Autor Tema: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?  (Pročitano 5582 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže HellBlaze

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #15 poslato: 21. Maj, 2019. 16:13 »
Da, ovo. Uradili su dosta bolje za kodiak i imaju na svakom koraku, za oktaviju ništa, osim ovoga koga sam iskopao. Jedino mi se ne sviđa što je isečeno oko dugmića, ali verovatno ne može da se napravi krug.


Ima sa full isecenim krugom i bolje izgleda, ja sam sebi stavio, pogledaj u mojoj garazi :)

Van mreže fobia24

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #16 poslato: 21. Maj, 2019. 19:06 »
Ima za karoq, ali za oktaviju nisam našao. Razlikuju se po obliku.

Van mreže Sima-Koya

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #17 poslato: 21. Mar, 2020. 02:03 »
Pozdrav,

Nov sam ovde na forumu,vidim da imate dilema oko ovoga pa reko da pojasnim clanovima razlike izmedju infotainment sistema posto se njima bavim :)

Imamo 3 generacije sistema u novijim Skodama.

MIB1 od 2012 do 2015 otprilike i to sledeca podela:

MIB1 Standard (Amundsen) - proizvodjac je Panasonic i dolazi sa ekranom od 5.8".Kataloski brojevi uredjaja pocinju sa 5E0.Mape se ucitavaju sa SD kartica ciji kataloski broj isto pocinje sa 5E0.
MIB1 High (Columbus) - proizvodjac je Harman i dolazi sa ekranom od 8","Hard diskom",Video u voznji.Kataloski brojevi su 5E0 kao i Amundsen iz te generacije,i kod ovog modela se mape cuvaju u internoj memoriji - nije potrebna kartica.

MIB2 od 2015 do 2018:

MIB2 Standard (Amundsen) - proizvodjac je Technisat ili Delphi i dolazi sa ekranom od 6.5".Kataloski brojevi uredjaja pocinju sa 3V0.Mape se ucitavaju sa SD kartica ciji kataloski brojevi pocinju sa 5L0.Ovi uredjaji podrzavaju Android Auto i Apple Carplay.

MIB2 High (Columbus) - proizvodjac je Harman i dolazi sa ekranom od 8","Hard diskom",Video u voznji,Apple Carplay,Android Auto i ima podrsku za Active Info Display.Kataloski brojevi su 3V0 kao i Amundsen iz te generacije,i kod ovog modela se mape cuvaju u internoj memoriji - nije potrebna kartica.

MIB2.5 2018+:

MIB2.5 High (Columbus) - proizvodjac je Harman i dolazi sa ekranom od 9.2","Hard diskom",Video u voznji,Apple Carplay,Android Auto i ima podrsku za Active Info Display.Kataloski brojevi su 565 i kod ovog modela se mape cuvaju u internoj memoriji - nije potrebna kartica.

MIB2.5 Standard ne postoji,ugradjuje se i dalje MIB2 Standard i to samo Delphi.
  • Vozi: Seat Leon 5F FR

Van mreže fobia24

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #18 poslato: 21. Mar, 2020. 06:45 »
Pozdrav,


MIB2 High (Columbus) - proizvodjac je Harman i dolazi sa ekranom od 8","Hard diskom",Video u voznji,Apple Carplay,Android Auto i ima podrsku za Active Info Display.Kataloski brojevi su 3V0 kao i Amundsen iz te generacije,i kod ovog modela se mape cuvaju u internoj memoriji - nije potrebna kartica.


Ispada da ja imam ovaj. Na njega sam ugradio Kenwood GVN MIB1 navigaciju namenski za Bolero. Tada je proizvođač Kenwood rekao da je ovaj uređaj kompatibilan. Još se nije pojavio GVN MIB2. Uređaj jeste kompatibilan sa slikom koja je lošija jer je dizajniran za manji ekran, ali zvuk nije reprodukovao. Nakon reklamacije Kenwood je ustanovio da se zvuk ne reprodukuje jer je u vozilu Canton. Može li se ovaj sistem prevariti nekako da radi i na Canton?
U opisu uređaja koji si dao stoji mogućnost reprodukcije videa u vožnji. Moj ne čita video formate ni u mirovanju.

Van mreže Sima-Koya

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #19 poslato: 21. Mar, 2020. 11:21 »
8" ekran su u nekim slucajevima dolazili i sa MIB2 Standard,u npr. vRS modelima.Ako ne reprodukuje video,onda nije MIB2 High.

Sto se tice Cantona,nece nikad imati zvuk,zato sto zvuk ide preko optickog kabla do pojacala pa ima izlaz iz njega.
Treba videti kako se Kenwood vezuje.
  • Vozi: Seat Leon 5F FR

Na mreži slobodanalex

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #20 poslato: 21. Mar, 2020. 12:48 »
Ispada da ja imam ovaj. Na njega sam ugradio Kenwood GVN MIB1 navigaciju namenski za Bolero. Tada je proizvođač Kenwood rekao da je ovaj uređaj kompatibilan. Još se nije pojavio GVN MIB2. Uređaj jeste kompatibilan sa slikom koja je lošija jer je dizajniran za manji ekran, ali zvuk nije reprodukovao. Nakon reklamacije Kenwood je ustanovio da se zvuk ne reprodukuje jer je u vozilu Canton. Može li se ovaj sistem prevariti nekako da radi i na Canton?
U opisu uređaja koji si dao stoji mogućnost reprodukcije videa u vožnji. Moj ne čita video formate ni u mirovanju.

Bolero ne podrzava video u voznji, a ovde je rec o Columbusu.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže fobia24

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #21 poslato: 21. Mar, 2020. 13:00 »
Onda je moj standard. Hvala na odgovoru. Manje vise sam se navikao. Od prodavca Kenwood navigacije sam dobio povrat deo cene koji sam trazio kao obestecenje, a uredjaj je ostao kao nem. Koristio sam navigaciju preko telefona i smart linka dok je radilo. Onda sam nakon jednog update-a softvera na telefonu (Samsung s9+) izgubio vezu sa autom. Uvek neka glupost. Update izgleda sluzi da unazadi ono sto je radilo.

Van mreže Sima-Koya

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #22 poslato: 21. Mar, 2020. 21:15 »
Tako je.

Inace MIB2 Standard postoji i bez navigacije(Bolero) i sa navigacijom(Amundsen).
Bolero dolazi sa jednim ili u nekim slucajevima nijednim slotom za SD.
  • Vozi: Seat Leon 5F FR

Van mreže Ivan1995

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #23 poslato: 04. Maj, 2022. 16:46 »
MIB2 od 2015 do 2018:

MIB2 Standard (Amundsen) - proizvodjac je Technisat ili Delphi i dolazi sa ekranom od 6.5".Kataloski brojevi uredjaja pocinju sa 3V0.Mape se ucitavaju sa SD kartica ciji kataloski brojevi pocinju sa 5L0.Ovi uredjaji podrzavaju Android Auto i Apple Carplay.


Pozdrav, @Sima-Koya

Hteo sam da vas pitam da li ima razlike u MIB-u na modelima 2018+ izmedju onog kodela sto je ceo touch screen i onog sa dugmicima?
  • Vozi: Skoda Superb

Na mreži Remark78

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #24 poslato: 13. Feb, 2024. 13:09 »
Koji je ovo model:

  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži AcoSk

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #25 poslato: 13. Feb, 2024. 17:04 »
Amundsen MIB2

Van mreže Obllacak

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #26 poslato: 13. Feb, 2024. 21:33 »
 amundsen multimediju imam na skodi 2010 i mogu reci da je odlicno za ro drugo nisam cuo
  • Vozi: Octavia 2.0 4x4 2010 170ks

Na mreži Remark78

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #27 poslato: 14. Feb, 2024. 06:22 »
Kontam da je zvuk na Columbusu bolji, proizvodi ga Harman Kardon, pa još ako je uparen sa Canton zvučnicima, mora da je odličan!

Da li je neko poredio ova dva sistema, Amundsen i Columbus po pitanju zvuka?
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #28 poslato: 14. Feb, 2024. 06:45 »
Nije bolji...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78

Odg: Razlike izmedju amundsen i columbus medijskog sistema?
« Odgovor #29 poslato: 20. Mar, 2024. 11:19 »
Zašto ne mogu da prikažem slike sa USB-a na ekranu multimedije?

U pitanju je Amundsen MIB2 u Škodi Oktaviji 2018.

Sistem pristupi USB-u, spisak slika se pojavi, ali kad želim da prikažem neku sliku ili da pustim slajd-šou nema prikaza slike samo crveni precrtani krug...
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.



Pretraga foruma [Google]