Autor Tema: Octavia 3 - servis trapa  (Pročitano 432 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Remark78Započeo temu

Octavia 3 - servis trapa
« poslato: 16. Apr, 2024. 15:01 »
Na prošlom servisu sam rekao da mi provere trap, ovo je ponuda od majstora:

"Šolje amortizera sa ležajevima,silen blokovi prednjih ramena,stabilizatori prednji,optika trap,usluga sve zajedno 300e"

Verovatno nije sve za hitnu zamenu, ali ovo je valjda u fazonu uradiš sve pa si miran duži period...

Kako vam se ovo čini?
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Fbia

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #1 poslato: 16. Apr, 2024. 18:05 »
Vidim auto ti nije star a preporuceno ti je dosta toga za zamenu. Mene zanima koje je tvoje objasnjenje? Koliko si presao, po kakvim putevima si vozio, da li si prevozio neki teret, cesto pun auto i gepek i slicno? Napisi nesto, ne mogu da verujem da su Skode toliko osetljive?
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #2 poslato: 16. Apr, 2024. 18:16 »
Vozilo je iz uvoza, kod mene je tek 2.000 km..

Objašnjenje?

Hmmm pa ne znam, taxi, rent-a-car, pojma nemam, naleteo sam na takav primerak na žalost..

Mislim trap se oseti (čuje) samo na posebnom tipu neravnog puta, ništa strašno.. Ali verovatno ovaj servis menja sve to odjednom da ne bi dolazio ponovo posle par meseci i sl. Ako je jedan deo dotrajao ni ostali nisu daleko..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Fbia

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #3 poslato: 16. Apr, 2024. 18:25 »
Uh, sad mi je jasno. Macka u dzaku...
Ja na tvom mestu ne bih zalio da sredim sve sto treba. Auto si kupio da ga vozis bar nekoliko a ko ne i vise godina a da te pri tome dobro sluzi. Ja bih samo na vise mesta, kod vise majstora proverio sta preporucuju i koliko para traze a onda izabrao i zavrsio to. Voziti auto sa nekim polukvarom moze samo da pogorsa stvari i dodatno izazove jos neki problem. Valjda ovde na forumu ima iskusnih da ti preporuce neki servis-majstora. Bice sve to dobro.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #4 poslato: 16. Apr, 2024. 18:29 »
Solje i lezajevi odlaze na nekih 150k. Pocnu se jednostavno cuti kad namotavas volan levo desno.

Stabilizatori su tu da nerviraju, kuckaju itd. Ako budes mjenjao gledaj orginalnu verziju inace zamjenski odlaze bas cesto... Seleni su jednostavno los kvalitet. Brzo izgube flexibilnost i ukrute se. I dolazi do pucanja. Nikakve veze sa teretom. Ipak je to golf...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #5 poslato: 17. Apr, 2024. 12:19 »
Svakako ću da odem kod još nekog majstora, ovu ponudu što sam gore napisao dali su mi iz auto kuće Škoda AS iz Kisača.

Siguran sam da ne mora sada odjednom sve to da se uradi, rešio bih za sada problem koji imam, a to je lupkanje iz trapa po neravnom asfaltu, na ležećim polocajcima je ok, na normalnom asfaltu je ok, nema zvuka pri motanju volana levo-desno. Nisam dovoljno stručan da ocenim šta je, ali pretpostavljam da je ili neki silen blok na ramenima, kugla, stabilizator.. videćemo šta kaže drugi majstor.

Interesuje me ako se dogovorim sa nekim drugim majstorom za zamenu, gde preporučujete da nabavim delove? Uzeo bih kvalitetne, Lemforder, Škoda original i sl?
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #6 poslato: 17. Apr, 2024. 14:47 »
Lamforder ili swag odlicni...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #7 poslato: 24. Apr, 2024. 18:24 »
Danas sam bio kod drugog majstora na pregledu trapa.

Prvo je provozao auto, čuo je i on to sitno lupkanje na neravnom putu.

Onda dizalica, urnisao je kompletan trap pajserima, šipkama, natezao, drndao, sve fabrika, nema lufta ni ni.

E onda je pesnicom lupao po prednjim gumama i tada se javio neki zvuk tandrkanja. Dolazi od čeljusti kočnica, kada uhvati rukom čeljust i lupa po gumi nema zvuka, kada pusti čeljust javlja se zvuk, kao da čeljust blago "landara".

Diskovi i pločice su gotovo novi, a čeljusti su ili nove ili ofarbane, nema uopšte rđe, prljavštine, sve srebrno.. Dotezao je čeljusti, ali nije do toga. Onda je rekao da mu se čini da pločice imaju malo nekog lufta odnazad gde imaju kao onaj žljeb, misli da tu ne bi trebao da bude toliki zazor, na ovom delu zaokruženom na slici.

E sad, pločice su BREMBO i kao nove su, žao mi je da ih menjam, a nismo sigurni da li je u njima problem. Možda da kupim neke jeftine (Jurid) pa da probamo...

Jbg, može da ostane i ovako, ali taj zvuk me baš nervira, ne javlja se stalno, samo na neravnom putu, ali baš kljuca u glavu...

P.S. A pogledajte par postova iznad šta mi je rekao Škoda AS servis iz Kisača!!!
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Fbia

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #8 poslato: 24. Apr, 2024. 20:18 »
Dobro si uradio, nisi naseo na prvi predlog da menjas i sto treba i sto ne treba. Sad ti je ovaj drugi majstor sve isproveravao i sad znas da nemas ni jedan ozbiljan problem. Casti i cuvaj tog majstora. Ocigledno da te je ispostovao i zeli da te zadrzi korektnim odnosom. Ako ti je on rekao vozi i ne brini, tako i uradi.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #9 poslato: 24. Apr, 2024. 21:48 »
To je majstor samo za baustele, dok on pajserom trazi kvar :)))

Al dobro vidim ima pristalica pajserasa :)

Izvini da pitam odakle ti to da su Jurid plocice lose?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #10 poslato: 24. Apr, 2024. 21:53 »
Pa kako drugačije da otkrije luft u gumenim delovima trapa?

Jurid? Pa lošije od ATE, Textar,...
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #11 poslato: 24. Apr, 2024. 22:05 »
Pa odes na tehnicki koji ima drmalice i da se posveti malo i vidi. Pajser nista ne pokazuje. Na opustenom trapu se nista ne moze vidjeti!

Jurid je odlican brend.

Ate je vrhunski, textar i trw neka sredina.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #12 poslato: 25. Apr, 2024. 19:22 »
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #13 poslato: 25. Apr, 2024. 20:23 »
Da menjam pločice? Sve mi žao jer su gotovo nove "Brembo". Moraću probati pa ćemo videti, ovo baš jako nervira..

Ili da skinem ove pa da malo nategnem taj lim što je drži?

  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Ljuba

Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Odgovor #14 poslato: 25. Apr, 2024. 20:47 »
Da budes siguran da kocnice prave to klaparanje u voznji, najbolje je da nađes ulicu poplocanu kockom, ako je ima u NS, ako ne dođi u BG, ul. Kralja Petra ili potez od Studenjaka ka Bezanijskoj bolnici  ;) Pretpostavljam da je to scenario u kom se cuje to lupkanje. Dakle, vozis nekom tako neravnom povrsinom ako se cuje lupkanje blago pritisni kocnicu, ako stane to lupkanje definitivno su kocnice ako ne - trazi dalje (solje amortizera kao mogucnost).
Pogledao sam snimak koji si postavio i slozio bih se da celjusti imaju "cudan" luft ali krivca ne bih trazio u limovima na plocicama koliko u gumicama kroz koje prolaze klizaci celjusti. Te gumice postoje kao rezervni deo.
Inace, rekao bih da su celjusti ofarbane jer se i rukavac, ciji se deo vidi tik iznad celjusti, sija kao pas.e m.do, sto nije svojsveno oem izgledu tj. neko je i po njemu malo prsnuo farbu.
  • Vozi: Fabia 2



Pretraga foruma [Google]