Autor Tema: Fabia 4, kupovina, rok isporuke  (Pročitano 11545 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #15 poslato: 18. Maj, 2023. 08:32 »
Ово са Камиком је врло блиско истини, јер да нам је био доступан Камик (у смислу да се могао одмах или за 1-2 месеца возити), онај са најслабијим ТСИ, супругина одлука би била друга, и ми сада не бисмо куцкали у овој теми!  :) :) :)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže che_guevara

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #16 poslato: 18. Maj, 2023. 09:40 »
ja sam kupio kamiqa u zrenjeninu...super korektan prodavac
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #17 poslato: 18. Maj, 2023. 09:44 »
ja sam kupio kamiqa u zrenjeninu...super korektan prodavac

Еееее, да је био такав за "одмах"...
Мислим на Камика.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #18 poslato: 18. Maj, 2023. 10:12 »
Nesto oko 1.0MPI vs. 1.0TSI kod F4.
Doplata izmedju dva motora je malo preko 500 evra.
Razlika izmedju ta dva motar je ko nebo i zemlja a doplata je neverovatno mala.
Neko je vec napisao, cak su i menjaci razliciti a sve to za 500 evra.
Kada biste tsi vozili istim tempom i brzinom kao mpi on bi cak trosio i manje od ovog drugonavedenog..
(ali tsi te vuce da ga gazis i uzivas u voznji).
Eto, mozda nekom bude od koristi.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #19 poslato: 18. Maj, 2023. 10:22 »
Nesto oko 1.0MPI vs. 1.0TSI kod F4.
Doplata izmedju dva motora je malo preko 500 evra.
Razlika izmedju ta dva motar je ko nebo i zemlja a doplata je neverovatno mala.
Neko je vec napisao, cak su i menjaci razliciti a sve to za 500 evra.
Kada biste tsi vozili istim tempom i brzinom kao mpi on bi cak trosio i manje od ovog drugonavedenog..
(ali tsi te vuce da ga gazis i uzivas u voznji).
Eto, mozda nekom bude od koristi.

Јесте. Све тачно.
Али кад жена одлучи да замени ауто и хоће да то буде одмах, па кад направимо цео круг, и кад већ продаш имајућу Ф3, и када, ако имаш посебне жеље, требаш чекати минимум 6 месеци у којима се не гарантује цена, а видиш Ф4, онда бираш оптималну варијанту од онога што је релативно тренутно на располагању, и то је Ф4 са овим мотором.

А цене лудују и даље, бар код неких, и нико не гарантује ништа.
Ако није била психолошка операција, пример нам је био Свифт, за одмах је био за 15,5к еврића, а ако смо хтели исти у другој боји то је нова испорука и нова цена већа за 700 еврића.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #20 poslato: 18. Maj, 2023. 10:26 »
A sad malo o Auto Cacku, uvozniku Skode. Da ne verujes, ne garantuju cenu, ako hoces odmah da uplatis pa da cekas - ne moze. Lager 0 a najveci broj automobila prodaju u Srbiji. Tolike godine iskustva, tolika firma, veze i vezice u Srbiji, a takva komedija od poslovnosti. Ljudi cekaju mesecima, prodavci pocinju da ih tretiraju kao stoku, kao dileri narkomane. Ma komedija, da ne verujes!!! E sad, treba im skinuti kapu za status koji su postigli kod Ceha. Dobijaju dobar tretman i cene. Dobro slazu konfiguracije za Ambition i Style (makar kod Fabie 4). Ali da ne umeju unapred da naruce veci broj vozila, da naprave lager, da naplate vozilo unapred ako neko hoce tako da obezbedi cenu vozila... Komedija od poslovnosti, logike, planiranja...
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #21 poslato: 18. Maj, 2023. 10:37 »
A sad malo o Auto Cacku, uvozniku Skode. Da ne verujes, ne garantuju cenu, ako hoces odmah da uplatis pa da cekas - ne moze. Lager 0 a najveci broj automobila prodaju u Srbiji. Tolike godine iskustva, tolika firma, veze i vezice u Srbiji, a takva komedija od poslovnosti. Ljudi cekaju mesecima, prodavci pocinju da ih tretiraju kao stoku, kao dileri narkomane. Ma komedija, da ne verujes!!! E sad, treba im skinuti kapu za status koji su postigli kod Ceha. Dobijaju dobar tretman i cene. Dobro slazu konfiguracije za Ambition i Style (makar kod Fabie 4). Ali da ne umeju unapred da naruce veci broj vozila, da naprave lager, da naplate vozilo unapred ako neko hoce tako da obezbedi cenu vozila... Komedija od poslovnosti, logike, planiranja...

Можда мало прејака критика према једној кући.

Нажалост, у последњих 6 месеци "накупио" сам доста искуства око сервисирања постојећег и куповине новог возила.

Наиме, имао сам саобраћајку са Опелом, има каско, идем у овлашћени сервис, озбиљни су и мислим да су одлично одрадили све, али 2,5 месеци возило било у сервису јер им преко 2 месеца треба да скупе све потребне делове!

А нова возила? Били у Опелу, Цитроену, Дачији, Сузукију, Реноу, Кији. Сви имају највише по 2-3 возила за одмах (ове класе коју смо ми тражили) или евентуално у доласку за месец дана, па ако ти одговара узми шта има, а ако желиш да конфигуришеш најмања бројка коју смо чули је 6 месеци и дефинитивно без икакве гаранције на цену јер они не смеју продати ауто на "дођем ти" односно ако немају тачан број шасије за конкретно возило.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #22 poslato: 18. Maj, 2023. 10:40 »
u vezi uvoznika i dilera Skode da dodam.
"Dobar dan, ljubim ruke, ljubim cipele, ljubim plocice ispod vasih cipela, izvinite molim Vas lepo, koliko se ceka Fabia?"
"He, he, he, 6 do 12 meseci a mozda i duze".
"Pa dobro, izvinite, za toliki raspon u cekanju da li postoji neko objasnjenje od cega to zavisi, mozda od opreme, motora, dodatne opreme i da li je makar cena garantovana?".
"Ha, ha, haaa, cena garantovana... pa gde ti zivis covece! Ako ti neces da cekas, ima ko hoce! Ajd zdravo, zove me koleginica..."
Ntknm tebe i kolegicu. Ma neka, da si mi ziv i zdrav, ljubi ga majka...
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže vlado985

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #23 poslato: 18. Maj, 2023. 11:19 »
Само колегиницу натакни  ;) :)) =))
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #24 poslato: 18. Maj, 2023. 11:21 »
Само колегиницу натакни  ;) :)) =))

Колега, срам вас било!

П.С.
А што само једну?  ;) ;) ;)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže NeskelaZapočeo temu

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #25 poslato: 18. Maj, 2023. 12:44 »
FBIA KADA SI NARUČIO TVOJU FABIJU I U KOJOJ AUTO KUĆI?
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže che_guevara

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #26 poslato: 18. Maj, 2023. 13:42 »
Еееее, да је био такав за "одмах"...
Мислим на Камика.
bio je u cunetu jedan svetlo sivi krajem marta i dva bela, klot, kod bogoljuba u valjevu
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #27 poslato: 18. Maj, 2023. 14:07 »
Хвала за инфо, али акција је била једно седам дана у мају и Ф4 резервисана 10. маја текуће године.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Fbia

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #28 poslato: 18. Maj, 2023. 14:37 »
u vezi uvoznika i dilera Skode da dodam.
"Dobar dan, ljubim ruke, ljubim cipele, ljubim plocice ispod vasih cipela, izvinite molim Vas lepo, koliko se ceka Fabia?"
"He, he, he, 6 do 12 meseci a mozda i duze".
"Pa dobro, izvinite, za toliki raspon u cekanju da li postoji neko objasnjenje od cega to zavisi, mozda od opreme, motora, dodatne opreme i da li je makar cena garantovana?".
"Ha, ha, haaa, cena garantovana... pa gde ti zivis covece! Ako ti neces da cekas, ima ko hoce! Ajd zdravo, zove me koleginica..."
Ntknm tebe i kolegicu. Ma neka, da si mi ziv i zdrav, ljubi ga majka...

Da nastavim dalje.
I tako ja bez obzira na raznorazna iskustva i sa svojih vise od 30 godina vozackog staza, mereci, citajuci, uporedjujuci, informisuci se, odlucih davno vec, pre vise meseci, da narucim svoju prvu Skodu u potpunom uverenju da sam izbrao odlican auto, sa odlicnim motorom (komentarisao vise puta u gornjim postovima),  i zadovoljavajucoj opremi. Ironija je u tome sto osim sedenja od nekoliko minuta ja nisam ni provozao F4. Toliko o poslovnosti firme koja ne ume da obezbedi ni test vozila. Imena salona ne bih navodio (izvini Neskela) da ne bih ulazio u dodatne rasprave sa zaposlenima za koje verujem da u svojoj poslovnoj dokonosti vise i na ovom forumu.
Ipak ja apsolutno ne sumnjam u svoj prvi SKODOBRZ F4 i verujem da ce me dobro sluziti. Skoda je izrasla u ozbiljan brend a verujem da je F4 dobro koncipiran jer je izasao na platformi koja postoji vise godina i na citavom nizu modela kao sto su Polo, Ibica, verovatno Kamik itd. Koliko vidim na ovom forumu ne kukakte previse na svoje skode i nema vas previse a s obzirom da je skoda najcesci brend u Srbiji. Motor 1.0 tsi je takodje dobro poznat, dugo postoji u raznim modelima i sigurno su ga vec detaljno savladali i obradili. Komicno je kad citam sta pisu neki dizelasi i slicni sa "ljutim masinama" o sumnji "da li ce kosilica sa tri cilindra doziveti 200000 km".
I tako eto mene na ovom forumu u iscekivanj svoje F4 da sa vama, svojom skodoljubnom bracom, podelim iskustva i prekratim iscekivanje.

NEGO BILO BI JAKO LEPO DA SE JAVI NEKO KO VEC VOZI FABIU 4 I PODELI SVOJA POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA.
ILI MAKAR NEKO SA FABIOM 3 (1.0 tsi, 6g).
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže NeskelaZapočeo temu

Odg: Fabia 4, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #29 poslato: 18. Maj, 2023. 14:54 »
Čekam 7 meseci i cekacu jos max 6 možda 7 meseci zato što FBIA i ja mislim da je F4 odlican auto.Preko toga mislim da nema smisla.
Da mogu auto kuce bi nam sutra isporucile automobile ali nije to samo njihova krivica.Nažalost skup nesrećnih okolnosti je doveo do ovakve situacije na tržištu.
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+



Pretraga foruma [Google]