OSTALI FORUMI > Preporuke Informacije Iskustva

Koji delovi za mali servis, gde kupiti?

(1/5) > >>

milosn8:
Pozdrav svima, od januara sam napravio nekih 9300km, polako dolazi vreme za mali servis. Zadnja dva mala servisa sam radio u AS Kisač, ovaj servis bi hteo da uradim kod svog majstora, da ja uzmem ulje i filtere jer ovamo znam samo da su mi stavili Shell ulje 5w40 a sto se tice filtera ne znam nista.

Moje pitanje je gde mogu da kupim sve sto mi je potrebno? Citao sam po forumu da je Kit komerc dobra radnja a ima je u NS.
Takodje koje filtere preporucujete, zamenio bih sve.

Hvala svima!

lipovaccc:
Od filtera samo mann uzmi on je najkvalitetniji  na trzistu.  I to sve lepo kupis u kit komercu daš broj šasije i milina

milosn8:
Super hvala ti

Bingodalton:
Mann je najskuplji.

Filter vazduha 2.560
Filter kabine (fmza finu prasinu, antibakt, antialerg, aktivni ugalj sa lolifenolom) 2.900
Filter ulja 1.350
Filter goriva 4.000
Total 10.810


Drugi brend, recimo Filtron
Vazduh 1.320
Kabina 740 (bez icega)
Ulje 680
Gorivo 1.630
Total 4.370

Razlika je osetna, ali i kvalitet. Za kabinu i vazduh i mozes proci sa Filtronom. Nije carapa, zaista je filter, za druga dva ne bih stedeo.

Ulje
Castrol Edge 0w30 LL 6 litara 10.000

Ruke, ne znam sad cene, nek bude i 3.000, a nije toliko u redovnom servisu.

Mann ukupno 23.800
Filtron ukupno 17.400

Ima i drugih lanaca servisa koji vode servisnu istoriju, pa da mozes da prikazes istu prilikom prodaje vozila.
Ovlasceni su najaljkaviji, ne mozes da budes u servisu i da gledas sta rade. Cesto imaju mlade majstore koji se uce, jer oni koji znaju otisli su u privatnike.
Pre bih dao prednost dobrom majstoru i objasnio kupcu prilikom prodaje svoju listu servisa, nego da se u ovlascenom vezbaju na mom autu, kradu ulje i filtere, a da imam istoriju servisa kod njih.

Mareska:
Filtron stavljam vec 400.000km nikada nijedan problem. Mislim da mu je dosta 5w30 nema potrebe za 0w30.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju