Autor Tema: Menjac nece u brzinu  (Pročitano 404 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Luka4605Započeo temu

Menjac nece u brzinu
« poslato: 08. Apr, 2024. 22:23 »
Pozdrav svima, naime poslednje vreme primetio sam da kada potopim gas i hocu ds presaltam u vecu, nece da udje u brzinu. Desavalo mi se ranije, ali sam mislio ajde verovatno nisam lepo gurnuo u brzinu i nisam obracao paznju dok juce nisam imao istu situaciju gde sam potopio gas u drugoj i krenuo da prebacim u trecu i nece, kao u zid da guram. Probao jos jednom, nece i onda probao u drugu da vratim i iz drugog pokusaja uspeo. Nakon toga sve normalno. Desava se svaki 5 put kada ga potopim jace. Menjac je menjan komplet pre nekih 30,40. Takodje sam primetio nekada da kada ubacujem u rikverc zakrci iako je kvacilo stisnuto do kraja. Ako neko zna resenje ili je imao slican problem, svaki savet mi znaci jer nemam ni jednog majstora od poverenja. U pitanju je Octavia II 2008. Hvala na razumevanju
  • Vozi: Skoda Octavia 2008 1.9 77kw

Na mreži mar_cog

Odg: Menjac nece u brzinu
« Odgovor #1 poslato: 11. Apr, 2024. 18:56 »
Nosaci motora/menjaca su glavni osumnjiceni. Inace desava mi se potpuno ista stvar, ali sam resio tako sto ne potapam kao manijak i sve radi kako treba..
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže soneje

Odg: Menjac nece u brzinu
« Odgovor #2 poslato: 13. Apr, 2024. 21:52 »
A možda su i sajle koje pomeraju polugu oštećene.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži Ljuba

Odg: Menjac nece u brzinu
« Odgovor #3 poslato: 14. Apr, 2024. 20:42 »
Po nekom starom pravilu glavni osumnjiceni je set kvacila. Da li je menjan prilikom promene menjaca?
Druga stvar moze biti cilindar kvacila. Sledeci put kad ti se desi da nece u brzinu probaj da "napumpas" pedalu kvacila 2-3 puta pa onda da ubacis u brzinu.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži Ljuba

Odg: Menjac nece u brzinu
« Odgovor #4 poslato: 14. Apr, 2024. 20:55 »
A moze biti da je kolega soneje na dobrom tragu u smislu da kod skidanja sajli biraca na menjacu postoji procedura prilikom vracanja gde se opruge "resetuju" kako bi birac bio tacan kod "ubadanja" u brzinu.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže soneje

Odg: Menjac nece u brzinu
« Odgovor #5 poslato: 17. Apr, 2024. 13:52 »
A moze biti da je kolega soneje na dobrom tragu u smislu da kod skidanja sajli biraca na menjacu postoji procedura prilikom vracanja gde se opruge "resetuju" kako bi birac bio tacan kod "ubadanja" u brzinu.
To nije tačno da se (resetuju) sajle,ako su kako da kažem polukružne žabice na sajlama istrošene pojavio se veliki zazor i ne mogu dobro da pomeraju polugice menjača.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži Ljuba

Odg: Menjac nece u brzinu
« Odgovor #6 poslato: 17. Apr, 2024. 16:32 »
@soneje govoris o jabucicama na krajevima sajli i to je nesto sto je na novijim modelima donekle izmenjen dizajn. Istina je da istrosena jabucica moze da napravi problem kod saltanja brzina. Mozda sam se pogresno izrazio ali sam prilicno siguran da kod vracanja sajli biraca postoji procedura u smislu da se prvo opruge zakljucaju u nategnutom polozaju, zatim se rucica menjaca,uz pomoc igle, zakljucava u svoj polozaj, zatim se birac na menjacu zakljucava, takođe iglom, u svoj polozaj. Kad je sve fiksirano, navlace se sajle, otpustaju se opruge i to bi trebalo da je fabricka postavka celog mehanizma.
  • Vozi: Fabia 2



Pretraga foruma [Google]