Autor Tema: Skoda Fabia amortizeri  (Pročitano 264 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AkicaZapočeo temu

Skoda Fabia amortizeri
« poslato: 22. Apr, 2024. 00:44 »
Pozdrav svima,

Vec godinama vozim Fabiu Combi 2001 sa 1.9tdi motorom u Elegance paketu opreme. Trudim se da ga odrzavam redovno i kvalitetnijim delovima. Gledam ni jeftino ni najskuplje. Ipak je to stariji auto. Bio je Continental set zupcenja, brembo diskovi i plocice, Bosch mali servis, ulje uvek Castrol. Za ovih par godina zamenilo se svasta nesto i na red su dosli amortizeri i opruge, solje amortizera. Bilo bi idealno kada bi se javili forumasi koji su isto to radili na istom autu. Nemam pojma koji je fabricki set ugradjivan, verovatno Sachs. Koju marku amortizera i opruga biste mi preporucili da ugradim i zasto? Kakve su razlike? Vidim ja prodaja delova Monroe sa 5 godina garancije. Ima starih postova kao da Monroe ne valja. Neko Bilstein, neko je za Kayabu. Jako bih cenio kada bi imalo vise misljenja o tome sta kupiti i zbog cega. Ako neko ima vremena i volje da ponesto napise bice od velike pomoci. Unapred hvala svima.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi mk1

Na mreži Nemampojma

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #1 poslato: 22. Apr, 2024. 23:34 »
Prije par dana sam mijenjao oprugu i rekli su mi da je najbolja Kajuba, KYB. Bilo je jeftinijih nekih u ponudi DACO Germany, japans neke, al kao da su baš loše.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 TDI 77kw BXE

Na mreži soneje

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #2 poslato: 24. Apr, 2024. 17:23 »
Ja dajem takođe plus za Febi Bilstein a minus za Monroe.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Van mreže AkicaZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #3 poslato: 25. Apr, 2024. 01:28 »
Hvala puno na odgovorima. Bilo bi super kad bi se jos neko javio sa misljenjem i iskustvom. Moguce da je opruga i pukla jer je zadnji desni kraj nizi za 4cm. Dok se auto ne podigne ne vidim nista u kakvom je stanju. Vidim Optimal sva 4 amortizera 18k, Monroe 20k, Bilstein 25k, Kayaba 27k. Opet ne znam sta je najisplativije za auto 2001 i vrednosti 2k eura.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi mk1

Van mreže hirurg

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #4 poslato: 25. Apr, 2024. 06:43 »
Bilstein.

Ako vozis auto kakve veze ima vrednost???za tebe je ferari jer bolje nemas jel tako. Odrzavanje je vazno a tako ti dijelovi cuvaju glavu. Ako cea jos kratko voziti onda uzmes nesto jeftinije ili ne diraj nista. Naravno predlazem da procitas sta i kako rade amortizeri i opruge i koja im je funkcija...



  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže AkicaZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #5 poslato: 25. Apr, 2024. 10:58 »
Ma ne, samo sam mislio koja je fora u star i jeftin auto da ugradjujem neke ultra premijum brendove. Ona ce da se vozi do kraja. Nema prodaje 🙂 volim da je uvek ispravna i sve radim na vreme. Idem gde god mi padne na pamet i ne razmisljam o kvarovima. Bolji gradski auto mi ne treba, a i sluzi za putovanja bez problema.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi mk1

Van mreže hirurg

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #6 poslato: 25. Apr, 2024. 11:31 »
Onda si sam sebi odgovorio. Ako vozis porodicu. To je najprece na svetu.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži sebekkg

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #7 poslato: 25. Apr, 2024. 15:30 »
Kyb ili bilstein. Ali proveri šolje amortizera kao i opruge.

Van mreže AkicaZapočeo temu

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #8 poslato: 25. Apr, 2024. 21:33 »
U planu je sve kompletno. Kazu za opruge i solje manje-vise svejedno je. Ne moze mnogo da se pogresi ako ne nadjem istu marku kao amortizere. Na primer da je sve Bilstein.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi mk1

Van mreže hirurg

Odg: Skoda Fabia amortizeri
« Odgovor #9 poslato: 25. Apr, 2024. 21:41 »
Nije svedno drugar, ako ti je loša opruga, brzo amortizeri pa pa...

Solje obavezno mjenjati ako nisu skoro.
A vjerujem da zadnje nisu nikad. Odbojne gume obavezno. Kvalitetnije, i videces kako je auto ko na sinama. Kao tramvaj.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]