Autor Tema: Zazor ventila  (Pročitano 8814 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži mihajloalasp

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #15 poslato: 26. Dec, 2014. 14:33 »
Taj motor je stariji (1994-1997) i bio je sa monopoint sistemom (u narodu poznatiji kao ajnšpric) i imao je 50 kW. Za njega uredno stoji 0.25mm za usisne ventile bravo2

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #16 poslato: 26. Dec, 2014. 15:35 »
Samo je izgleda kod mene negde uz put promenjen sistem ubrizgavanja. :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Na mreži pajapop

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #17 poslato: 26. Dec, 2014. 17:48 »
 Theemp@, kad budes izvrsio proveru ( i stelovanje naravno), ocekujem da javis zapazanja. Znaci..ako na svaki usisni ventil, uspes da proturis listic 0.25, onda je to to...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #18 poslato: 27. Dec, 2014. 18:21 »
Naravno evo i izveštaja brzinski. Svi su bili podešeni na istu vrednost (0,20mm) znači i usisni i izduvni. Samo su mi potonuli po jedan komad od obe grupe na malo ispod 0,15mm, njih sam vratio na 0,20 i to je to. Ako je do sada radilo tako da svi budu na istom zazoru rekoh da ne menjam ništa. :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Na mreži pajapop

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #19 poslato: 27. Dec, 2014. 18:59 »

 Iskreno...meni je sve to malo cudno. Sve se to nesto "kosi" sa pravilima motoristike. Javi buduca saznanja u toku voznje...ne bi bilo lose da se javi po ovom pitanju neki pravi majstor...mozda Dule Zemun.... wac1
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži mihajloalasp

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #20 poslato: 27. Dec, 2014. 19:06 »
Ne znam zašto ti je čudno, ako je nešto fabrika propisala onda ljudi ne treba mnogo pametni da se prave :) Mene su u servisu 4 godine učili  da se taj motor (u verziji sa karburatorom) podešava na 0.20mm, tako radim i sada i nema greške. Čak i u Haynes manualu za Favorita piše 0.20 za usisne i izduvne.

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #21 poslato: 28. Dec, 2014. 18:34 »
Evo danas sam se provozao 20ak kilometara, i čini mi se da motor bolje vuče, ubrzava. I da je malo pravilniji zvuk, jedino što mi se sad pojavio jedan zvuk dok radi motor kao da cakće nešto.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže bigor

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #22 poslato: 28. Dec, 2014. 18:44 »
edino što mi se sad pojavio jedan zvuk dok radi motor kao da cakće nešto.
Najvjerovatnije se cuje ventil. Sta si radio na njemu, kakva ti je bregasta?
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži mihajloalasp

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #23 poslato: 28. Dec, 2014. 18:58 »
Mali ti je zazor između klackalice i ventila, zato cakće. Treba malo osećaja za podešavanje, male su šanse da u prvih nekoliko puta ubodeš iz prve ;)


Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #24 poslato: 28. Dec, 2014. 19:02 »
Najvjerovatnije se cuje ventil. Sta si radio na njemu, kakva ti je bregasta?

Pa hteo sam da ih naštelujem ali su svi osim dva bili okej. Dva su bila potunula, pa su naštelovani. Nisam radio sam, s obzirom da se ne razumem nešto preterano, već kod mehaničara koji mi je održavao juga. Verovatno da je sve okej sa bregastom da nije rekao bi mi.

Čuje se blago cak-cak-cak čini mi se da je sličan zvuk motora kao kod Mercedasa Tručina. Inače pored tog zvuka koji za koji mislim da pre nisam čuo auto bolje ide.

Najvjerovatnije se cuje ventil. Sta si radio na njemu, kakva ti je bregasta?

Je l ne smeta to da radi tako dok ne prođu sad ovi praznici, pa onda popravni?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Na mreži mihajloalasp

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #25 poslato: 28. Dec, 2014. 19:10 »
Vozi slobodno, neće ništa da mu fali :) Opasno je kad nema zazora uopšte, ali je to kliktanje tada toliko jako da ne možeš da ne primetiš.

Van mreže bigor

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #26 poslato: 28. Dec, 2014. 19:16 »
Je l ne smeta to da radi tako dok ne prođu sad ovi praznici, pa onda popravni?
Ima ih koji voze godinama tako ali zna se i desiti d im napravi stetu ako to ne saniraju. To za bregastu i ventile je moje misljenje jer sam imao slicnog iskustva, vidi opet sa majsorom da nije sta drugo
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži mihajloalasp

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #27 poslato: 28. Dec, 2014. 19:19 »
Kod 1.3 motora nije opasno po bregastu (opet kažem sve dok zazor nije preterano mali) jer je bregasta u bloku, a ventile otvara preko klackalica i podizača. Taj motor radi malo "grubo" zbog svoje konstrukcije i kad su perfektno podešeni ventili i kad je lanac dobar, uvek se čuje blago kliktanje.

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #28 poslato: 28. Dec, 2014. 19:22 »
Pa blago se i čuje. Na jugu kad su mi bili raštelovani ventili to je bio orkestar, pogotovu kad zapucam uzbrdo. :D
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže bigor

Odg: Zazor ventila
« Odgovor #29 poslato: 28. Dec, 2014. 19:25 »
Nista ti onda to ne cackaj, ako se pojaca tek onda
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ



Pretraga foruma [Google]