ŠKODA Modeli > RAPID 2012-2019

Mali servis, filteri?

(1/1)

Dr loco:
Koliko cesto menjate filer goriva i motora? Citao sam negde da se preporucuje na 30k, ja ih menjam na svakom drugom malom servisu jer prelazim oko 10k godisnje. ( filter ulja i kabine naravno na svakom malom servisu).

hirurg:
Filter kabine mjenjam 2 puta godišnje. Ipak on cisti vazduh koji se udise u vozilu. Filter ulja svaki mali servis, filter vazduha i goriva svakih 30 hiljada. S tim da znam godisnje otvoriti filter vazduha da vidim stanje. Jer i on mnogo utice na parametre motora.

maradona:

--- Citat: Dr loco  29. Nov, 2023. 17:04 ---Koliko cesto menjate filer goriva i motora? Citao sam negde da se preporucuje na 30k, ja ih menjam na svakom drugom malom servisu jer prelazim oko 10k godisnje. ( filter ulja i kabine naravno na svakom malom servisu).

--- Kraj citata ---
Mali servis radim na 15k i menjam sve filtere, iako majstor kaze da ne mora svaki put filter goriva, ali ipak ga menjam.

wkobre:
Ja isto kao @maradona  bravo2

SIBO:

--- Citat: maradona  29. Nov, 2023. 17:42 ---Mali servis radim na 15k i menjam sve filtere, iako majstor kaze da ne mora svaki put filter goriva, ali ipak ga menjam.

--- Kraj citata ---


Isti je slučaj i kod mene,kad radim malo servis (radim do 15.000) onda odradim kako treba .sve novo i nema brige.

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju