OSTALI FORUMI > Off Topic

PT: Kvalitet robe iz Srbije...

(1/2) > >>

sasaj:

PT


--- Citat: djordjebg  01. Nov, 2013. 08:57 ---Uostalom da  sutra neki svetski poznat komponentas otvori pogon u Srbiji, da li bi to znacilo da je takav deo manje kvalitetan od onog iz Austrije i vice versa?
--- Kraj citata ---
DA,to upravo to znaci,isto kao sto su pravili punto koji je prokisnjavao i lose ofarban i sta ti jos znam,ako hoces da unistis nesto daj nama da mi to pravimo....

sasaj:
mnogo zavisi za cije se trziste radi roba,ja sam se dva puta sreo sa pogresno poslatom robom i mogu vam reci da sam oba puta ostao bez daha.
jednom je pogresno poslata servisna knjiga nama a bila je namenjena za Francusko trziste,koza od koje je napravljena korica je neverovatno razlicita nego ona koja ide za nase trziste,toliko je prefinjenija da je to strasno
a drugi slucaj ej bio kada su iz Kine umesto u  Spaniju kod nas poslali kontejner sa onim glupostima sto su prodavali sve za 1 dolar,ogromna razlika,doziveo pa pricam da to nisam video ne bi verovao kinezi prave ozbiljne stvari ali zavisi za koje je trziste,za nase nesto i ne verujem da salju preterano kvalitetnu robu

djordjebg:

--- Citat: sasaj  01. Nov, 2013. 09:11 ---DA,to upravo to znaci,isto kao sto su pravili punto koji je prokisnjavao i lose ofarban i sta ti jos znam,ako hoces da unistis nesto daj nama da mi to pravimo....

--- Kraj citata ---

Punto je farban rucno, sasvim moguce da je bilo problema i propusta. Od tada je prakticno iznikla cela fabrika, proces farbanja je potpuno robotizovan npr. Unutra sve izgleda poprilicno svemirski, ljudi koji rade savesno i vredno i 500L je jednako kvalitetan kao i svi drugi FIAT automobili.

sasaj:
a koje je objasnjenje za vodu,sto je propustao vodu na vratima ???   (govorim o tada novom autu)  ;D

djordjebg:
Ne znam o kom autu uopste pricas. Uglavnon o kom god da se radi mogu ti reci iz licnog iskustva da je propustanje vode na vratima problem Skoda Fabije prve generacije, iako je to jako kvalitetan automobil.
Fabrika u Kragujevcu danas je npr. modernija od Skodinih fabrika u Ceskoj, radnici redovno primaju platu i hrane se u fabrickom restoranu kvalitetnije od vecine gradjana Srbije.
Rade vredno i motivisani su da zarade svoje platu koja nije velika, ali je redovna sto je retkost u ovoj nesrecnoj zemlji.
Jeste da je sve ovo offtopic, ali nervira me kada nemamo nimalo poverenja u vlastite snage, da Made in Serbia automobil je jednako kvalitetan kao i Fiat Made in Italy.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju