Autor Tema: Zamena ksenon sijalica  (Pročitano 8883 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mlaxZapočeo temu

Zamena ksenon sijalica
« poslato: 11. Okt, 2015. 21:54 »
Imam Superb I, 2007. godiste sa originalnim ksenonskim kratkim svetlima. U poslednje vreme sam primetio da mi su mi kratka svetla jako slaba. S obzirom da za 6 godina koliko je auto kod mene nisu menjane sijalice, a sumnjam i pre toga, logican zakljucak je da su ksenon sijalice odradile svoje i da ih treba zameniti.
Pitanje za vas je gde to kupiti i odraditi. Najbolje bi bilo ako imate preporuku za neki servis gde bih to mogao i kupiti i da mi oni odmah zamene. Koje sijalice da trazim. Zelim kvalitetne i, ako je moguce, iste kao i originalne. Da li da idem u ovlasceni servis?
« Poslednja izmena: 12. Okt, 2015. 09:18 Karlheinz Hell »
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži AcoSk

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #1 poslato: 12. Okt, 2015. 18:02 »
Originalne su mnoogo skupe..
Tebi idu d2s ili d1s, nisam siguran.. U Arrow u Bg-u   d1s kostaju oko 7000din par sa 2 god. garancije, d2s su jeftinije..

Cenovnik
http://www61.zippyshare.com/v/ugY4pJXP/file.html

I obavezno uzmi 4300K, nikako preko.
« Poslednja izmena: 12. Okt, 2015. 18:10 AcoSk »

Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #2 poslato: 12. Okt, 2015. 23:38 »
Ne znam koje su, samo znam da mi je kratko svetlo ksenon a dugo obicna sijalica.
Znaci ti preporucujes ovu firmu? Imas li pozitivna iskustva sa njima? Jel oni rade i ugradnju jer znam da je malo komplikovano zameniti ksenon sijalicu pa ne bih da eksperimentisem?
Za cenu znam da je visoka i to sam spreman da platim. Da ti pravo kazem ova cena koju si ti stavio (7000 din) za par i nije toliko visoka, ja sam mislio da jedna kosta najmanje toliko.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži AcoSk

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #3 poslato: 13. Okt, 2015. 00:09 »
Nesto gledah, tebi idu d2s, par kosta 3500din sa 2god garancije..
Tako da kakve god da su vrede za te pare sa tom garancijom..
Inace su vrhunskog kvaliteta
Nije to tolika nauka zameniti, a ako ne znas ti, oteras kod nekog elektricara, ne verujem da ce ti uzeti mnogo da samo zameni
I naravno, koje god da uzmes, samo 4300K, nikako druge

Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #4 poslato: 13. Okt, 2015. 00:53 »
Hvala na preporuci. Meni je samo da mi ne crknu negde u sred nedodjije po mraku, sto se desavalo nekim mojim prijateljima sa kinezima. Onda mi je dzaba sto sam ustedeo 100-200 evra.
Znaci mi da mi neko preporuci iz prve ruke, zato jos jednom hvala.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži AcoSk

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #5 poslato: 13. Okt, 2015. 01:00 »
Sve i da crkne, nece obe odjednom.. A i tebi je, ako se ne varam, maglenka u faru tako da mozes da upalis nju i eto.. :)

Van mreže djordjebg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #6 poslato: 14. Okt, 2015. 11:31 »
Ksenon sijalice bi trebale imati dug vek, pred samo crkavanje one obicno promene boju, ne obe vec jedna koja je blize crkavanju. Dobiju ljubicastu nijansu i to je siguran znak da im nije ostalo puno. A menjaju se u paru.
Proveri da li je mozda neki drugi razlog zasto slabije rade, da li je far dobro nasletovan npr.?

Sto se zamene tice ono na sta treba obratiti paznju je originalnost. Npr. postoje verne kopije Osram Xenon sijalica, razlikuju se u detaljima i naravno u kvalitetu. Veoma ih je tesko prepoznati, ako ne znas sta da gledas, a najbolji pokazatelj je cena.

Sto se originala tice, ovlasceni servis je preskup. Mozes pozvati pa pitati.
Alterantivno pogledaj kod ove firme:
http://www.autosijalice.rs/?wpsc_product_category=philips-2

Oni uvoze Philips i u pitanju su orginalne sijalice. Cene mozes videti.

Oni imaju i alternativu, Autolamp, ceska firma koji ima svoju proizvodnju u Kini:
http://www.autosijalice.rs/?wpsc-product=auto-sijalice-autolamp-85v-35w-p32d-2-d2s-xenon-4300k

http://en.autolamp.eu/about-autolamp

Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #7 poslato: 14. Okt, 2015. 20:00 »
Znam da ksenon sijalice imaju dug vek ali kad preracunam ispada da su bile upaljene minimum 5000 sati (8 godina i 150.000 km). Koliko znam one su projektovane da traju 3000 sati, tako da je verovatno dosao kraj. Inace i meni je sumnjivo jer ne menjaju boju ali znatno slabije svetle. Polirao sam farove jer sam mislio da je do toga ali nista. Maglenke i duga svetla rade odlicno ali kratka ne.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži AcoSk

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #8 poslato: 14. Okt, 2015. 20:57 »
Da ti mozda nije vlaga, voda ili prasina, prljavstina dospela u projektor pa slabije svetli.. Mada tesko da je to, ako niko nista nije dirao oko farova

Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #9 poslato: 15. Okt, 2015. 19:34 »
Ne nije nista od toga, proverio sam. Verovatno su odsluzile svoje, ipak je to puno sati, skoro duplo vise od deklarisanih. Kad su ovi nasi slepci uveli obavezu svetala po danu a ja nemam dnevna svetla. To mi je ubedljivo najgluplja odredba zakona o bezbednosti saobracaja.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži AcoSk

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #10 poslato: 15. Okt, 2015. 19:36 »
Da, ali tebi je odlicno sto je maglenka u faru i koristi njih kao dnevno svetlo.. Upalis poziciju i onda maglenke
Ne znaju panduri da li je oboreno, da li maglenka.. Slobodno

Van mreže nex0801

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #11 poslato: 08. Sep, 2023. 15:40 »
Pozdrav svima,

Imam Oktaviju RS 2008 sa fabrickim ksenon svetlima i jedna sijalica je plavlja od druge (tako sam ga kupio :) ). Pretpostavljam da se razlikuju temperature sijalice (jedna je verovatno 4300k, a druga 6000k), a to me nervira i hteo bih da stavim obe sijalice iste boje.

Zanima me iskustvo clanova, koja je temperatura bolja i koja daje bolju vidljivost. Meni obe deluju ok, mada je to tesko proceniti kad su istovremeno montirane razlicite sijalice.
Takodje me zanima kog proizvodjaca izabrati? Philips ili Osram?

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #12 poslato: 08. Sep, 2023. 22:34 »
4300k je bijela a 6000k je hladno bijela l.

4300k bolja vidljivost po kisi magli i lošim uslovima, po dobrim uslovima isto odlicna.

6000k je dosta losa po kisnoj noci, pogotovo ako je nova cesta onako crna. Upije sve. Fensi je.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #13 poslato: 09. Sep, 2023. 02:38 »
Na mk2 vrs sam osram 6000k zamenio za philips 4300k najpre zbog vidljivosti po mokrom sto kaze kolega, a i refleksije vecih znakova i smernica. Na 4300k je sve bilo bolje.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #14 poslato: 09. Sep, 2023. 08:17 »
Da to sam zaboravio da kazem da sve vrste vertiklane signalizacije ubijaju odsjajom.
A za pitanje da li osram ili philips, vjerujem da su to kineske sijalice tako da uzmi ko daje vecu garanciju nista drugo
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]