Autor Tema: Active Vs Ambition  (Pročitano 2580 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Na mreži markopn88

  • Vozi: renault laguna 1.9dci

Van mreže StriborZapočeo temu

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #17 poslato: 10. Jun, 2019. 16:46 »
Stribor pogledaj u mojoj temi ja sam po stavkama napisao šta ide u Active.
http://forum.skodaforum.rs/moj-suv/skoda-kodiaq-1-4-tsi-by-vnov/
Ono što se još razlika pored te zaštite na vratima je i da Activ nema gornju fijoku ispred suvozača.
Predpostavljam da gledaš 1.5TSI u activu sa ručnim menjačom i taj je na najvećem popustu 19.990 i odmah da ti kažem da za ambition nećeš dobiti toliki popust, možeš da očekuješ oko 5% i gratis metalik boju sve preko toga ili lična poznanstva i veze.Razlika izmedju activa i ambitiona sa trenutnim popustima je 5.500e to je ogromna razlika.

Pa ja razmisljam da ipak uzmem Active i za isti novac se odreknem nekih stvari iz Ambition-a (za treci red (koji sad bas ne znam da li mi treba ali eto, mozda trece dete, mozda babu i dedu negde na eksukrziju, a ako ih ne koristim spustena su ne gubim nesto gepek). Elem, uzeo bih Active i dodao:

+PDA - Centralno zaključavanje sa daljinskom komandom i sa alarmom
+PE2- Vazdušne zavese I bočni airbag-ovi napred I pozadi
+PG1- Krovni nosači,srebrni
+PHA - Climatronic
+PJ1 - Al. felne Mitykas 7J x 17''
+PK1 - Vozačevo i suvozačevo sedište sa lumbalnom podrškom
+PN0 - LED prednja svetla sa AFS funkcijom
+PN4 - Light assist ( comming home, leaving home, tunnel light, day light ), senzor za kišu
+PZB - Treći red sedišta sa naslonom za ruku u drugom redu, varijabilan pod prtljažnika
+RA1 - 8 zvučnika
+RA4 - Smart link.
+RAC-Navig.sistem Amundsen sa mapama Evrope
+7X2 - Prednji i zadnji parking senzori
+4L1 - Unutrašnji retrovizor sa automatskim zatamnjenjem
+4KF-Sunset
+ Metalik boja

sto izvlaci sve bitno (po meni) iz Ambition, Style-a, i dodatnih stvari... E sad, gledajuci ovo, kao sto sam Vas pitao, ja gubim stvari za koje ne postoji opcija doplate za Active, znaci:
- svetle lajsne oko prozora
- onaj zastitni plasticni deo na vratima sto izlece
- klot crne presvlake
- svetle lajsnice unutra, oko menjaca, klime...
- i Vi kazete ni gornja fioka na suvozacevom mestu ne postoji (da li postoji bar donja sa hladjenjem)?
Mislim da mogu da prezivim bez toga... Ili ima jos nesto?
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže vnov

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #18 poslato: 10. Jun, 2019. 18:09 »


+PDA - Centralno zaključavanje sa daljinskom komandom i sa alarmom/ Fabrički alarm ne vredi bilo je polemike na forumu bolje neki naknadno ugradi + neka mešanička zaštita zeder ili slično.

+PG1- Krovni nosači,srebrni/ da li su crni ili srebrni po meni nebitno to je več pitanje ukusa i u ambitionu su crni.

- svetle lajsne oko prozora/ pošto ne možeš da dodaš ja ne bih uzimao ni srebrne krovne nosače

- i Vi kazete ni gornja fioka na suvozacevom mestu ne postoji (da li postoji bar donja sa hladjenjem)?/ Naravno da jeste
Ostalo je odlična doplata
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže vnov

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #19 poslato: 10. Jun, 2019. 18:16 »

Razmisli i o ovoj doplati to niko neće da ti kaže u opisu piše da Kodijak u svakom paketu ima led zadnja svetla, e to baš i nije tako kad sam provalio na svom Kodijaku nije mi bilo dobro na čemu štede, i na activu i ambitionu fali desno rikverc svetlo i nema pozicije na obe untrašnje lampe što su na gepeku.Doplata je oko 100e i naknadno u AČ neznaju da ugrade ali kod rusa sam video da rade u kučnoj režiji.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže StriborZapočeo temu

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #20 poslato: 10. Jun, 2019. 19:35 »
Da, razmisljao sam i o tome, hvala na potvrdi...
Pa ok, na kraju dana, da li Vam fali nesto u Activu spolja i iznutra sto bi dodali da ste znali?
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže StriborZapočeo temu

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #21 poslato: 10. Jun, 2019. 19:46 »
I da li je unutrasnjost vidljivo osiromasena u ondosu na Ambition, te lajsnice i to? Ili i zaboravis na to posle nekog vremena?
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže StriborZapočeo temu

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #22 poslato: 10. Jun, 2019. 20:20 »
I ako mogu da Vas zamolom da slikate suvozacevu fioku ne mogu da provalim kakva je to nijansa? Hvala!!
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže vnov

Odg: Active Vs Ambition
« Odgovor #23 poslato: 10. Jun, 2019. 22:07 »
Da, razmisljao sam i o tome, hvala na potvrdi...
Pa ok, na kraju dana, da li Vam fali nesto u Activu spolja i iznutra sto bi dodali da ste znali?
Sve što mi je trebalo dodao sam, krivo mi je što nisam znao a i niko u salonu mi nije rekao za zadnja svetla bem ti vw kad štede na 3 led sijalice sve im malo angry!
I da li je unutrasnjost vidljivo osiromasena u ondosu na Ambition, te lajsnice i to? Ili i zaboravis na to posle nekog vremena?
Mala je to razlika u dizajnu sedišta i druga boja lajsne na vratima i tabli, ali najbolje da sam to pogledaš i proceniš ja kad sam kupovao imali su na placu i activ i ambition pa sam gledao pipao itd.



I ako mogu da Vas zamolom da slikate suvozacevu fioku ne mogu da provalim kakva je to nijansa? Hvala!!


  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK



Pretraga foruma [Google]