Autor Tema: Akumulator, koji kupiti?  (Pročitano 50310 puta)

drvuckoo i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže MoonZeZapočeo temu

Akumulator, koji kupiti?
« poslato: 13. Sep, 2013. 00:11 »
Došlo vreme da se menja akumulator pa me zanima koji vi preporučujete za fabiu 1.4 mpi 44kw.
U njemu je bio Vartin akumulator od 74 Ah. Mislim da nema potrebe da uzimam ove amperaže već kontam da bi 60Ah vršilo posao.
E sad da li uzeti Vartu, Energizer ili EXide?
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže dulefontana

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #1 poslato: 13. Sep, 2013. 03:07 »
Pro Atomic

Sent from my HTC Desire X


Van mreže MoonZeZapočeo temu

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #2 poslato: 13. Sep, 2013. 03:11 »
koj,gde i koliko  :D
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže paun

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #3 poslato: 13. Sep, 2013. 08:41 »
I ja mislim da je ProAtomic dobar. Ja sam ga za felu kupovao u AP sportu, mada sam siguran da ga ima vecina radnji.

Van mreže dulefontana

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #4 poslato: 13. Sep, 2013. 08:46 »
55 Ah. Znam da sam ti napisao preko PP-a ali neka ostane i ovde trag.

Van mreže milosgranice

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #5 poslato: 13. Sep, 2013. 10:13 »
imao sam vartu tj. moja devojka na corsi i posle dve godine totalno kaput, za druga dva ne znam
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže djordjebg

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #6 poslato: 13. Sep, 2013. 10:40 »
Varta kao firma vise ne postoji, rasparcana je i rasprodata. Tako npr. akumulatori su sada deo Johnson Controls koji svoje proizvode samo brendiraju kao Varta.
Fabrika baterija je takodje prodata firmi kompaniji Rayovac.


Van mreže Neba

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #7 poslato: 13. Sep, 2013. 10:49 »
Na Yugu imam negativno iskustvo sa Vartom jedva izgurao 3 zime, pre toga me je 6 godina sluzio black horse bez problema iako se desavalo da se isprazni skroz verglanjem...  Na Fabiji SDI imam Energizer ovo ce mu biti 3 zima bez problema.
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže djordjebg

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #8 poslato: 13. Sep, 2013. 10:53 »
Svaki bolji akumulator bi trebao da potraje 5-6 sezona, Bosch silver pregrmeo 4 ocekujem da ce potrajati jos 2.

Van mreže milosgranice

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #9 poslato: 13. Sep, 2013. 10:56 »
mozda mi necete verovati ja sam na jugu imao black horse 9 godina, kupio sam polovan auto sa tim akumulatirom i sluzio me je toliko, bio je sivi a ne crni
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže olajkris

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #10 poslato: 13. Sep, 2013. 11:07 »
kupi za jedan stepen jaci nego sto je fabrika prepisala( ako je 55Ah ti uzmi 63Ah) i neces se pokajati, i duze ce trajati ako je aku dobrog kvaliteta. vecinom slucajeva vrisne jer je malog kapaciteta a velika struja se povlaci kada verglas pa jos ako ne imas kvar pa nece da upali eto belaja, takve situacije ga nacnu i posle nekog vremena i crkavaju.

Van mreže Turbo

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #11 poslato: 13. Sep, 2013. 11:08 »
Exide ubedljivo najbolji.

Exide je kupio Tudor, a Tudor je prakticno izumeo i usavrsio ovo sto mi danas zovemo akumulatorima.

Van mreže dulefontana

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #12 poslato: 13. Sep, 2013. 12:47 »
Exide ubedljivo najbolji.
Exide je kupio Tudor, a Tudor je prakticno izumeo i usavrsio ovo sto mi danas zovemo akumulatorima.
Garancija za Exide je isto 30 meseci kao i za Pro Atomic, samo sto je razlika u ceni od 10 evra u korist Pro Atomic. Oba su radjena na Calcium/Calcium tehnologiji.

Iskustva su razlicita, na vise foruma se preporucuje Varta, opet negde je i izbegavaju. Negde se nadje da vise hvale Tudor od Exide, i da govore da se izbegava u sirokom luku. Samo gledaj da vazi garancija. Preporuka za Pro Atomic je upravo zbog toga zato sto motor koji imas ispod haube je stara skola.

Na mreži hakkler

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #13 poslato: 13. Sep, 2013. 17:57 »
kupi onaj s najdužom garancijom od 63amp..

i kod akua nije toliko bitna snaga u amperima koliko brzina/protok kojom isporučuje navedenu snagu.

preporuka za exide.

Van mreže vlada320

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #14 poslato: 13. Sep, 2013. 19:44 »
 Ja sa Vartom imam odlicno iskustvo, a Bosch je popustio / oslabio odmah nakon izlaska iz garancije. Za 1400 kubika se najcesce kupuje Varta Blue Dinamic od 52 ili 60 Ah, ne treba veci, jer je fabricki akumulator bio od 45 Ah ili cak i manji.  Linija Blue Dinamic je tehnoloski srednja kategorija Kod Varte, postoji jeftiniji Black Dinamic i skuplji, cini mi se Silver Dinamic. 
Treba proveriti koje radnje daju popust ako se vrati stari akumulator pri kupovini novog, pa i tako napraviti neku ustedu.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v



Pretraga foruma [Google]