Autor Tema: Fabia 4, utisci, komentari, informacije  (Pročitano 9493 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #120 poslato: 22. Dec, 2023. 13:13 »
Значи, овде су квалитет, мислим на метлице, спустили на НУЛА, и нама на Ф4 (стара 6 месеци) метлице стружу и јаучу малтене од почетка.
А писао сам, на Ф3, за скоро 5 година колико смо је возили, биле су прве метлице и јако јако ретко би зајаукале, и то у последњим месецима.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Dragan81

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #121 poslato: 22. Dec, 2023. 14:01 »
ako ti nešto znači i kod mene na kamiqu su metlice katastrofa tvrde i više smetaju nego što brišu
to ću svakako da im kažem na servisu, ako nemaju bolje ja ću kupiti bolje
Citat
Kupio sam Bosch-ove u Beocar-u i preporodio se,cena je bila oko 2500din.
  • Vozi: Fabia 4

Na mreži AleksandarAca

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #122 poslato: 22. Dec, 2023. 17:12 »
Slicna prica i sa OEM metlicama za VW Polo. Placene 6600 din i mogle su u kantu odmah, kao kamenom da drljam soferku. Bosch proverena prica skroz.

Van mreže Neskela

Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #123 poslato: 08. Feb, 2024. 12:08 »
Društvo ušao sam iz dosade sada na poslu na Skodin sajt da pogledam kako se krecu cene.
Za Fabiju su malo izmenjali pakete opreme, sadai u Selection (bivši Style) ide virtuelni kokpit, zadnja led svetla i grejači prednjih sediša, ali climatronik je izbačen i doplaćuje se ekstra.
Ako su cene na sajtu tačne konfiguracija kao moja košta preko 24k , mislim da su time definitivno sahranili Fabiju 4.
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže observer

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #124 poslato: 08. Feb, 2024. 12:41 »
Cene su užasne ali to je inflacija. Pad tražnje bi donekle možda mogao da smiri cene, bar u smislu da se uspori rast. Od nekog vraćanja na staro nema ništa. Čuvajmo to što imamo (to je ono što uvek govorim - biraj auto kao da ćeš ga voziti 20 godina jer nikad se ne zna)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Lufti

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #125 poslato: 08. Feb, 2024. 12:59 »
Društvo ušao sam iz dosade sada na poslu na Skodin sajt da pogledam kako se krecu cene.
Za Fabiju su malo izmenjali pakete opreme, sadai u Selection (bivši Style) ide virtuelni kokpit, zadnja led svetla i grejači prednjih sediša, ali climatronik je izbačen i doplaćuje se ekstra.
Ako su cene na sajtu tačne konfiguracija kao moja košta preko 24k , mislim da su time definitivno sahranili Fabiju 4.
Retko ko ce kupiti fabiju u full opremi, cak i na zapadu. Tu se radi i o nacinu razmisljanja prosecnog kupca skoda automobila, uglavnom su to racionalni ljudi kojima nije u prvom planu oprema vec neke druge stvari. Pricam o fizickim licima.  Sto se tice pravih lica, koja su i kupci fabije u vecini slucajeva,  oni uzimaju klot varijante cija je cena znacajno niza od 24 hiljade evra. A pritom firme imaju znacajne popuste u odnosu na fizicka lica pa su i te osnovne cene jos nize za njih. Bas je sada prijatelj koji radi za veliku firmu uzeo skale sa dsg menjacem i 1.5 tsi motorom od 150 ks za 19 hiljada evra, tako da...
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Van mreže MAKS

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #126 poslato: 08. Feb, 2024. 13:05 »
Uzaš od cena.
Poređenja radi C4 21000 eura ili mozda malo više malte ne u fulu. Sa jačim motorom. Dodushe bilaj e akcija. Ali opet.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Neskela

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #127 poslato: 08. Feb, 2024. 14:06 »
Uuuu MAKS nisi lepo gledao, C4 sa automackim menjačem je dosta skuplji od 21k
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže fobia24

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #128 poslato: 08. Feb, 2024. 14:39 »
Prodajne brojke sve govore. Cak i oktavija kao i fabija nece za celu 4 generaciju imati globalno ni trecinu prodatih primeraka koliko je imala druga generacija. Cene ako ne budu skakale padace im marza, a imajuci u vidu male marze VW grupe nemaju tu mnogo prostora kao sto imaju korejanci, francuzi ili kinezi i tesla kao rekorderi marzi. Tu ce doci samo do pregrupisanja brendova odnosno do gasenja onih koji ne mogu da opstanu. Evropa ne radi nista da zastiti svoju industriju.

Van mreže Neskela

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #129 poslato: 08. Feb, 2024. 14:54 »
Strašno.
Mislio sam da sam zakasnio sa kupovinom novog automobila, ali sada kad pogledam cene automobila niže klase sa iole pristojnom opremom i automackim menjačem kupio sam izgleda negde na sredini ove ludnice sa cenama.
Tako da je observer najverovatnije tačno napisao "Čuvajmo ovo što imamo".
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže MAKS

Odg: Odg: Fabia IV 1.0 TSI 110ks DSG Style+ by Neskela
« Odgovor #130 poslato: 08. Feb, 2024. 17:29 »
Uzaš od cena.
Poređenja radi C4 21000 eura ili mozda malo više malte ne u fulu. Sa jačim motorom. Dodushe bilaj e akcija. Ali opet.

Ok sory. Moja greska. Ali vidi ovako. Za cene. 2019 moja oktavija tada stara 7 godina sa predjenih kao tacno 142000 km vredela je 6.500 eura tamo. Sada stara octavija 7 godina ide od 12-14.000 eura.
Sad kad pomenes cene za nove automobile uzas.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže fobia24

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #131 poslato: 10. Feb, 2024. 17:13 »
Kriva prodaje fabije se jasno vidi. 50% strmoglavljena od pre korone. Sa oktavijom je isto. Skala i kamik nisu merodavni jer su tad tek izasli na trziste.



Pretraga foruma [Google]