Autor Tema: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa  (Pročitano 24542 puta)

Face i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AlmostCleverZapočeo temu

Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« poslato: 17. Apr, 2016. 19:32 »
Pozdrav,

Izvinjavam se ako otvaram novu temu :), ali mozda mi neko od vas moze pomoci. Vozim Octaviu 1.9TDI i kad naglo dodam gas preko 2500 obrtaja i pustim, veoma kratko dok auto usporava i smanjuje broj obrtaja, cuje mi se nekakav zvuk kao grebanje metal o metal ili kao da nesto "melje" pod haubom. Ne desava se u leru, nego samo u voznji, zvuk se cuje bez obzira da li prebacivao iz nize u visu brzini, ili testirao bez kvacila.
  • Vozi: 1.9TDI 66 kW

Van mreže AlmostCleverZapočeo temu

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #1 poslato: 17. Apr, 2016. 20:00 »
Pardon, mislio sam "ako otvaram staru/zatvorenu temu". Sad moze :).
  • Vozi: 1.9TDI 66 kW

Na mreži pajapop

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #2 poslato: 17. Apr, 2016. 23:57 »
Meni se cini da to moze imati veze sa krstovima na poluosovinama
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže AlmostCleverZapočeo temu

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #3 poslato: 18. Apr, 2016. 20:35 »
Zvuk je slican kao na klipu za turbinu(pocinje od 6. sek.), ali dosta blazi i ne javlja se u leru. https://www.youtube.com/watch?v=gUUd9hdt_nA
  • Vozi: 1.9TDI 66 kW

Van mreže stg44

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #4 poslato: 15. Jun, 2017. 07:47 »
Pozdrav, dali si riješio ovaj problem? Slično auto i model (A5 77KW) , cuje se kao grebanje pri oduzimanju gasa ili prebacivanju brzina (nema veze sa brzinama, kvaka je da prisisnem papučicu kvacila i tada se cuje).

Posebno izraženo kada idem uz veci uspon u III brzini i moram usporavati i naglo dodavati i oduzimati gas.

Ne javlja se u leru.

Čitam da bi mogao biti homokinetički zglob, cuje se sa lijeve strane u pravcu volana, ranije sam imao osjećaj da nešto pucketa kada u manjim brzinama skrećem u stranu.
« Poslednja izmena: 15. Jun, 2017. 07:56 stg44 »
  • Vozi: Octavia A7 81KW

Van mreže Joca TDI

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #5 poslato: 15. Jun, 2017. 09:26 »
Ne mogu baš najbolje da definišem zvuk preko snimka... ili pušta vazduh na nekom crevu ili je turbina u pitanju. Naravno početi prvo sa proverom creva...

Van mreže stg44

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #6 poslato: 15. Jun, 2017. 12:10 »
Dobio sam sugestiju da moze biti neko crijevo koje povezuje turbinu i EGR ventil? Jer se javlja pri naglom opterecenu vozila   i rasterecenju, dakle kad se dodaje i pusta gas.

  • Vozi: Octavia A7 81KW

Van mreže Jovan1991

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #7 poslato: 04. Dec, 2023. 01:09 »
Zdravo, ako moze pomoc... Nocas sa posla krecem i dodam gas pustim gas cuje se u orednjem lijevom tocku kao da nesto kratko lupi ali nije zvuk kao metal od metal... Narocito u manjim obrtajima motora i narocito je izrazeno u manjoj brzini tipa prva druga brzina... Nakon sto motor postigne radnu temperaturu to prestane... Sta moze biti uzrok? Hvala unaprijet na odgovoru... U pitanju je skoda oktavija limuzina 1,9 77 kw 2006 god...
  • Vozi: Skoda oktavia 1,9 tdi 77kw

Van mreže nightrider

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #8 poslato: 05. Dec, 2023. 14:28 »
Nesto vezano za trap verovatno ne bi prestalo kada se zagreje.
Ono sto moze biti podmuklo sitno lupkanje je lezaj na poluosovini i homokimeticki i onaj do menjaca,
a mozda prestane kada se zagreje.
Ali ako jace lupi i tup je zvuk onda vrv nije ni to.

Na mreži pajapop

Odg: Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa
« Odgovor #9 poslato: 05. Dec, 2023. 16:28 »
krckanje pri zakretanju levo desno je karakteristicno za spoljasnji homokineticki zglob, ali to je bas kad je definitivno propao. U pocetku, kad pocne da se javlja luft u kanalicima kuglica javlja se tup udarac pri promenama brzina, narocito pri malim brzina i pri zaustavljanju ili kretanju iz mesta. Kad se motor zagreje, zagreju se i kuglice od trenja, pa se rasire, bolje se zaglavljuju, pa onda tog udarca nema ili se manje primecuje.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.



Pretraga foruma [Google]