Autor Tema: Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom  (Pročitano 388 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže toro86Započeo temu

Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom
« poslato: 15. Mar, 2024. 22:02 »
Da li je neko sam mijenjao sijalicu na desnom faru sa sočivom i ima li kakav način, a da ruke i dalje ostanu funkcionalne  ;)

Naime ko je dizanirao svaka mu cast, prvo sam jedva izvadio sijalicu, a sad nema sanse da novu vratim, jer mi smeta kućište filtera za gorivo...
  • Vozi: Fabia Combi 1.6 TDI 2010

Na mreži Ljuba

Odg: Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom
« Odgovor #1 poslato: 16. Mar, 2024. 09:34 »
Imam takve farove i nije nesto preterano teska zamena. Ne znam oko cega se mucis, pretpostavljam da si rastavio dzek, limeni nosac i sijalicu, to sve sastavi izvan fara (pogledaj drugu stranu kako treba da izgleda) namestis u leziste i zakrenes nekih 5mm kako bi zabravio sklop.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži hakkler

Odg: Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom
« Odgovor #2 poslato: 17. Mar, 2024. 01:10 »


Da li je neko sam mijenjao sijalicu na desnom faru sa sočivom i ima li kakav način, a da ruke i dalje ostanu funkcionalne  ;)

Naime ko je dizanirao svaka mu cast, prvo sam jedva izvadio sijalicu, a sad nema sanse da novu vratim, jer mi smeta kućište filtera za gorivo...

Moraš odšarafit nosač filtera goriva da bi mogao normalno sam zamjenit. Naravno ako imaš taj zvjezdasti ključ..ili otiđi u ovlašteni ili netko ko ima "grif" ili tanke ruke.

Probao 2x..i odustao. Nema šanse ako ne maknem filter nafte.
Glupo..ali rađe platim da to netko napravi jer je baš za*bano.

Imam takve farove i nije nesto preterano teska zamena. Ne znam oko cega se mucis, pretpostavljam da si rastavio dzek, limeni nosac i sijalicu, to sve sastavi izvan fara (pogledaj drugu stranu kako treba da izgleda) namestis u leziste i zakrenes nekih 5mm kako bi zabravio sklop.

To što ti imaš benzinca i mjesta koliko hoćeš  je druga priča..

Na dieselu je malo drugačije sa prostorom oko desnog fara.

Na mreži Ljuba

Odg: Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom
« Odgovor #3 poslato: 20. Mar, 2024. 09:30 »
To što ti imaš benzinca i mjesta koliko hoćeš  je druga priča..
Istina, mada sam uzeo u obzir zamenu leve sijalice gde akumulator dosta ogranicava manevarski prostor. Montirao sam xenon sijalice ali svejedno jednom godisnje, zbog tehnickog, moram vratiti halogenke. Prvi put je bilo psovanja i proklinjanja "konstruktora", ali sad je to vec rutina.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže soneje

Odg: Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom
« Odgovor #4 poslato: 21. Mar, 2024. 18:29 »
Od kako je Škodu preuzeo VAG stalno neke gluposti.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Fabia mk2 zamjena sijalice na faru sa sočivom
« Odgovor #5 poslato: 21. Mar, 2024. 18:56 »
Znas li kada je VAG preuzeo Skodu ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]