Autor Tema: ABS ESP  (Pročitano 1447 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Muha smajaZapočeo temu

ABS ESP
« poslato: 31. Mar, 2019. 20:49 »
Upalila mi se lampica od abs i esp,pri tome gori i ova od ručne. Otišao majstoru i pokazalo da se radi o abs pumpi. Pumpu zamijenio. Sve radilo 10 dana normalno, danas se opet uključi,kaže on nije do pumoe,i kao da je elektronika pobudalila. Nezna ni on kao vidje će sutra sa nekim. Dali je ko imao sličnih iskustava. Provjeravao je osigurače i to je ok. On poništi greške i krene autom,ono mu ponovo prikaže. Na grešci piše da nema napon na abs pumpi,međutim kad je dodirne rukom kaže pumpa radi.????
  • Vozi: Škoda Roomsteru 1.6 16v

Van mreže Muha smajaZapočeo temu

Odg: ABS ESP
« Odgovor #1 poslato: 31. Mar, 2019. 20:55 »
Zaboravih reći da kad je greška upaljena i pri tome kaže da nema napona u abs pumpi,ovamo na dijagnostici govori da ima pritiska u pumpi i da ona radi da ona ima napon ali ne vidi. Ona abs pumpa inače je u sklopu sa elektronikom,međutim pošto on prošli put nije uspio naći i pumpu i elektroniku,samo je pumpu zamijenio i spojio na postojeću elektroniku,jer je prošli put prijavila grešku i podopisu da abs pumpa ne radi,sada je prijavila da nema napona u abs pumpu a na dijagnostici ookazuje pritiaak da pumpa pravi...
  • Vozi: Škoda Roomsteru 1.6 16v

Van mreže Miro MNE

Odg: ABS ESP
« Odgovor #2 poslato: 18. Apr, 2019. 11:27 »
Veliki onaj "nožasti" osigurač od ABS pumpe jel provjeren? Imao sam isti problem, zamjenjen i opet crkao posle par dana, premošćen je i od onda sve radi kako treba. Fabia 2,0 MPI 2006 godište ako to igra kakvu ulogu.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže pile_sale

Odg: ABS ESP
« Odgovor #3 poslato: 19. Apr, 2019. 22:45 »
Proveri osigurače na akumulatoru u obliku 8 ce, podigneš male poklopce i videćeš ih u nizu, puknu u najužem delu tako da nekad daju kontakt a nekad ne. Meni kad su crkli palio je abs, servo itd. Koštaju, 80 din.
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007



Pretraga foruma [Google]