Autor Tema: Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama  (Pročitano 3029 puta)

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ANDREJ 93Započeo temu

Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama
« poslato: 19. Jul, 2022. 12:23 »
Pozdrav ljudi, imam jedan problem sa svojom Škodom Octaviom 2012 god., a on se tiče škripe koja mi se čuje iz prednjeg desnog točka.
Kada krenem negde sa kolima u početku je sve okej, ali posle nekog vremena se čuje škripa pri kretanju i zaustavljanju i to iz prednjeg desnog točka. Ovo se uglavnom čuje pri brzinama do 10 km/čas.
Ovaj zvuk je postao dosta izražen kada sam čekao na granici pre par dana, i bukvalno pri svakom malom pomicaju u koloni pomenuti zvuk se čuo.
Sada primećujem da se ponekad čuje i u toku vožnje mada za sad retko, i da se ponekad čuje pri kretanju i kocenju do čak 25 km/čas!
Vredi pomenuti da se ovaj zvuk škripe isključivo čuje kada se lagano ubrzava ili koči i da se NE čuje kada je volan okrenut na jednu ili drugu stranu.
Auto je pre odlaska na more pregledan i sve je bilo okej sve do zadnja dva dana pred kraj letovanja.
Da li neko ima iskustva sa ovakvim problemom?

  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 TDI 2012

Van mreže MAKS

Odg: Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama
« Odgovor #1 poslato: 19. Jul, 2022. 15:29 »
Imao sam problem sa lupkanjem na zadnjim tockovima. Oterao auto kod ljudi koj se bave centriranjem trapa . Pregledali
i rekli stabilizatori. Promenjeno . Sad imam napred lupkanje pri malim rupama na nasim idealnom putevima. Naravno opet teram kod njih pa cemo videti.
Naravno na idealnom ravnom , putu tog lupkanja nema.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži cacak

Odg: Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama
« Odgovor #2 poslato: 20. Jul, 2022. 01:30 »
Moguce da je negde izmedju kocione celjusti i plocica upalo nesto sitno/mozda kamencic/ ili iza diska ima zastitni lim pa se malo deformisao i u odredjenim polozajima proizvodi zvuk o kome pisete...skinite tocak i probajte da okretanjem diska utvrdite odakle zvuk dopire...ovo ukoliko su plocice ok,odnosno imaju dovoljno mesa...
  • Vozi: skoda octavia 1,9tdi 77kw eleganc 2011

Van mreže vojkan85

Odg: Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama
« Odgovor #3 poslato: 20. Jul, 2022. 08:02 »
Mislim da bi onda ostao trag na disku da ima neki kamen između, jer bi se videlo golim okom.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Ljuba

Odg: Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama
« Odgovor #4 poslato: 21. Jul, 2022. 00:28 »
Ako u skorije vreme nije nista rađeno na kocnicama moguce je da je doslo do korozije na celjustima i nosacima plocica. Moguce je da plocica ostane naslonjena na disk umesto da se odvoji nakon kocenja, ako je tako-vremenom se "ustakli" i pocne da skripi, cvili i sl. U svakom slucaju dok se ne rasturi neces nista znati.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži Niske31

Odg: Škripa iz prednjeg desnog točka pri malim brzinama
« Odgovor #5 poslato: 02. Avg, 2022. 13:21 »
Ja sam imao problem na zadnjem desnom tocku sa skripanje, desavalo se pri manjim brzinama ali tek kad se malo zagrije auto.. Problem je bio u oprugi od amortizera, napukla je u donjem dijelu pa je blago naginjanje auta pravilo probleme.. Skoda Octavia A5 limuzina 2008. god. 1.9 TDI
  • Vozi: Skoda Octavia A6 FL 1.6 TDI 77kw 2012



Pretraga foruma [Google]