Autor Tema: Lupanje pri kretanju nizbrdo  (Pročitano 227 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ANDREJ 93Započeo temu

Lupanje pri kretanju nizbrdo
« poslato: 13. Apr, 2024. 17:27 »
Pozdrav ljudi,

Vozim Octaviu 2.0 TDI 2012. godište, i počeo je da se čuje zvuk lupanja svaki put kada vozim nizbrdo brže od 40 km/h.
Dogovorio sam da odem kod svog majstora ovih dana, al rekoh ajde da vidim i ovde da li je neko imao sličan problem?

Nisam siguran da li zvuk dolazi sa zadnje strane auta ili prednje. Ja kada sedim za volanom čuje se kao da dolazi sa zadnje strane, ali supruga koja sedi pozadi kaže da se čuje iz prednjeg dela.

Ono što sam ja primetio je da zadnji branik ima malo lufta, ali nešto mi je malo verovatno da od toga nastaje zvuk lupanja.

Generalno osim ovoga nemam više informacija. Auto je do sada bio i više nego pouzdan, i osim redovnog održavanja nije bilo problema.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 TDI 2012

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Lupanje pri kretanju nizbrdo
« Odgovor #1 poslato: 13. Apr, 2024. 19:07 »
За почетак, ако је скоро рађено шта око точкова, провери да ли су добро причвршћени, односно да ли су шрафови довољно јако заврнути.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže ANDREJ 93Započeo temu

Odg: Lupanje pri kretanju nizbrdo
« Odgovor #2 poslato: 15. Apr, 2024. 08:30 »
Pozdrav zzeelljjkkoo,

Hvala ti na odgovoru. Šrafovi na točkovima su bili labavi, i koliko čujem, sada nema nikakvih zvukova.

Inače pre 2-3 hiljade kilometara sam radio rotaciju točkova, i izgleda da vulkanizer nije stegao šrafove kako treba...
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 TDI 2012

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Lupanje pri kretanju nizbrdo
« Odgovor #3 poslato: 15. Apr, 2024. 09:04 »
А шта мислиш откуд ми та идеја?  :)  bravo2
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023



Pretraga foruma [Google]