Autor Tema: Zamjenja ulja u mjenjaču  (Pročitano 276 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AdooxZapočeo temu

Zamjenja ulja u mjenjaču
« poslato: 26. Apr, 2024. 20:20 »
Pozdrav svima ,
Naime,imam Skodu Octaviu 2,1.6 77 kw 2013 god. 5brz. manuelni mjenjac
I danas kupim ulje za mjenjač,odvrnem donji saraf da ispustim ulje, i iz mjenjaca izadje samo 0,8 l ulja, zatim odvrnem gornji misleci da ce izaci jos nesto ulja međutim nista.
Zavrnem donji saraf, i naspem ukupo 1l novog ulja u mjenjač,više ne može stati počne izljevati.
Zanima me da li se neko susretao sa time,jer po specifikacijama auta ide 1,9 l.
  • Vozi: Skoda Octavia

Van mreže Lanmii

Odg: Zamjenja ulja u mjenjaču
« Odgovor #1 poslato: 28. Apr, 2024. 23:33 »
Pozdrav,
Ja sam nedavno radio mali servis, sutra radim veliki, a uzeo sam i ulje za menjac da se zameni. U prodavnici mi je decko rekao treba ti 2L to ce ti biti dosta, a upravo majstor kada je ispustio ulje, mozda je 2dcl iscurilo. Ja nisam mogao da verujem da je samo toliko bilo, i kada je sipao stala je isto samo 1L. Sutra cu ga bas pitati, kako 1 kada treba skoro 2. Po mom misljenju verovatno bi morao da skines ceo karter menjaca da bi izvadio svo ulje, sutra cu ga bas pitati pa se javljam. Isti motor je u pitanju 1.6tdi 77kw
Sve najbolje..  :)
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2012

Na mreži Mareska

Odg: Zamjenja ulja u mjenjaču
« Odgovor #2 poslato: 29. Apr, 2024. 03:20 »
Kazi mu da dolije preko rikverc cepa stace Jos 500ml.
  • Vozi: Passat

Na mreži Bingodalton

Odg: Zamjenja ulja u mjenjaču
« Odgovor #3 poslato: 29. Apr, 2024. 10:39 »
Nije dobro iscedjen moto, servisnoj proceduri se motor vadi napolje i okrece naopacke sa otvorenim cepom i skinutom deklom ventila.
Ostavi se preko noci da se ocedi, tad izadje 2l, pa cak i vise, bez obzira koliko si sipao, jer motor radi konverziju gorivo --> ulje.
Donji sraf sluzi samo da se proveri kvalitet ulja. Ukoliko curi, nije za zamenu.

Van mreže AdooxZapočeo temu

Odg: Zamjenja ulja u mjenjaču
« Odgovor #4 poslato: 05. Maj, 2024. 21:11 »
Pozdrav,
Ja sam nedavno radio mali servis, sutra radim veliki, a uzeo sam i ulje za menjac da se zameni. U prodavnici mi je decko rekao treba ti 2L to ce ti biti dosta, a upravo majstor kada je ispustio ulje, mozda je 2dcl iscurilo. Ja nisam mogao da verujem da je samo toliko bilo, i kada je sipao stala je isto samo 1L. Sutra cu ga bas pitati, kako 1 kada treba skoro 2. Po mom misljenju verovatno bi morao da skines ceo karter menjaca da bi izvadio svo ulje, sutra cu ga bas pitati pa se javljam. Isti motor je u pitanju 1.6tdi 77kw
Sve najbolje..  :)

Da li si uspio doci do nekih korisnih informacija?
  • Vozi: Skoda Octavia



Pretraga foruma [Google]