ŠKODA FORUMI > Elektrika Mehanika Dijagnostika

Xenon farovi problem projektori Octavia A5 FL RS

(1/3) > >>

WarppeR:
Pozdrav svima


Da ne bih bacao novce na majstore odlucih da se prvo posavjetujem sa ljudima na forumu

Moja Octavia A5 2010 Facelift VRS ima bend lighting to jeste AFS
E sada gledao sam po internetu ta svjetla se podizu sama tj nivelisu.. kod mene nista ne funkcionira a na VCDS nema niti jedne greške sa farovima
Koji je problem da li je neko imao nešto slično


Drugi problem je što su kratka svjetla prilično loša tj slabo osvjetljavaju, sočiva izgledaju čisto kada se gleda sa vana… u njima je D1S xenon osramov

Zanima me vaše mišljenje prijedlog ideja šta bi vi uradili
Hvala u svakom slučaju

Nenad78:
Vjerovatno je reflektor izgorio treba vidjeti može li se reparirati,to je onaj mali iza sočiva i ne može se vidjeti.Mislim da ima u Sarajevu momci što repariraju farove,Piknalog ili tako nešto se oglašavaju na Fb.

Nenad78:
To je što se tiče jačine snopa a ostalo vidjeti dobrog električara

hirurg:
Moze biti da je sijalica pri kraju radnog vijeka. Koliko je auto kod tebe, da li je imao saobracajki. Jesu li farovi orginal? Mozda je kopija losa. Mislim da ima obde na forumu tema o farovima i tu je opisano kako radi auto nivelacija. Obicno ima senzor koji je spojen na lafet auta i pomoću njega nivelise. Obicno ta mala poluga se ošteti i onda nivelacija ne radi. Pretresi malo forum.

Svjetla ces rjesiti vrlo vjerovatno novim sijalicama. Ako te nisi skoro zamjenio.

fobia24:
I kod mene jedino to ne radi na O2 RS pre fl. Mislim da je bila i greska nivelacije farova na obd kad sam gledao, ne secam se koja. Nisam ni gledao da to resim jer za tehnicki u Sloveniji to ne pravi problem. Javi ako resis sta je.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju