Autor Tema: Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi  (Pročitano 1506 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SreckoZapočeo temu

Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi
« poslato: 01. Avg, 2016. 22:56 »
Pozdrav svima, ima problem sa temperaturom. Na otvornemo putu spusti skroz dole ispod one prve crte, a u gradu digne na 100 i prelazi. Isao sam kod majstora otvorio mi je tamo gde se nalazi termosat i rekao mi je da nije ni imao uopste termostat samo kuciste je bilo, kupio sam novi koji otvara na 87...ali sad mi je radna temperatura na otvorenom putu 85 i cesto mi se pali termostat...

Van mreže mirkuk38

Odg: Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi
« Odgovor #1 poslato: 01. Avg, 2016. 23:52 »
Misliš, pali ti se ventilator ?? Da li se pali na istoj temperaturi kao i ranije (dok nije bilo termostata) ?

Možda je termoprekidač u problemu? Daj više informacija... da li se ventilator pali samo u gradu ili i prilikom otvorene vožnje?

Van mreže jaskoas

Odg: Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi
« Odgovor #2 poslato: 02. Avg, 2016. 13:45 »
Ako motor tesko dolazi do radne temperature ili temperatura pada u toku voznje to je termostat ili je zakovao u otovorenom polozaju ili ga nema sto nije normalno kao sto je tvoj slucaj.Normalno je da ti se sad cesce pali ventilator jer termoprekidac ukljuci ventilator kad temperatura predje preko 87 i tada termostat otvori i pusti rashladnu tekucinu  ,dok nisi imao termostat nije ti se mogao ni aktivirati termoprekidac koji ukljucuje ventilator, jer je takucina kruzila stalno i rashlađivala motor  osim u gradskoj voznji kad nema velike brzine i motor se brze grije jer nema protoka zraka.Imao sam isti slucaj otisao mi termostat i kada se vozim autoputem temperatura je padala  a u gradu sve normalno ili malo preko radne temperature je prelazilo i ventilator se rijetko ukljucivao.Zamjenjen termostat i od tada sve odlicno.Pozz

Van mreže Filo

Odg: Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi
« Odgovor #3 poslato: 02. Avg, 2016. 14:41 »
Treba da znas i koje su oznake na termoprekidaca koj ima zadatak da upali ventilator. Najcesti termoprekidac koje vlasnici stavaju na skodu e onaj sa 82-68, zato i moguce je sada cesto da se pali ventilator.
I kod mene je bio takov termoprekidac, pa sam ga zamenuo sa 88-83, sada poretko pali ventilator, a i kada upali, on se pobrzo gasi jer nemora da ladi antifriz u radijator do 68 stepena, nego do 83.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Van mreže jaskoas

Odg: Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi
« Odgovor #4 poslato: 02. Avg, 2016. 14:46 »
Uglavnom zaboravio sam da napomenem da se termoprekidaci kod benzinca i dizela razlikuju u dizela se pali na manjim temperaturama nego kod benzinca ,vjerovatno je kod tvog vozila prijasnji vlasnik imao problema sa pregrijavanjem i onda ugrađuju termoprekidace da ukljucuje ventilator na manjim temperaturama nego sto je predvidila fabrika.

Van mreže sima 016

Odg: Dize temperaturu skoda felicia 1.3lx
« Odgovor #5 poslato: 17. Jan, 2024. 21:38 »
                       Добро вече.                     
Имам Шкоду Фелициу 1.3 lx 98 годиште.У вожњи нормално држи температуру али када су гужве пођи стани избацује антифриз на посуди.Замењен термостат,термо прекидач,термо давач,вентилатор,водена пумпа и опет исто.У чему би био проблем.
  • Vozi: skoda felicia 1.3lx

Van mreže mar_cog

Odg: Dize temperaturu skoda felicia 1.6 mpi
« Odgovor #6 poslato: 17. Jan, 2024. 22:54 »
Pa ako je kolicina antifriza u posudi izmedju maks i min polja kad je hladan, onda imas problem sa dihtungom glave najverovatnije...
Da li ovako u radu primecujes tvrda creva od vode, mehurice u ekspanzionoj posudi, gubljenje antifriza itd...
Ako si preterao sa kolicinom antifriza izbacice visak na cep.
Ako je cep posude neispravan opet ces dobiti prevelik pritisak u posudi.
Koliko cesto dolivas antifriz?
To sto je termostat nov ne mora da znaci da je dobar ( na istom autu sam menjao 3 kom jedan za drugim, svi bili neispravni. Naravno, iz radnje, novi).
I ono sto je najsigurnije je uraditi CO2 test i videti da li je treba otvarati motor. To mozes uraditi u skoro svakom servisu, i ne verujem da kosta vise od 1000din.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI



Pretraga foruma [Google]