Autor Tema: Superb 3 - utisci, testovi, informacije  (Pročitano 12314 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #15 poslato: 12. Avg, 2015. 02:16 »
Mimoišao sam se juče sa jednim srebrnim :-) (kod Ade, jer tamo ovih dana svako popodne "hvatam" zalazak Sunca :-)


Vidim poznata mi prednja maska odnekud, a nije Oktavija, a liči, LED DRL su drukčija, kao da su jača, šira silueta, drukčiji farovi i onda, trenutak pre nego što je prošao pored mene (moje O2), ukapiram da je to novi Superb.
Sve ovo je trajlo cirka 1 sec, i onda i kod mene onaj efekat sa škodinog promo videa - WOW!  :B=)


Ne zalazim po gradu (centru) zadnjih mesec dana, verovatno ih ima još...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže adamGT

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #16 poslato: 29. Avg, 2015. 22:27 »
Danas videh uzivo Superba,top menadzment DIS-a dobio 2-3 komada,sve u crnoj boji,prvo sam ugledao auto sa bocne strane i da nije bilo znakova na felnama nikad ne bih provalio da je superb, prvo sto mu  crna boja nikako ne stoji i totalno je zatvorila auto,drugo vise mi lici na neki fluence ili tako nesto,zadnji deo osim svetala potpuno identican kao octavia,ocekivao sam da bude dosta siri,prednji deo skoro identican,ko se ne razume nema sanse da ih razlikuje,unutrasnjost identicna kao u elegance octavii,sve u svemu mislim da ne  vredi uopste toliku razliku u ceni,bas sam se razocarao

sent from 3310


Van mreže mlax

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #17 poslato: 02. Sep, 2015. 15:40 »
Posto razmisljam o kupovini novog superba odem do salona da ga malo detaljnije proucim. Sedeo sam u njemu na sajmu ali bilo je davno i malo vremena pa reko da osvezim pamcenje. Utisak mi je da, uprkos malo vecim spoljasnjim dimenzijama, ima manje mesta na zadnjoj klupi. To mi je cudno. U mom superbu prve generacije ima, po mom utisku, vise mesta. U drugoj generaciji jos vise a u ovoj trecoj rekao bih za nijansu manje.
Inace utisak o izgledu spolja mi je fenomenalan. Unutrasnjost mi se ne svidja, nekako je previse obicna i konzervativna.
Posto sam u dilemi da li da kupujem novog ili nekog polovnog godiste 2011-2012 sad sam blize kupovini polovnjaka. Em se materijalno ne bih previse napregao, em mi se cini da nova generacija ne pruza korak napred koji se od nje ocekuje.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže mlax

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #18 poslato: 24. Okt, 2015. 00:37 »
Definitivno sam totalno razocaran novim superbom. Danas sam se malo detaljnije upoznao sa ovim autom. Kolega ga kupio pa sam ga zamolio da mi ga da na par sati da ga detaljno proucim i provozam. Utisak je jako los. Mozda sto sam mnogo ocekivao. Osecaj unutra je kao da sedim u nekom modelu od pre deset godina, jako konzervativan sveden, nista ne odaje utisak automobila koji je izasao 2015. godine.
Oprema ambition plus jos neke sitnice, motor 2.0 tdi 150ks. Lepo ide u voznji je ok, mozda bi bilo bolje da je malo startniji ali nisa strasno. Posto sam jedno vreme vozio superb 2 (2.0 tdi 140ks) u poredjenju s njim ovaj novi mi deluje nekako tromiji. Na autoputu (terao sam ga do 140-nisam hteo vise ipak nije moj i jos je nerazradjen) se jako lepo ponasa i imam osecaj da ima mnogo rezerve snage, da bi mogao da jos povuce bez napora. Mesta na zadnjoj klupi definitivno ima manje cak i u odnosu na mk1 a kamoli u odnosu na mk2.
Sve u svemu u poredjenju sa prethodnim modelom moje skromno misljenje je da gubi bitku. Narocito ako se uzme u obzir da je ovo ipak model nastao 2015 a prethodni 2008. godine. Cak i spolja, gde mi se ranije svidjao, deluje nekako neubedljivo. Lepo izgleda ali deluje kao konfekcija. Slicno svima, nista ga ne izdvaja. Onaj stari jeste bio ruznjikav ali je imao nesto sto ga razlikuje od mase, imao je karakter.
Ovo je samo moj skromni utisak, nemojte mi zamerati. Imao sam potrebu da ga podelim sa vama buduci da sam imao priliku da ga malo detaljnije upoznam.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže batke

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #19 poslato: 24. Okt, 2015. 09:51 »
Ispašće da se javljaju samo kritičari. Posle mog prvog utiska, onog wow, nakon sedenja u vozilu bilo je pa dobro, moglo je i bolje ali nije loše. Unutrašnjost skinuta sa O3 uz neke dorade ali malo uvećana pa mi izgleda nekako prazna. Pozadi definitivno manje mesta nego u prethodniku. Kvalitet izrade lošiji, zvuk lupkanja po vratima odaje da je lim značajno tanji. To sad ima prednosti zbog težine, ali se gubi onaj isećaj luksuza koji treba da ima ovakav auto. Razgovor sa prodavcem, koji vozi dvojku, potvrđuje moje subjekrivno mišljenja da ovo nije iskorak napred u smislu kvaliteta. Da bi imao tu cenu i sve što su nakrcali od opreme (od elektronike na šta se izgleda i išlo) negde mora da se uštedi. Mislim da su ti filozofiju preneli sa O3. Vozeći O2FL i O3, nekako mi se čini da je O2 bila kvalitetnije sklopljena. Ne žalim se naravno samo utisak. Volim ja svoju novu limuzinu i iživam u njoj. Ali posle privatne Fabie, O2FL, službene Scout i Superb1, kao i privatne O3 nekako mislim da će, ako bog da, sledeće biti nešto iz game gospodara prstenova. Sem ako me iznenade nekom žešćom O4...  :B=)
 
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mirkuk38

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #20 poslato: 24. Okt, 2015. 12:01 »
Slažem se sa vašim ocenama... to mi je i bilo prvo razočaranje na sajmu u martu.. bile su obe Superbice izložene jedna pored druge. S2 standardno solidna i stamena, vrata se zatvaraju kao u autu visoke klase. Doduše, vidi se da dizajn zastareva i da zub vremena čini svoje.

Uđem u S3, zatvorim vrata i ne verujem... zvuk šupalj kao u Rapidu :). Mesta pozadi za nijansu manje, ali u pitanju su bila top sedišta, a u S2 obična. Mada, ukupno gledajući, mesta pozadi sigurno ima za nijansicu manje.. što nije problem, jer mesta i dalje za kolena ima napretek. Ono što je bitno, dobilo se poprilično mesta u širinu (ramena i laktovi),  kao i 2cm za glavu (što je ipak problem na S2).

Iznerviran i razočaran, pređem u drugu halu, da probam još jednom Passata B8 (vrata se identično loše zarvaraju kao i na S3). Ne znam što ne ulože 20€ više u izolaciju i povećaju cenu auta za 50€, nego gledaju da uštede svaki €, pa da kupac bude razočaran... ili primoram da ide na OOOO :P

Mada, moj primerak je nešto bolji po tom pitanju (zvuk i osećaj zatvaranja vrata), negde na pola puta od S2 do pretprodukcijske S3 koja je bila na sajmu. Izolacija buke vetra je jako dobra, a izolacija zvuka motora fantastčna.. čuje se da motor prolazi kroz obrtaje, ali to je toliko prigušeno i rafinisano da se ne može proceniti da li je dizel ili benzinac ispod haube. Bravo!

Ako budem menjao ozvučenje na kolima, uradiću tom prilikom i DYNAMAT, barem u prednjim vratima... kada se već fabrika stisla i ostavila sve to na minimumu... mamicu im...  wall1

« Poslednja izmena: 24. Okt, 2015. 12:05 mirkuk38 »

Van mreže batke

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #21 poslato: 24. Okt, 2015. 12:29 »
Sve je to sada masovna produkcija, borba za kupcima potrošačkog društva. Roba se menja po isteku garancije, inače bi svi propali zbog nedostatka posla.
Kako god bilo tvoja Superbica izgleda sa onim felnama eksta. I ja sam imao slično iskustvo sa O3. Još imam šiber pa sad kad je hladnije škripuće guma, da popizdiš.  hearcut 
Moram da kupim silikonski sprej da rešim to. Ali zato u standardu za elegance imam 50% više stvari nego na O2FL. A kad pogledaš cenu koju je O2 imala kad se pojavila i sada O3 sa istim motorom i opremom razlike i nema. Tu mora negde da se uštine. Konkurencija je veoma jaka. Otprilike je i sa Superbom tako. I sam kažeš da je i kod VW Passat B8 slična priča. Pitanje je i kako se premium brendovi bore sa tim...
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mlax

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #22 poslato: 24. Okt, 2015. 14:25 »
Kad smo se vec dotakli i pasata, opste je poznata cinjenica da superb2 sije pasata b7 po svim poljima. Mislim da su se tu bas zeznuli. Tada su bili napravili superba boljeg nego sta je bio pasat a jos je bio i jeftiniji. Poznat je i onaj test autobilda u Nemackoj gde su u direktnom duelu superba proglasili pobednikom. To je bio veliki udarac za vw. Realno taj b7 i jeste bio najgori pasat ikada napravljen. Unutra je osecaj kao da sedim u kliu, od losih sedista pa do sveukupnog izgleda - iznutra naravno.
Sada, medjutim, napravili su b8 znacajno boljim od prethodnika a S3 za nijansu gorim od svog prethodnika. Mislim da je to namerno uradjeno, da se pozicioniraju na prava mesta na trzistu koja su im oni namenili.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže batke

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #23 poslato: 24. Okt, 2015. 14:57 »
I kao grom iz vedra neba afera...
Kao sa Toyotom kad je preuzimala lidersko mesto i afera sa papucicama gasa i kocnica...
Nego po meni je Superb 2 FL najbolji Superb (ne mislim najlepši), a Passat B7 najružniji Passat.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mlax

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #24 poslato: 24. Okt, 2015. 15:27 »
B7 meni nije toliko ruzan spolja kad ga gledas ali unutra je katastrofa. S2 objektivno nije lep ali ima nesto posebno. Nesto sto ga izdvaja od ostalih. Istice u moru konfekcije po dizajnu. S3 je bas suprotno od toga. Kad sam ga prvi put video bio sam odusevljen ali kako vreme prolazi i vidjam ga sve vise po ulicama shvatam da je samo jedan od mnogih u moru konfekcije.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže Peja

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #25 poslato: 24. Okt, 2015. 15:28 »
U auto salonu u Nišu, zagledao sam detaljno limariju, kako je šta savijeno, kako su spojevi organizovani... Stekao sam utisak da su na novim Škodama (Rapid, O3, S3) i te kako štedeli na alatima i gledali da alati i sklopovi budu što prostiji - jeftiniji.
Iz daljine posmatrani, ovi automobili ne odaju takav utisak.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Peja

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #26 poslato: 13. Jan, 2016. 23:31 »
https://www.youtube.com/watch?v=YLplgsCxY-Q
Zavali se, u HD i full screen
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže nikola indjija

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #27 poslato: 14. Jun, 2016. 16:50 »
Danas u Aks drive u Sabcu bio na servisu.
Vozio sam test vozilo superb 2.0 tdi 190ks dsg u ambition paketu.Uopste nisam imao utisak da vozim auto od 190ks.Dali mi se samo ciniloIzgledao mi kao da ima oko 120ks
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže mirkuk38

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #28 poslato: 14. Jun, 2016. 17:08 »
Šta kaže prodavac na tvoj komentar da su negde zagubili 70ak KS u tom autu? :P

Van mreže voyager

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #29 poslato: 14. Jun, 2016. 17:48 »
Možda sve deluje previše kultivisano pa si se zbunio. :)
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M



Pretraga foruma [Google]