Autor Tema: safe mod ili nesto drugo  (Pročitano 1112 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže borko75Započeo temu

safe mod ili nesto drugo
« poslato: 10. Feb, 2023. 21:42 »
desilo mi se par puta ali samo kad sam na auto putu i vozim u kontinuitetu u voznji upali mi gresku motora i ikonicu za proklizavanje tad izgubi snagu kao da radi na dva cilindra od mogućih 3  :) :).
ugasim auto upalim i sve normalno u pitanju je roomster 1.2 htp 2007 inace radi mirno nikakvi derugi problemi se ne javljaju.
  • Vozi: škoda roomster

Na mreži Ljuba

Odg: safe mod ili nesto drugo
« Odgovor #1 poslato: 11. Feb, 2023. 09:07 »
Mislim da lampicu od ESP-a pali kao upozorenje da sistem nece raditi kako treba zbog greske na motoru.
A tesko je reci zasto motor krene tako da se ponasa. Sve da je neko imao slicne simptome bez dijagnostike je kao lov u mutnoj vodi. Bez obzira sto skloni gresku sa table, kad skines sa kontakta, trebalo bi da je ostala memorisana u kompjuteru, tako da gledaj da svratis do majstora. Usput ce ti mozda pokazati zasto ne pokazuje radio stanice na komandnoj tabli (kao najlaksu opciju, probao bih da skinem klemu na par minuta ne bi li se sistem resetovao).
Super je stvar i "dzepna" bluetooth dijag koja radi sa nekom od besplatnih aplikacija na telefonu (za vw najbolje obd11, nije besplatna ali radi masu stvari kao i profi diag).
« Poslednja izmena: 11. Feb, 2023. 09:15 Ljuba »
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže MAKS

Odg: safe mod ili nesto drugo
« Odgovor #2 poslato: 11. Feb, 2023. 13:25 »
Na mojoj fabiji 2011 1.2 cetiri cilndra se desilo da ode u safe mod kad je otkazala turbina. I naravno gasis sve ok posle 30 km ili manje opet isto nece preko 60 km/h. Ide u safe mod.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]