Autor Tema: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila  (Pročitano 1349 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srđan1976Započeo temu

Izvinjavam se unapred ako mesto i naslov nisu odgovarajući, neka promene moderatori ako misle da treba.

Proučavao sam izvesno vreme po netu kako se radi mali servis i usudiću se da po prvi put sam to uradim, nije neka mudrost ali se treba informisati i pripremiti alat. Na youtube kanalu Dino DIY čovek je lepo isekao otvor na plastičnoj zaštiti ispod motora i napravio prozorčić koji je učvrstio zip vezicama. Kada radi zamenu ulja ne skida onih desetak šrafova, samo otvori to prozorče. Mislim da ću nabaviti cirkularne nastavke za električnu bušilicu i njima napraviti otvor.

Da li je neko radio ovo, neki savet, predlog, i osnovno pitanje: valjda je zaštita na Superbu 2 plastična? :-)
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže hirurg

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #1 poslato: 14. Feb, 2023. 14:44 »
Moj savjet je da skines pa isjeces otvor. Ako budes sjekao na autu mozda nesto ostetis. Inace suspleh je plasticni, i bukvalno mozes da ostavis tu rupu bez zatvaranja. Jer njegova svrha je samo ekologija. Da ne curi ulje izvan nejga od motora. Ti kad prosjeces svakako ce moci da curi na patos sa zatvaracem ili bez. Srecno
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže sale.kriminale

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #2 poslato: 14. Feb, 2023. 16:55 »
A da li ćeš proći tehnički pregled u Srbiji ?
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Peja

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #3 poslato: 14. Feb, 2023. 18:10 »
Ako to vec radite, napravite lepo "prozorče" koje se može pričvrstiti nazad plastičnim vezicama.
Kod promene ulja iseku se a po završetku stave novevezice.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #4 poslato: 14. Feb, 2023. 18:14 »
Da, naravno da sam mislio da skinem pa isečem.
Probušim 4 rupice na prozorčiću i 4 na ostatku šuspleha. Napred kroz dve rupice na šusplehu i dve rupice na prozorčiću idu dve vezice labavije stegnute, to su šarke, to se ne dira kad se otvara. A druge dve i dve rupice stegnu se vezicama koje se onda pri zameni ulja preseku klještima i po završetku servisa stegnu novim zip vezicama.

Sale, da li sam te dobro razumeo, hteo si reći da ne bi auto prošao tehnički sa ostavljenim otvorenim otvorom? Sa ovom varijantom koju sam ja naveo ne bi trebalo da bude problema, zar ne?
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #5 poslato: 14. Feb, 2023. 18:35 »
Kad bih to uradio mislim da bih sledeće zamene ulja mogao da obavljam bez dizanja vozila. Oko 19 cm je visina Superba tu sa strane, dovoljno da zavučem ruku prekinem vezice, odvrnem čep kartera, ispustim ulje, zavrnem i stavim nove vezice. Simulirao sam situaciju sad u stanu ispod kreveta koji je te visine. :-)
Mogu da vladam situacijom jednom rukom tu negde do 80-90cm širine, kontam da je dovoljno da se zavučem i obavim sve.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži mtesic

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #6 poslato: 14. Feb, 2023. 20:07 »
Srđane, čini da si u pravu i da se može uraditi bez dizanja vozila, ali mislim da ćeš se namučiti i isprljati. Teško je pod uglom bez da vidiš potrefiti šraf, a kad krene da curi ispod moraš imati posudu koja nije plitka.

Javi mi se privatnom porukom pa ću ti napisati gde u Novom Sadu imaš navoz za kola koji je izgrađen u sklopu zgrada kada se vodilo računa o tome da bi ovo bilo lepo imati ispred zajedničke garaže. Ja na tom mestu godinama radim mali servis u svojoj režiji.

Inače, i ja sam učio zanat (i) od Dina - tako je kako kažeš: nije neka mudrost, mada prvi put udara srce da ćeš nešto zeznuti, da nećeš moći da pomeriš auto pa da će ti ostati tako glupo na rampi :-).
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #7 poslato: 15. Feb, 2023. 03:47 »
Zasto ne kupiti 2 drzaca auta koji su u lidlu 20e, cak mislim da u okovu ima neka akcija dizalica i 2 drzaca neka smesna cena isto. I vise nego dovoljno prostora za bilo koji rad ispod auta (menjao sam set kvacila tako). Sus pleh se skida za par 2 3 minuta.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #8 poslato: 15. Feb, 2023. 04:15 »
Buco, kupio sam ta dva stubića, prvi put ću svakako tako.
Naravno da nije prevelik posao svaki put skidati i vraćati šuspleh. Sve ovo je čisto radi neke brzine i uprošćavanja celog procesa.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #9 poslato: 15. Feb, 2023. 04:55 »
Gledaj da ti to sve bude merak. Nedelja popdne, upalis neku muziku, otvoris pice. Alat pa polako nek traje i 3 sata. Odmoris i glavu ujedno. Ja bar tako to gledam.  ;)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže t.salai

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #10 poslato: 16. Feb, 2023. 09:12 »
Gledaj da ti to sve bude merak. Nedelja popdne, upalis neku muziku, otvoris pice. Alat pa polako nek traje i 3 sata. Odmoris i glavu ujedno. Ja bar tako to gledam.  ;)


Da, tako i ja odmorim glavu...i taman kad mi je merak pukne saraf  =))
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže sale.kriminale

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #11 poslato: 16. Feb, 2023. 23:49 »
Nezvanična fora kod tehničkog pregleda je da se ne zakera za ono što kamere ne snimaju. Kamere snimaju spolja (signalizacija, kočenje, branici i sl.), a unutra ako bord pokazuje neku grešku obično nije frka (ako su OK), a za podvozje gde tehničari provode dosta vremena kamere ne vide i moglo bi da prođe bez neke priče. Argument bi bio taj što postoje vozila koja nemaju plastičnu zaštitu uopšte, a negde je to opcija uz doplatu. Međutim, kada imaš taj šuspleh, a isti je oštećen, uvek se može naći neki pametni da to primeti. Ako je plastika crna neka i vezice budu crne i sve tako diskretno bude OK.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže hirurg

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #12 poslato: 17. Feb, 2023. 07:53 »
Da zakera jer ima rupa na susplehu. Katastrofa
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže MAKS

Odg: Rezanje otvora na plastičnoj zaštiti ispod vozila
« Odgovor #13 poslato: 17. Feb, 2023. 09:11 »
Niko ti nece zamerati dali imas ili nemas suh pleh.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]