Autor Tema: Lokacija OBD-II porta  (Pročitano 3536 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže damirvklZapočeo temu

Lokacija OBD-II porta
« poslato: 14. Maj, 2018. 13:57 »
Gdje se nalazi OBD-II port za dijagnostiku za Skodu Superb I 2.0 2008.god. Sve sam pregledao, ispod vozacevih i suvozacevih nogu nigdje ga nema.  Nasao sam neku stranicu koja bi trebala da pokaze gdje se nalazi na zalost ovdje nije https://www.outilsobdfacile.com/location-plug-connector-obd/Skoda-superb-1. LP
  • Vozi: Skoda Superp 3U 2.0 TDI 2008

Van mreže Maksimus

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #1 poslato: 14. Maj, 2018. 13:59 »
Ako si auto kupio polovan moguce da je port izmesten kao mera zastite,a onda obicno i promene dzek. Ako ima alarm onda je vrlo verovatno i to odradjeno.

Van mreže damirvklZapočeo temu

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #2 poslato: 14. Maj, 2018. 15:30 »
Da kupljen je polovan, onda je vjerovatno to razlog, sad treba samo pronaci gdje je ili su ga mozda skroz ukinuli (ako je to moguce, zbog ne prakticnosti dijagnostike)
  • Vozi: Skoda Superp 3U 2.0 TDI 2008

Van mreže Maksimus

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #3 poslato: 14. Maj, 2018. 16:03 »
Siguran sam da nije skroz ukinut,otidji u neki alarm servis,oni obicno znaju gde nekom padne na pamet da to sakrije (ili jos bolje ako imas kontakt coveka koji ti ga je prodao).
Inace da znas da se tad i sam dzek obicno menja,stoga ce verovatno morati da ga prevezu opet.

Van mreže vojkan85

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #4 poslato: 14. Maj, 2018. 18:48 »
Promene oni džek i žice ali trebalo bi da je na mestu gde je predviđen da bude, ispod volana sa leve strane. Nema veze promena kablova i žica sa pozicijom.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Maksimus

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #5 poslato: 14. Maj, 2018. 18:49 »
Nisi u pravu,menjaju i lokaciju samo tako.

Van mreže vojkan85

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #6 poslato: 14. Maj, 2018. 18:50 »
Ja sam menjao na sva tri do sada, i ni na jednom mi niko nije menjao mesto samog džeka, već samo pinove, ali dobro. Imaš više iskustva od mene ;).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže observer

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #7 poslato: 14. Maj, 2018. 19:34 »
Nisi isao kod dobrih majstora. Prepakovani OBD koji ostane na istom mestu nije nikakva zastita. Najbolje ga je ostaviti kao laznjak a pravi ("izmesani") staviti na neko kreativno izabrano mesto.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže DarkoSkoda

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #8 poslato: 14. Maj, 2018. 19:36 »
U vecini slucajeva se dzek izmesta to gore odmah pored osiguraca jer je tu najblize mesto,ali i nista ti ne vredi i da nadjes ako nemas obd prelaz jer su ga verovatno promenili.Taj auto je nekad bio jako primamljiv za kradju.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9tdi 2011 Elegance

Van mreže vojkan85

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #9 poslato: 14. Maj, 2018. 19:37 »
Išao preko preporuke komšije koji radi auta ali ako tako kažete onda sam nešto novo naučio ;).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže damirvklZapočeo temu

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #10 poslato: 16. Maj, 2018. 08:45 »
Hvala na komentarima, nesto ima kod osiguraca neka neobicna "spravica" ali ne smijem je dirati tj.izvuci van, otici cu ipak kod nekog majstora. Jednostavno htio sam vidjeti mogucnost da board display prebacim sa talijanskog na engleski, jer moram za sve traziti po googlu sta pise. I htio sam "ustekati" ELM327 WIFI Wireless OBD2 Car Diagnostic Scanner Adapter , pa da se malo "igram" sa Free Torque OBD 2 Car APK za android telefone.
  • Vozi: Skoda Superp 3U 2.0 TDI 2008

Van mreže vojkan85

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #11 poslato: 16. Maj, 2018. 10:54 »
Zar nemaš tu opciju kada uđeš u board? Morao bi imati da izabereš engleski jezik.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže damirvklZapočeo temu

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #12 poslato: 16. Maj, 2018. 12:07 »
Nazalost koliko sam mogao skuziti u menu se ulazi sa polugom brisaca tako da se drzi tipka sa strane nekoliko sekundi i na displeju se pokaze izbornik "na talijanskom"  :B=) , izbor su "trip computer, car status, display off" (ovo sam preveo sa talijanskog). http://master.skoda-auto.com/mini-apps/owners-manuals/pages/superb-3u.aspx?requestOwnersManualOnlineVersion=en/Superb_3U/05-2007/Manual/Superb/online&requestOwnersManualLanguage=en&requestOwnersManualEditionDate=05-2007#!pageId=00027
  • Vozi: Skoda Superp 3U 2.0 TDI 2008

Van mreže AcoSk

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #13 poslato: 16. Maj, 2018. 16:03 »
Jeste tako kao sto si opisao, nego jesi li probao?

Van mreže damirvklZapočeo temu

Odg: Lokacija OBD-II porta
« Odgovor #14 poslato: 16. Maj, 2018. 23:20 »
Jesam naravno i nema mogucnosti izmjene.
  • Vozi: Skoda Superp 3U 2.0 TDI 2008



Pretraga foruma [Google]