Autor Tema: Nova Skoda Octavia ili Karoq  (Pročitano 1433 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SrdjaNo1Započeo temu

Nova Skoda Octavia ili Karoq
« poslato: 23. Feb, 2022. 16:07 »
Planiram ove godine da kupim novu Skodu Octaviu ili Karoq. Cena u style opremi im je ista, oko 27k eura. Uzeo bih 1.5 benzinca, prelazim od 12-15k godisnje.

Sacekao bih najverovatnije sajam automobila zbog potencijalnih popusta.

Malo nezahvalno pitanje, al da li neko ima favorita izmedju ova dva modela? Bukvalno ne mogu da se odlucim jer su ocene za oba modela jako dobre na netu i izgleda da je stvar samo preferencije, da li bi manji SUV ili ne, al da li ima jos neka znacajna razlika koju mozda ne vidim?

Van mreže maxim

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #1 poslato: 23. Feb, 2022. 16:18 »
Sto se tice izbora, to su dva konceptualno razlicita vozila. Licno, uvek dajem prednost oktaviji u odnosu na Karoq-a. Sasvim je sugurno da ce oktavija manje trositi i bolje se ponasati na putu, e sad, sve zavisi od tvojih licnih potreba i zahteva prema vozilu.
  • Vozi: Skoda Scala

Van mreže SrdjaNo1Započeo temu

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #2 poslato: 23. Feb, 2022. 17:06 »
Kako bi uporedio Scalu sa Octavijom? Znam da je nesto manja, ali je i 5k jeftinija.

Van mreže fobia24

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #3 poslato: 23. Feb, 2022. 18:05 »
Zavisi i koliko ti se zuri. Karok ce forsirati jer je facelift, oktavija ima vece zastoje u proizvodnji. Danas se vise sajmovi i ne isplati cekati jer proizvodnja poskupljuje pa i maloprodajne cene skacu svako tromesecje.

Van mreže maxim

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #4 poslato: 23. Feb, 2022. 18:36 »
Kako bi uporedio Scalu sa Octavijom? Znam da je nesto manja, ali je i 5k jeftinija.
Hm manja je, kompaktnija, manje mesta unutra, ali veoma "usluzna'', meni nije trebao automobil velicine oktavije.
Sto ne znaci da je za dve godine necu kupiti  :))
  • Vozi: Skoda Scala

Van mreže maxim

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #5 poslato: 23. Feb, 2022. 18:38 »
Zavisi i koliko ti se zuri. Karok ce forsirati jer je facelift, oktavija ima vece zastoje u proizvodnji. Danas se vise sajmovi i ne isplati cekati jer proizvodnja poskupljuje pa i maloprodajne cene skacu svako tromesecje.
Tako je, klasicnog sajma i nema vise, a sto se tice zastoja u isporuci novih vozila, samo Kamiq i Kodiaq za sada ''idu'' sa prihvatljivim rokom isporuke od 7-9 meseci, toliko znam.....ali, ko zna sta ce od svega toga biti i kada ce se stabilizovati trziste, bar kada je Skoda u pitanju.
  • Vozi: Skoda Scala

Van mreže SrdjaNo1Započeo temu

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #6 poslato: 23. Feb, 2022. 19:19 »
Hocete da kazete da se auto ceka po godinu dana?

Van mreže SrdjaNo1Započeo temu

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #7 poslato: 23. Feb, 2022. 19:21 »
U principu mi se ne zuri, hteo sam da cekam sledecu godinu, ali ako se na auto ceka godinu dana, mogu vec da porucim

Van mreže SuperB

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #8 poslato: 23. Feb, 2022. 19:32 »
Da li je u Srbiju stigao nov facelift Karoq? Meni je mnogo praktičniji nego oktavija, još da je 1.5TSI sa DSG .... e sada stvar ukusa

Van mreže fobia24

Odg: Nova Skoda Octavia ili Karoq
« Odgovor #9 poslato: 23. Feb, 2022. 20:17 »
Ceka se realno godinu dana ako ima dosta opreme. Zavisi i u kojoj opremi uzmes. Ako uzmes neki paket bez dodataka moze biti i pre. Ja se nadam da ce se ubrzati proizvodnja od druge polovine godine i da ce to skracivati vec zadate rokove. Trenutno je ugrozena oktavija jer je dobavljac delova enterijera izgoreo u pozaru.



Pretraga foruma [Google]