Autor Tema: Ukljucen prekidac svetla na AUTO  (Pročitano 3085 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži LuftiZapočeo temu

Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« poslato: 17. Jan, 2023. 20:39 »
Da li je ispravno drzati prekidac svetla na AUTO poziciji  prilikom startovanja motora ili bi prilikom zavrsetka voznje prekidac trebalo iskljuciti pa ponovo ukljuciti na AUTO pri sledecem paljenju. Da li to moze da utice na dugotrajnost/ispravnost citavog sistema?
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Na mreži AleksandarAca

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #1 poslato: 17. Jan, 2023. 20:45 »
To je i namenjeno da stalno stoji u tom polozaju, eventualno da se iskljuci po potrebi ili da se manualno ukljuci kada je neophodno.

Na mreži LuftiZapočeo temu

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #2 poslato: 17. Jan, 2023. 20:50 »
Ne shvatam onda poentu 0, ako je namenjeno da stalno stoji na AUTO posto i na 0 svetle daylight. Uglavnom poenta pitanja je bila da li ce to uticati na dugotrajnost sistema. Ako sam te dobro razumeo, potpuno je sigurno drzati ga stalno na AUTO?
Hvala na odgovoru!
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Van mreže fobia24

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #3 poslato: 17. Jan, 2023. 21:28 »
Sigurno je. Led svetla trose manje struje od nekasasnjih balonki i halogenih sijalica, pa ta tema vuce korene iz tog perioda. A pozicija 0 treba da postoji jer nekad neko zeli iskljuciti svetla jer senzori prerano pale oborena

Na mreži LuftiZapočeo temu

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #4 poslato: 17. Jan, 2023. 21:34 »
Hvala na objasnjenju!
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Van mreže dixon

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #5 poslato: 18. Jan, 2023. 13:53 »
Moze se iskodirati da na 0 nista ne sija, da ugasi i daylight

Van mreže hirurg

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #6 poslato: 18. Jan, 2023. 21:28 »
Ja drzim na 0
Stvarno mi glupo da senzor pali svjetla cim je oblacno ili da ne kazem kad auto bude u hladovini.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže fobia24

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #7 poslato: 21. Jan, 2023. 11:13 »
I senzor ako podesis da pali najkasnije, on opet na ukljucuje na oblacno. Tako glupo da du mogli namestiti da se ne gase nikad.

Van mreže hirurg

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #8 poslato: 21. Jan, 2023. 11:25 »
Kako se moze podesiti senzor tolerancijr. Da lo sa vcds? Porucio sam vcds real v2 koji podrzava do 22 godine auta
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Galaxy

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #9 poslato: 24. Jan, 2023. 10:47 »
Moja skoda nije imala tu opciju, a ja sam je dodao  :)




Jednostavno ne razmisljam kada ce se upaliti kratko svetlo, a kada ce se ugasiti.
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw

Van mreže MAKS

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #10 poslato: 24. Jan, 2023. 10:58 »
Neznam sto vam to smeta.
Jednostavno ne razmisljate o svetlu auto sve sam odradi. A ako necete prekidac na 0 pa sami palite.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži LuftiZapočeo temu

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #11 poslato: 24. Jan, 2023. 11:04 »
U poslednoj sat plus emisiji je skrenuta paznja da kada se vozi po danu a maglovito je, senzori za svetlo ne registruju maglu pa ne pale automatski oborena svetla sto je opasno posto je automobil pozadi prakticno nevidljiv...savetuju da se rucno upale oborena. Nisam o tome uopste razmisljao, mada su takve situacije relativno retke, ali ispada da je korisno da kada se prekidac prebaci na auto, svetle i pozicije pozadi.
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Na mreži wkobre

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #12 poslato: 24. Jan, 2023. 12:16 »
Moguće je kodirati da se pozadi pale svetla automatski. Scandinavian DRLs se zove opcija u OBDeleven-u.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #13 poslato: 24. Jan, 2023. 14:58 »
Neznam sto vam to smeta.
Jednostavno ne razmisljate o svetlu auto sve sam odradi. A ako necete prekidac na 0 pa sami palite.
Niko nije rekao da smeta. Vec je problem dopune akumulatora na mali gradskim relacijama. Svjetla su veliki potrosac. A stvarno jr glupo da kad udjes u malo veci hlad da ne kazem eto svjetla se pale... Pogotovo sad u ovo vrijeme tame. Bukvalno ih stalno pali.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Galaxy

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #14 poslato: 24. Jan, 2023. 16:08 »
Ih... ja mislim da je start stop najveci potrosac i najveca glupost u autu. To prvo iskljucim
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw



Pretraga foruma [Google]