Autor Tema: Putarine  (Pročitano 3323 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MAKSZapočeo temu

Putarine
« poslato: 18. Jul, 2015. 13:31 »
Evo malo obavest za one koji mozda neznaju a idu u ovom pravcu.
Beograd-Udine. Naravno mojom fabijom.
Mi kukamo da su cene nasih putaruna velike. Ali proci Hrvatsku 17.5 e  naravno za jedan prolaz oko 270 km. hearcut
Ja smatram isuvise. Slovenija vinjeta 7 dana 15 e. E pa ko je tu lud. Za neke stvari nema razlike izmedju njih i nas.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže mirkuk38

Odg: Putarine
« Odgovor #1 poslato: 18. Jul, 2015. 14:55 »
Slovenija može da se zaobiđe ako se ide do Rijeke pa na granični prelaz Pasjak do Kozina.. tu ima 30ak km puta kroz Sloveniju za koji ne treba vinjeta.

Van mreže Turbo

Odg: Putarine
« Odgovor #2 poslato: 19. Jul, 2015. 21:27 »
BG Niš 220km 6€, a put kolski. Ne vredi ni dva evrića. Da je put kao kroz    HR, ja bih platio i 15€.

Van mreže bugarin

Odg: Putarine
« Odgovor #3 poslato: 19. Jul, 2015. 22:04 »
jel mogu ja, jel mogu ja? :)

putarina u hrvatskoj jeste skupa, ali je put pista za ovaj nas autoput. prekjuce smo surak i ja konstatovali da je nas autoput prema hrvatskoj u gorem stanju u pravcu granica-beograd, nego beograd-granica. to me dodatno dotuce svaki put kad se vracam, ta-dam ta-dam.

daklem, granica-zagreb oko 17e, deonica A1 koju ja koristim samo delimicno do zute lokve je oko 8e.

vinjetu u sloveniji mozete da izbegnete samo na par mesta i to uglavnom koriste ljudi koji kroz sloveniju samo prolaze da bi dosli do italije ili austrije. uglavnom sporedni-seoski putevi.

ako vam je za utehu ni italijani nemaju neke puteve. za 40ak km od trsta do palmanove platio sam 2.4 eura ali sam se osecao kao da putujem kroz srbiju :( mozda sam se ja istripovao :)

ps: prebacujem i konvertujem neki video materijal sa ovih puteva pa cu uskoro postaviti i video zapise.
« Poslednja izmena: 20. Jul, 2015. 15:44 bugarin »
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži hakkler

Odg: Putarine
« Odgovor #4 poslato: 20. Jul, 2015. 00:04 »
Slažem se sa konstatacijom da cestarina skupa u HR

Ali..tek toliko da znate da su kazne za prekoračenje brzine još VEČE..pogotovo u naseljenim mjestima gdje policija vreba.
Neka smiješna ograničenja od 50km/h za naselje od 5 kuća..u kojima nitko ne živi godinama...npr na D1 kad se prođu Plitvice..Korenica..a pogotovo je opasno kod Gračaca..na samom ulazu je 70..pa 50..a prije toga ravna dionica di možeš i 200+ bez problema :D

Kazne su vam od 130eura na više...u naseljenom.
Na AC vožnja do 150km/h se tolerira
Iznad toga..može biti od 130..pa i do 700 eura.
Npr. tunel je 100..a vi pičite 160...ili za ove koji vole potegnuti iznad 180+..i držati takvu konstantu :))

Ugl. AC je možda skup..ali je siguran i odlično napravljen.

u ovim ljetnim turističkim mjesecima i tu zna biti opasno..pogotovo aludiram na A i Mađarske tablice kojima je vozačka kultura opčenito na niskom nivou.

Ugl. sami procijenite koje pravce ćete koristit..al AC kako got djeluje možda skupo..najsigurniji je.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Van mreže MAKSZapočeo temu

Odg: Putarine
« Odgovor #5 poslato: 20. Jul, 2015. 07:04 »
Slazem se da je auto put kroz hrvatsku ok . Ali je generanlo puno para za tako malu relaciju. A za kazne nisam znao. Inace po auto putu stranci pice 160-180 i nisam video da ih je neko zaustavio bar ne sad za vikend.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže bugarin

Odg: Putarine
« Odgovor #6 poslato: 20. Jul, 2015. 08:36 »
evo za pocetak deo deonice autoputa A1 u HR. po meni, opravdava svaki cent putarine. kao i na A3 iznad puta se nalaze konstrukcije sa displejima za upozorenje-obavestenje itd. relativno cesta, cista i uredjena odmorista.




presretace ove godine nisam video, dok sam prosle godine prisustvovao zaustavljanju vozaca audia sa bg tablama.
kao sto rece hakkler (koji to sigurno zna bolje nego neki od nas) iako je ogranicenje 130, tolerise se do 150 pa i vise ponekad.

sto se tice slovenacke vinjete.......... skupa je ako ste samo u prolazu kroz slo, ali ako se zadrzavate bar dva-tri dana u slo, apsolutno se isplati.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Filip

Odg: Putarine
« Odgovor #7 poslato: 20. Jul, 2015. 08:48 »
nije taj pravac (SRB-CRO-SLO-ITA), ali jesu putarine, pa da napišem ovo: do Halkidikija se u Grčkoj ne plaća ni centa putarine (od granice 200 do 250 km vožnje po ovoj zemlji, zavisno od izabranog odredišta), a čak se pravi i auto-put na Kasandri do kraja polu-ostrva (prvog "prsta")

naravno svako letuje tamo gde želi i gde voli :)
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže Turbo

Odg: Putarine
« Odgovor #8 poslato: 20. Jul, 2015. 10:38 »
Zato je GR u tolikom kanalu :-)

Van mreže Karlheinz

Odg: Putarine
« Odgovor #9 poslato: 20. Jul, 2015. 11:25 »
Ne bih se baš složio, putarine ih neće spasiti. Takva turistička zemlja MORA da ima savršene puteve (organizovan prevoz) i treba da bude (skoro) džaba! Do Krfa se stiže za oko 8eura putarina, što bi naši naplati bar 25eur.


Eno u DE je sve džabe (bilo?) pa još nisu propali. :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže bugarin

Odg: Putarine
« Odgovor #10 poslato: 20. Jul, 2015. 11:35 »
prvi susret kad se predje granica........................................
onakav krs od puta mogu da naplacuju samo srbi i italijani. i grke sramota da uzimaju pare za to. zapustena odmorista, trava dziglja iz asfalta, ortak izbegavao granu koja se nadvila nad put :)
2010te po prelasku granice stanemo na nekoj pumpi da uzmemo kafu., gledam oko sebe................... prisecam se prvog putovanja u grcku davne 80 i neke, pola automobila bez tablica, mazdini pikapovi na sve strane, dosta njih poluraspadnuto................
samo sam cekao da se na horizontu pojavi humungus sa ekipom :)
od tada do 2010te promenili su samo pikapove.

no dobro, to je deonica odmah posle granice. svi pricaju da je ostatak puteva dosta bolji, a i snimci na netu to dokazuju. nisam vozio tuda pa ne mogu ni da komentarisem.

a poredjenje nemacke i grcke................................. izvini ali  =))
jednu od najorganizovanijih i najuredjenijih zemalja ne mozemo porediti sa zemljom u kojoj 50 godina ne placaju poreze. naravno da ce da propadnu kad drzava trosi ko pijani rus a budzet pune kao i mi kreditima. turizma se necu ni doticati.
u nemackoj ili austriji na prevojima, sluzba izlazi u sred zime po vejavici da sa autoputa skloni mrtvu vevericu.
kod nas i grka veverice uz auto put su davno izumrle, ali les psa ostaje na putu dok ga gume ne urezu u asfalt.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Neba

Odg: Putarine
« Odgovor #11 poslato: 20. Jul, 2015. 11:41 »
onakav krs od puta mogu da naplacuju samo srbi i italijani
I cesi, autoput BRNO - PRAG zali Boze svakog centa od 17 evra koliko ima je 10-todnevna vinjeta. Posle tog iskustva zavoleo sam nas autoput. Znaci ono je gore od betonskih blokova na GSP stajalistima po BGu....
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Filip

Odg: Putarine
« Odgovor #12 poslato: 20. Jul, 2015. 11:50 »
kada si prošao tamo? ja sam bio početkom godine i te ploče su samo na malom delu puta, i to u smeru ka Pragu, ne i u suprotnom

i nije 17 nego 11,5 E (310 CZK, 1E = 27 CZK)

uostalom nije cela Češka jedino put Brno-Prag, mada i samo ta deonica je 200 x 2 = 400 km, skuplje je BG-NI-BG proći jednom, a tamo se može za manje para putovati 10 dana neograničeno
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže Filip

Odg: Putarine
« Odgovor #13 poslato: 20. Jul, 2015. 12:08 »
prvi susret kad se predje granica........................................
onakav krs od puta mogu da naplacuju samo srbi i italijani. i grke sramota da uzimaju pare za to. zapustena odmorista, trava dziglja iz asfalta, ortak izbegavao granu koja se nadvila nad put :)
2010te po prelasku granice stanemo na nekoj pumpi da uzmemo kafu., gledam oko sebe................... prisecam se prvog putovanja u grcku davne 80 i neke, pola automobila bez tablica, mazdini pikapovi na sve strane, dosta njih poluraspadnuto................
samo sam cekao da se na horizontu pojavi humungus sa ekipom :)
od tada do 2010te promenili su samo pikapove.

no dobro, to je deonica odmah posle granice. svi pricaju da je ostatak puteva dosta bolji, a i snimci na netu to dokazuju. nisam vozio tuda pa ne mogu ni da komentarisem.

a poredjenje nemacke i grcke................................. izvini ali  =))
jednu od najorganizovanijih i najuredjenijih zemalja ne mozemo porediti sa zemljom u kojoj 50 godina ne placaju poreze. naravno da ce da propadnu kad drzava trosi ko pijani rus a budzet pune kao i mi kreditima. turizma se necu ni doticati.
u nemackoj ili austriji na prevojima, sluzba izlazi u sred zime po vejavici da sa autoputa skloni mrtvu vevericu.
kod nas i grka veverice uz auto put su davno izumrle, ali les psa ostaje na putu dok ga gume ne urezu u asfalt.

putu kada se pređe granica ne fali ništa, to je auto-put, većinom pun profil, obeležen, siguran sam da nije vrhunski kvalitet kao što kažeš da je hrvatski (verujem, iako tamo nisam bio, pa ne znam, a neću ni ići da bih mogao da se uverim), ali je zato besplatan - pritom bolji je od dobrog dela našeg i ogromnog dela makedonskog, gde pri većim brzinama samo što ne skačem kao što je u Garmišu leteo Adam Mališ, a i kod nas i u MK se plaća putarina, dakle daleko je to od krša kako si ga nazvao

prema Krfu je auto-put kao pista, sa nebrojano tunela, mostova, a opet imajući impresivnu izgradnju i težak teren, vrlo jeftin

drugi ulaz u Grčku i pravac od Dojrana ka Solunu je isto dobar put, možda čak i bolji, iako davno napravljen

na glavnom ulasku, po prelasku granice do Soluna prva (i mislim jedina) pumpa... EKO pumpa i Olympus Plaza, ista kao i kod nas, pikapovi su tu, samo registrovani :) a naravno ima i polu-raspadnutih, uglavnom služe za sakupljanje starog gvožđa ili lokalne piljare, mada po putevima ubedljivo više ima nov(ij)ih
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže bugarin

Odg: Putarine
« Odgovor #14 poslato: 20. Jul, 2015. 13:24 »
e bes mi trunje, sad mi krivo sto 2010te nisam imao kameru u kolima :)
moguce da se stanje od tad poboljsalo, msm bio je red da neki dinar preliju i ovde :)

ako se dobro secam, autoput je mozda 20 km od prelaza, posle je magistralni put. ako ce da naplacuju tih 20km, nek im je sefte :)
evo slike sa odmorista kod evzonija, i ne zadovoljava moje kriterijume.


ne ocekujem da autoput vodi do svakog naselja ili sela, ali put koji vodi od granice prema turistickim centrima, ekonomskim-kulturnim-poslovnim centrima mora da bude kvalitetan. sto kaze kolega:  zemlja koja zasniva svoju ekonomiju na turizmu MORA to bolje da uradi.

i dalje pricam samo o deonicama koje sam pregazio a to je od bogorodice na jednu stranu do halkidikija i na drugu do olimpijske regije (paralija, katarina itd)

te deonice su za mene po kvalitetu jako blizu nasih puteva, i cinjenica da se ne naplacuju za mene nije opravdanje.


deo prema krfu nisam ni komentarisao ni pljuvao iz vec navedenih razloga.
dojran-solun je oduvek bio manje frekventan put i retko ko se za njega odlucivao, osim kad u sezoni cuju da je na bogorodici pakao pa hoce da izbegnu guzvu.
inace, 80tih sam putovao i preko bugarske i prelaza kulata........ deonica kroz bugarsku je fantasticna, mogo si da snimas obracun kod ok korala. od peska i prasine jedva se put nazirao :)

ps: ne moras u cro da bi video kvalitet puteva, eno gore snimak ;) (a  bice jos, samo da prodju montazu :))))) )
pps: slab je malis bio u garmisu, nikad bolji od treceg mesta. ali je zato planicu i zakopane rasturao.
« Poslednja izmena: 23. Nov, 2015. 22:17 bugarin »
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD



Pretraga foruma [Google]