ŠKODA Fabia > FABIA 2007-2014

Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom

(1/2) > >>

toro86:
Da li je neko sam mijenjao sijalicu na desnom faru sa sočivom i ima li kakav način, a da ruke i dalje ostanu funkcionalne  ;)

Naime ko je dizanirao svaka mu cast, prvo sam jedva izvadio sijalicu, a sad nema sanse da novu vratim, jer mi smeta kućište filtera za gorivo...

Ljuba:
Imam takve farove i nije nesto preterano teska zamena. Ne znam oko cega se mucis, pretpostavljam da si rastavio dzek, limeni nosac i sijalicu, to sve sastavi izvan fara (pogledaj drugu stranu kako treba da izgleda) namestis u leziste i zakrenes nekih 5mm kako bi zabravio sklop.

hakkler:



--- Citat: toro86  15. Mar, 2024. 22:02 ---Da li je neko sam mijenjao sijalicu na desnom faru sa sočivom i ima li kakav način, a da ruke i dalje ostanu funkcionalne  ;)

Naime ko je dizanirao svaka mu cast, prvo sam jedva izvadio sijalicu, a sad nema sanse da novu vratim, jer mi smeta kućište filtera za gorivo...

--- Kraj citata ---

Moraš odšarafit nosač filtera goriva da bi mogao normalno sam zamjenit. Naravno ako imaš taj zvjezdasti ključ..ili otiđi u ovlašteni ili netko ko ima "grif" ili tanke ruke.

Probao 2x..i odustao. Nema šanse ako ne maknem filter nafte.
Glupo..ali rađe platim da to netko napravi jer je baš za*bano.


--- Citat: Ljuba  16. Mar, 2024. 09:34 ---Imam takve farove i nije nesto preterano teska zamena. Ne znam oko cega se mucis, pretpostavljam da si rastavio dzek, limeni nosac i sijalicu, to sve sastavi izvan fara (pogledaj drugu stranu kako treba da izgleda) namestis u leziste i zakrenes nekih 5mm kako bi zabravio sklop.

--- Kraj citata ---

To što ti imaš benzinca i mjesta koliko hoćeš  je druga priča..

Na dieselu je malo drugačije sa prostorom oko desnog fara.

Ljuba:

--- Citat: hakkler  17. Mar, 2024. 01:10 ---To što ti imaš benzinca i mjesta koliko hoćeš  je druga priča..

--- Kraj citata ---
Istina, mada sam uzeo u obzir zamenu leve sijalice gde akumulator dosta ogranicava manevarski prostor. Montirao sam xenon sijalice ali svejedno jednom godisnje, zbog tehnickog, moram vratiti halogenke. Prvi put je bilo psovanja i proklinjanja "konstruktora", ali sad je to vec rutina.

soneje:
Od kako je Škodu preuzeo VAG stalno neke gluposti.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju