OSTALI FORUMI > Off Topic

Pomoc prijatelja :) oko limarije

(1/1)

Vlada Gusar:
Molim za jednu pomoc nekog iskusnog ko je to radio ili zna sta je najbolje (dugorocno) resenje. Ovako pomazem drugaru oko sredjivanje limarije na Opel kadetu B i zanima me sta je najefikasnije kao zastita pre i posle varenja.Da napomenem lim je pre varenja ofarban wash primerom.

Hvala na svakoj vrsti pomoci

milosgranice:
ima dobrih anti korozivnih premaza koji mogu da se farbaju a glavna stvar je koliki je novcani fond, epoksi osnovna za camce je zakon, rdja kroz nju ne moze, moze da izadje samo na drugu stranu, ja sam prosle god. pitao u farbari, narucuje se nema uvek na stanju posto je skupa bila je 1700din 500gr. Pitanje je dal se isplati posto je neminovna rdja na varu ako je autogeno,CO2 je malo bolje. Po meni najbolje je sve cistiti do maksimalno zdravog lima, znaci sjaj bez ikakvih crnih tackica gde je to moguce, anti korozivni premaz ne antiros od 150din. nesto malo bolje,neka  solidna osnovna ali najbitnije da je lim cist sjajan bez tackice korozije, znaci terati do zdravog, bolje i napraviti rupu brusilicom kad se cisti nego ostaviti trag rdje. Tako smo ja i drugar radili jugice  sa domacim materijalom i bili smo mirni 3 god. radili smo rubove. Posle je so ucinila svoje. Znaci najbitnije je priprema da to bude da kazem hirurski cisto.

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju