Autor Tema: skaknje kazaljke obrtaja  (Pročitano 1903 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NemanjaZapočeo temu

skaknje kazaljke obrtaja
« poslato: 28. Feb, 2014. 00:06 »
desava mi se da pri brzini od 110  do 130km kazaljka od brtaja pocne da skace od 3500 do 4000 obrtaja,u pitanju je auto skoda felicia 1.3lx karburator, 90% se vozi na plin,akad prebacim na benzin isto se desava koji je problem, kako bi moglo to da se resi?

Van mreže olajkris

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #1 poslato: 28. Feb, 2014. 02:19 »
Ja sam resio sa popravkom razvodnika. Ali nekima se to pokazuje isto kada ode komutator(elektronika razvodnika) ili ima losu masu.

Na mreži URKE 80

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #2 poslato: 28. Feb, 2014. 19:37 »
Kod mene bio komutator u pitanju. Sačekao da taj ispusti dušu i posle ugradio nov crni.

  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže drale01

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #3 poslato: 06. Mar, 2014. 00:28 »
imao sam slican problem a rijesio sam ga tako sto sam skinuo onu  stopicu na komutatatoru na koju dolazi kabal sa razvodnika. malo sam je dotegao i ponovo nabacio na elektroniku i sve je bilo OK. Ovdje zna problem praviti masa elektronike i same skoljke jer oksidiraju i zardjaju vijci na koje se stavlja elektronika pa onda pocne da brlja elektronika. mozda najbolje dovuci kabal od mase direktno ispod elektronike
  • Vozi: Фелициа, 1.3 lx, мотор 43 кW (бензин/ LPG), производња 11/2001 год.

Van mreže dusko zemun

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #4 poslato: 06. Mar, 2014. 08:53 »
bravo drale na odgovoru ...
ili je neki od kontakata slabiji ... ili je masa neka slabija... a ako pocne da se desava da auto na toplo se ugasi i par minuta nece da upali, moze da se kvar trazi i u komutatoru ...
samo, kupovinom novog komutatora, mozda necete resiti pbm, jer na trzistu ima jako puno kopija koje nisu bas adekvatne ... i ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže NemanjaZapočeo temu

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #5 poslato: 06. Mar, 2014. 21:22 »
jel ta elektronika ona kutijuca sto bar kod mene stoji sa desne strane sto je zakacena na sraf od amortizera?

Van mreže olajkris

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #6 poslato: 06. Mar, 2014. 21:25 »
verovatno jeste ako je povezana sa bombinom i razvodnikom.

Van mreže NemanjaZapočeo temu

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #7 poslato: 06. Mar, 2014. 22:29 »
ok,ima neka kockasta kutija metalna iz nje idu neke zice ,i da pogledam kod nje masu?ili da je zamenim posto ima i neku rezervnu
a cemu ona sluzi>

Van mreže felicia 1.3 glx

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #8 poslato: 17. Apr, 2014. 21:04 »
Ja imam problem na feliciji 1.3 glx 96 god obrkazaljka obrtaja  do trihiljde obrtaja ne reaguje tek na vise obrtaja radi normalno da li znate u cemu je problem.
Unapred hvala

Van mreže olajkris

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #9 poslato: 17. Apr, 2014. 23:42 »
moze biti komutator moze biti razvodnik kod mene je bio razvodnik. e sad dal imas neke probleme teze paljenje ili sl?

Van mreže dulefontana

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #10 poslato: 18. Apr, 2014. 15:26 »
Meni mirise na obrtaljku. Jel ti radila normalno?

Van mreže felicia 1.3 glx

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #11 poslato: 20. Apr, 2014. 00:01 »
sto se tice paljenja pali teze kad je zagrejana a kad je hladna pali extra samo malo trese dok se ne zagreje, a  skazaljka je normalno  radila od pocetka  posto sam je kupio novu. tako da znam sta sam do sada sve menjao.

Van mreže olajkris

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #12 poslato: 20. Apr, 2014. 01:46 »
razvodnik podmazivao odrzavao lanac na vreme menjao?

Van mreže ate

Odg: skaknje kazaljke obrtaja
« Odgovor #13 poslato: 04. Nov, 2022. 09:52 »
imam skoda felicija 1.3 1999 moze li neko da mi kaze zasto na 3000 obrtaja skazalka na obrtometar potskace samo tad
  • Vozi: skoda felicija 1.3



Pretraga foruma [Google]