Autor Tema: Maglenke- da li imaju svrhu?  (Pročitano 3761 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MoonZeZapočeo temu

Maglenke- da li imaju svrhu?
« poslato: 14. Jan, 2015. 23:11 »
Usled velike magle koja me je zadesila pre 20 tak dana na auto putu, razmišljam o ugradnji maglenki.
Da li uopšte maglenke(s obziromrm da nisu velike kao na fabiji 2) imaju svoju funkciju.
Da li pomaži prilikom guste magle, koliko poboljšava vidljivost??
Da li da ih ugrađujem ili ne?
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže Beli82

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #1 poslato: 14. Jan, 2015. 23:19 »
I ja se razmišljam da u moju Fabiu ugradim maglenke jer verujem da mnogo znače po ružnom vremenu,  pogotovo kada u naš Munze padne magla kao testo.  :-)
Inače,  juče sam skidao maske maglenki u prednjem braniku i primetio sam da imam žice sa džekovima koje su zakačene za masku maglenke pa pretpostavljam da je to fabrički izvedena instalacija. Verovatno samo treba da se ubace maglenke  i eventualno zameni u kabini prekidač za svetla onim koji ima dve pozicije tj posebno položaj za prednje i  posebno zadnje maglenke.

Sent from my Smederevac na drva.

  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže MoonZeZapočeo temu

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #2 poslato: 14. Jan, 2015. 23:23 »
Meni nešto veličina maglenki ne uliva poverenje u vidljivost :D
da li maske na braniku gde je predviđeno da stoje maglenke mogu da skinem i da lepo vratim, bez da se slomi nešto? Da proverim da li ja imam razvedeno fabrički?
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže Beli82

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #3 poslato: 14. Jan, 2015. 23:26 »
Možeš slobodno,  ako je isti branik kao kod moje fl verzije. Samo polako povučeš prema spolja onaj deo do hladnjaka pa onda deo do fara.

Sent from my Smederevac na drva.

  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže DUTJA ZP

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #4 poslato: 14. Jan, 2015. 23:27 »
Moje iskustvo kao vlasnika fabije mk1...ako je onako srednje maglovito i ako nije noc onda ti one pomazu 5%, ako je noc mozda nekih 20ak % a ako je ona najgusca moguca magla a bude je par puta godisnje, onda su ti maglenke pomogle 100% jer probijaju maglu mozda nekih metar ispred kola,toliko da vidis bele linije i zadrzis se na putu, a bez njih u tom slucaju mozes da stenes upalis sva 4 migavca i da cekas bilo kakav orijentir da bi skapirao gde si na putu. To je moje licno iskustvo sa fabijom za ove 2 godine,ako neko ima bolje utiske mozda su mi matirale maglenke :-)

Na mreži mihajloalasp

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #5 poslato: 14. Jan, 2015. 23:31 »
Poenta maglenki je da osvetljavaju put ispred, mene je zadesila neopisiva magla oko 11 uveče pre neki dan, totalno van grada. Da nije bilo maglenki, ne bi video čak ni bele linije na putu. Ovako maglenke i polako bez problema :)

Ovako je bilo u Nišu to veče, ja sam od auta odmaknut otprilike 2m i ne vidi se (nije zbog loše kamere :D )


Van mreže DUTJA ZP

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #6 poslato: 14. Jan, 2015. 23:34 »
Upravo sam i ja to rekao...cisto da ne pomisli da ce da tuku ko ksenoni jer nece,al da umeju da te spase i te kako umeju.

Van mreže Beli82

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #7 poslato: 14. Jan, 2015. 23:34 »
Eto utisaka iz prve ruke,  znači da ubacimo i to na spisak modifikacija!

Sent from my Smederevac na drva.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #8 poslato: 14. Jan, 2015. 23:35 »
kada smo kod maglenki,koje sijalice preporucujete za iste?hteo bi da zamenim fabricke!!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže MoonZeZapočeo temu

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #9 poslato: 14. Jan, 2015. 23:36 »
pa uglavnom noć i gusta testo magla.
Da li može prilikom ugradnje da se postavi na postojeći prekidač, tj kada upalim za zadnju maglenku da se upale i maglenke napred?
Ako ima neki majstor za ugradnju istih, pustite mi kontakt na pp.
Ne očekujem ja od maglenki da biju kao na marakani :D
Mihajlo jel ovo fabia 2. Rzliak je u velicini malgenki na mk1 i mk2.
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže Beli82

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #10 poslato: 14. Jan, 2015. 23:36 »
@Krca: Ja ću ti reći kada budem imao maglenke tj kada mi Fabia "progleda"!

Sent from my Smederevac na drva.

  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži mihajloalasp

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #11 poslato: 14. Jan, 2015. 23:38 »
@krca

Ako ostaješ pri običnim "žutim" sijalicama, onda Hella ili Narva, a nisu ni Wurth ni Valeo loše :) Koja sijalica ide kod tebe?

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #12 poslato: 14. Jan, 2015. 23:42 »
posteno da ti kazem nisam ni gledao koje su sijalice unutra,samo znam da su bele!!samo bi ih malo pojacao!!pa zbog toga pitam za preporuke!!
« Poslednja izmena: 14. Jan, 2015. 23:48 krcaerdoglija »
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Na mreži mihajloalasp

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #13 poslato: 14. Jan, 2015. 23:50 »
Po katalogu koji imam kod sebe piše da ide H3 sijalica. Vremenom sijalica oslabi, pa će nova verovatno mnogo bolje da svetli. One varijante "pojačane" bele od 90W zaboravi, nit je jača (loše rasipa svetlo) nit svetli belo :D Valeo ima Blue Effect seriju sijalica, vuku na belo tj nisu skroz žute, samo nisam siguran da li ih ima H3. Ili za ~2 soma ubaciš xenon (4300K) i prava stvar :)

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Maglenke- da li imaju svrhu?
« Odgovor #14 poslato: 14. Jan, 2015. 23:52 »
a da li treba jos neka prepravka ako se ubacuje xenon??
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000



Pretraga foruma [Google]