Autor Tema: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti  (Pročitano 6040 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #30 poslato: 22. Apr, 2019. 12:46 »
Ja sam ovu uzeo za po kuci kad me zena gasira da radim nesto, nervira me prljave kablove da razvlacim, pa posle usisavam
Pazi jaka je i kvalitetno uradjena, ima 2 brzine ali opet Dewalt je klasa

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #31 poslato: 22. Apr, 2019. 16:16 »
Za par godina i jednoj i drugoj ce baterije biti mrtve pa ti dodje na isto  :)).

Van mreže bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #32 poslato: 22. Apr, 2019. 16:29 »
Drugar mi kaze da mu je neki lik napravio bateriju, traje mu duze nego original

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #33 poslato: 22. Apr, 2019. 17:51 »
Pravio sam i ja sebi. "Samo" treba naci kvalitetne elemente, onda nije problem da baterija bude bolje od originala, posebno ovih jeftinih srafilica. Naleteo sam na nove vrhunske baterije neke sasvim druge namene, rasturio i povadio elemente. Nisu istog oblika kao u srafilicima, duzi su i tanji ali se opet lepo spakuju.
Bas sam pre neki dan tastu napravio bateriju od zadnjih elemenata koje sam imao. Prethodnoj je izvadio dusu u debelim daskama, stajala zimi na hladnom, punjena bez ikakvog reda i trajala sa dosta teske upotrebe nekoliko godina. A srafilica je stara Einhell ali ona koja se prva pojavila kod nas pre dosta godina.

Van mreže bigorZapočeo temu

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #34 poslato: 20. Maj, 2019. 19:39 »
Al se namirih na kljuc...

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže bugarin

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #35 poslato: 20. Maj, 2019. 19:44 »
Meni otkad je jedan takav pukao u rukama, koristim samo kljuc koji je dosao sa kolima.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Marjanke

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #36 poslato: 20. Maj, 2019. 20:48 »
Ovo je ukrasni kljuc.

Послато са SM-J415FN  


Van mreže Dilema

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #37 poslato: 30. Maj, 2019. 15:31 »
Makita, aku bušilica, dobio sam je na poklon i dan danas spominjem ljude i zahvaljujem im se u sebi.
Dvije baterije traju već 8 godina, malo slabije drže, možda za 30%.
Hitachi set burgija, krstića i ostalog je došao uz nju, kutija je bila najkvalitetnija u tom setu :D

Villager velika štemalica, ok kvalitet, za te pare. Prebaci nekada na bušenje u toku štemanja.
Krajnje zanimljivo, naročito prvi put kada se desi sa novom lamelom.
Mala Bušilica tako Viilager, opet ok za te pare.

Uniorovi set imbusa, je nevjerovatno kvalitetan.

Šarafcigeri i ostalo, sa čajnizima uglavnom 3 Uniorava (kada je nešto ozbiljnije)

Brusilice i bušilice u Fisu su bukvalo za jednokratnu upotrebu.
Garancija 1,5 mj. iako zakon kaze da mora biti minimalno 1 god.
Ne isplati se ni popravljati.

Bosh Aquatec puromat je fenomenlan, uzet je u Valjevu na akciji.
6317 čini mi se da je oznaka, posle aku i štemalice omiljena alatka.

Einhill je solidan samo je čini mi se malo poskupio, ostala je još njihova kosačica, koja radi sasvim solidno.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #38 poslato: 05. Jun, 2019. 14:49 »
Ulov sa buvljaka i to bas tipski stalak za moju busilicu  ;).
Posto je bio u ocajnom stanju, sredjeno koliko se moglo. Sad samo ostaje pitanje, ostaviti ga ovako ili ofarbati?

Van mreže nidza

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #39 poslato: 05. Jun, 2019. 14:56 »
Ne bih ja to ništa dirao.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #40 poslato: 05. Jun, 2019. 15:00 »
Ne bih ni ja, ne igleda lose. Problem je sto je ceo stalak sem stuba i rucice u stvari aluminijum. Sve sto se na prvoj slici vidi da nema boju a ima neku prljavo sivu boju je u stvari oksid aluminijuma. Ne znam koliko treba vremena da se oksid ponovo pojavi, ne bih da smirglam opet 2 dana  :)).

Van mreže Marjanke

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #41 poslato: 06. Jun, 2019. 15:59 »
Pojavice se brzo oksidacija, wash prajmer i farbanje obavezno.

Послато са SM-J415FN  


Van mreže zare

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #42 poslato: 07. Jun, 2019. 14:25 »
Bas sam se nadao da ne mora farbanje  ;).

Neki savet koji prajmer koristiti, ako sam dobro ukapirao to je kao osnovna boja za aluminijum?

Van mreže Marjanke

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #43 poslato: 07. Jun, 2019. 17:46 »
Wash prajmer, to je osnovna podloga za cinkovane povrsine i aluminijum. Naneti u sto tanjem sloju, susenje 24h minimum.

Послато са SM-J415FN  


Van mreže djordje48

Odg: Alati, njihov kvalitet i gdje ih nabaviti
« Odgovor #44 poslato: 17. Jul, 2019. 17:01 »
moze se tema i produziti, sta od alata nosite u autu :bravo:

amater sam i jbg smatram da svaki muskarac mora da zna osnovno sa alatima kao sto zena mora da zna oko sopinga =))

u lidlu sam uzeo elektricne alate koje bas bas retko koristim kao npr fina mini brusilica, heftalica, trouglasta delta brusilica. sto se tice hamer busilice, srafilice, velike brusilice 230 i male 150, plavi bosch, donjeg ranga, od 15 000 do 25 000 din po komadu. sigurno da necete omasiti ako uzmete bosch, hilti, de walt ili makitu. napominjem da sto se tice akumulatorskih alata, ako zelite akumulatorsku brusilicu ali da vam stvarno radi posao, zaboravite bilo sta ispod 400 evra. kome to treba naravno,. npr ako vam debil sjebe katanac od garaze, stavi nesto unutra i da se slikate kako da ga otkljucate!

Sem fabrickog kljuca treba imati u kolima T kljuc za tockove kao i teleskopski kljuc. Ne bih se igrao ako se nadjem negde u nedodjiji pa zato valja prezaliti 20 eura za unior T kljuc i jos ga dodatno ojacati ako treba, kad vulkanizer namerno zategne ludacki, nece ti ni cevka poluga sa t kljucem nista pomoci. Inace u kolima drzim cevku od 90 cm fi 4 cm kao produzetak T kljuca, pa iako je to hladno oruzije bas me bruga. necu da bacam pomoc na putu zbog probusene gume.

A sve sto sam ikada uzeo u woby hausu, meni kao amateru zavrsava posao, mislim na rucne alate. sajt im je sad dobro sredjen i sve sto ima u radnji sad je na sajtu. pa valja odvojii vreme i pregledati ceo sajt jer nekad i ne mozes da se setis sta bi ti sve trebalo a korisno je. preko magnetnih hvataljki do setova preciznih odvijaca i bitova...

Vidim Okov na nbg da ima bas dobru ponudu alata. I nisam znao da je Gedore brend ustvari bravo2




Pretraga foruma [Google]