Autor Tema: All Season gume  (Pročitano 10135 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JokerZapočeo temu

All Season gume
« poslato: 10. Avg, 2020. 22:36 »
Pošto ne mogu da nađem odgovarajuću dimenziju čeličnih felni razmišljam o all season gumama koje bi stavio na ove fabričke alu felne, a Michelin primacy 4 koje su fabrički na Kamiqu prodao. verovatno neće imati više od 3000 km. Ideja je da se all season voze stalno. Zimske gume su loše leti, letnje loše zimi. Jasno mi je da su ove all season neki kompromis između letnih i zimskih, ali ne bih baš da vozim gume koje nisu dobre ni leti ni zimi. Ako neko ima iskustva sa takvim gumama, svako mišljenje i savet je dobrodošao.
Godišnje prelazim oko 10.000 km

Gledao sam KLEBER 205/55 R17 Quadraxer 2 95V, cena je oko 100€
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže petarp031

Odg: All Season gume
« Odgovor #1 poslato: 10. Avg, 2020. 23:22 »
Ja bih bas rekao da cete doci u situaciju da vozite gume koje nisu dobre ni za leto niti za zimu, a pri tome su skuplje 30 posto od guma za samo jednu sezonu. Moj predlog je da uzmete srednju klasu zimskih guma, pa neka to bude neka sava, fulda, hankook...koju cete platiti dosta povoljnije od all seasion. Dosta cesto vozim michelin crossclimate na O3, i primecujem kako na suvom ima dosta duzi put kocenja od bilo koje letnje gume, a pretpostavljam da bi se slicno ponasala u zimskim uslovima.
Ipak ste kupili novo vozilo, ne treba praviti kompromis, kupite dva seta guma i mirni ste 3, 4 godine sto ce da se isplatiti visestruko na duze staze.
Pozdrav

Van mreže Super 20

Odg: All Season gume
« Odgovor #2 poslato: 11. Avg, 2020. 08:26 »
Moje mislenje je drugacije od kolega iznad. Ukoliko ne vozis agresivno , gde bi se videla razlika i sa obzirom da je su vremenski uslovi stvarno nepredvidlivi (u zimi moze i mesec dana da bude iznad 25c a sneg je moguc i u kasnim proletnim danima) all season gume uopste nisu losa investicija. Ja vozim all season Fulda na drugi auto i nikada nisam imao nikakav problem, 6 godina uopste ne razmisljam koja je sezona i koje su gume na auto. Sasvim solidni su i na sneg i na toplo. Pozdrav
  • Vozi: Superb

Na mreži 2 Busy

Odg: All Season gume
« Odgovor #3 poslato: 11. Avg, 2020. 09:04 »
Koje felne ti trebaju i koje gume? Imam jednog poznanika vilkanizera. Od njega sam kupio čeličare 14", felne koje ima na lageru su bukvalno sve u stanju 9,5/10.
Slažem se sa Petrom. Leti letnji set, zimi zimski set. Naravno, ko može da priušti. A ko ima nov auto, za njega je to sitnica. Ako je kilometraža 10000 km po sezoni, sasvim zadovoljavaju srednja klasa guma (Hankook, Uniroyal, Nexen).
All season gume su bliže zimskim po recepturi.

Van mreže JokerZapočeo temu

Odg: All Season gume
« Odgovor #4 poslato: 11. Avg, 2020. 12:09 »
Što se tiče vožnje ne vozim agresivno. Do sada sam na prethodnim autima vozio M+S gume cele godine. Sada bi na Kamiqu da to rešim kako treba.
@petarp031
Da, toga se i bojim da budu gume koje nisu ok ni za jednu sezonu

@Super 20
Hvala na podeljenom ličnom iskustvu. Znači mi.

@2 Busy
Trebaju mi čelične felne
 6Jx16 ET38 može i ET35 raspon rupa 5X100, centralna rupa 57,1mm



  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže DonKihot

Odg: All Season gume
« Odgovor #5 poslato: 11. Avg, 2020. 13:13 »
Bolje all season nego M+S cele godine. Prve godine bolja je M+S zimi, ali posle jednog, dva leta, ta guma će biti lošija zimi nego all season... Leti je sigurno bolja all season nego M+S.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže petarp031

Odg: All Season gume
« Odgovor #6 poslato: 11. Avg, 2020. 14:24 »
Tacno tako, MS guma nije dobra cele godine, posle letnje voznje niti je za zimu niti leto, a najgora je po kiši. U tom slucaju all seasion je dobra zamena.

Na mreži Baltazar

Odg: All Season gume
« Odgovor #7 poslato: 11. Avg, 2020. 20:10 »
Joker, koliko kostaju nove celicne felne u toj dimenziji, od ovlacenog prodavca tamo gde si kupio auto?
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže JokerZapočeo temu

Odg: All Season gume
« Odgovor #8 poslato: 11. Avg, 2020. 20:49 »
Nisu imali tačnu cenu (ja nisam insistirao da je provere) rečeno mi je oko 8000 dinara komad, što mi je mnogo za 16" čelične.

Tekst danas objavljen, neko me prati  :))
Ne znam da li je dozvoljeno postavljati linkove pa ako je protiv pravila neka moderator obriše

https://revijahak.hr/2020/08/11/cjelogodisnje/
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže petarp031

Odg: All Season gume
« Odgovor #9 poslato: 11. Avg, 2020. 20:57 »
Eto, HAK test pokazuje da Michelin CrossClimate ima najbolju ocenu od all seasion guma na kocenju suva cesta. Mozete misliti kakve su tek ostale gume koje su pokazale losiju karakteristiku na suvom, kada sam ja primetio da je i michelin veoma los na suvom uporedivsi je na istim deonicama gde redovno vozim letnje matador, nexen i pirelli.

Van mreže JokerZapočeo temu

Odg: All Season gume
« Odgovor #10 poslato: 11. Avg, 2020. 22:31 »
Da, definitivno all season gume nisu ok izbor.
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže Miro MNE

Odg: All Season gume
« Odgovor #11 poslato: 12. Avg, 2020. 09:21 »
ček zar Kamiq koristi 5x100????

U tom slučaju juriš 16" felgu za golfa mk4, Boru, Octaviju mk1 ona ispunjava te parametre osim ET-a koji nije drastično različit s tim što imaš varijantu 6 i 6,5J

Sumnjam da će ti za 5-10mm manji ET praviti neke probleme što se tiče kačenja o neki dio trapa ili karoserije, a čim tražiš čelične pretpostavljam da ti izgled nije toliko bitan već da odrade posao. A kupovina novih čeličnih je ludost, izađu te ko neke polovne aluminijske.

Evo npr.

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/15717541/celicne-felne-vw-polo-16-5-x-100

druga stvar koliko sam shvatio kupio si nov auto, s njime došle nove gume, zašto bi sad kupovao skuplje all season umjesto da kupiš nove 4 jeftinije čisto zimske pa imaš 8 pari novih guma za sve sezone?
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže DonKihot

Odg: All Season gume
« Odgovor #12 poslato: 12. Avg, 2020. 09:52 »
All season je kompromis za ljude koji nemaju gde da drže dva seta guma/točkova, nemaju vremena i uslova da dva puta godišnje idu kod vulkanizera i pri tom je stil voznje i uslovi vožnje takvi da se može podneti...
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Miro MNE

Odg: All Season gume
« Odgovor #13 poslato: 12. Avg, 2020. 10:13 »
u vrijeme kad većina vulkanizera nudi čuvanje guma ne bih da sam u situaicji kao autor teme (čitaj da imam novo vozilo) ni sekunde razmišljao o all season. Drugo je što bih ja na moju karivolicu staru 15 godina pravio neki kompromis u vidu all season gume za zadnju osovinu i sl balkanske mućke da zajebem mjesečni budžet al u slučaju novog auta ne bih. Jedna situacija glupa ga može koštat mnogo više nego set zimskih guma a tim prije što su uslovi kod nepredvidivi a većina zimskih guma je napravljena da može izdržati i 4 tople zime s kilometražom koju autor pominje.

Jednostavno u konkretnom slučaju, na novom autu ne vidim logiku. Da živi negdje na moru i m+s mu treba samo da bi zakonski ispunio uslove onda OK, ali ja lično na njegovom mjestu ne bih.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže JokerZapočeo temu

Odg: All Season gume
« Odgovor #14 poslato: 12. Avg, 2020. 10:49 »
All season gume sam uzeo u razmatranje i zato postavio temu da čujem iskustva i mišljenja članova foruma. Posle nekoliko odgovora i testa koji je uradio HAK, sam se ipak odlučio za dva seta guma. Gledao bi da izbegnem montažu i demontažu lenjih/zimskih guma na ove alu felne.
Da te iz Uba čelične sam gledao i mislim da su ok.

I ove mi se čine da su isto dobre. Felna je šira, nije 6 nego 6,5 ali je ET35 tako da misli da je i ona ok.

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-felne/vw-alu-felne-16-5x100-polo-golf-4-bora-buba-seat-skoda-audi/oglas/82775332?filter_id=110419535
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020



Pretraga foruma [Google]