ500 je slicno, mislim samo filter da je drugaciji.
Servis moze svaki majstor da odradi koji moze da ocita temp ulja u menjacu i treba mu vremena koliko za zamenu ulja u motoru. Jedino je nacin merenja nivoa drugaciji nego kod zamene ulja u motoru.

Haldex izadje i povoljnije i opet je potrebna dijagnostika, zaboravih tacno cifru, ali mislim oko 60-70e sa rukama koje ukljucuje ciscenje filtera, zamenu srafova, gumica i 850ml tecnosti.

U ovlascenom jeste skuplje.

Na mreži wkobre

Odg: Skoda karoq pucketanje u ubrzanju auta
« Odgovor #5 poslato: 11. Nov, 2023. 12:36 »
To sam mislio, generalno ulje za DSG je skuplje od motornog ulja i potrebna je nešto veća količina kao što si naveo.  bravo2
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]