Autor Tema: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21  (Pročitano 33883 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Skorpion

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #15 poslato: 26. Sep, 2020. 20:43 »
Bio je skandal sa Nokianom pre par godine. Za testove su slali specijalne gume razliciti nego gume sta idu u maloprodaju.
Cont i Goodyear su odlicne gume ali ostali proizvodjaci izbacili nove modele koi kidaju na testove. Primer je Bridgestone koi do pre neka godina sa prethodne modele bio pre dnu na svaki test iako je premium.
Za ovu godini Hankook i Laufen imaji novu smesu na gume i odma se vidi skok na testove.
Po ovo sta je trenutno Sava je bestbuy jeftina guma, a kao bolja malo skupja opcija u mid range su Falken i Hankook.
Steta sta nigde nisam video Maxxis gume.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Na mreži petarp031

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #16 poslato: 26. Sep, 2020. 20:51 »
Iskreno sam mislio da su te Maxxis gume u rangu Vikinga, Lasse, Kelly... Nikada ih nisam uzimao za ozbiljne, mada dok se covek ne susretne sa tim brendom ne moze da stvori potpunu sliku. Isto tako gomila ljudi ne smatra da je Nexen ozbiljan proizvodjac, a ja ga bas cenim jer sam se uverio da je ok.
Pozdrav

Van mreže WladaGTC

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #17 poslato: 26. Sep, 2020. 20:55 »
Ja sam na vw polo vozio savu s3 i bio sam preeeezadovoljan sa tom gumom, iskreno moja preporuka !

Van mreže DonKihot

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #18 poslato: 26. Sep, 2020. 22:18 »
Sava je meni za sneg bila top, nema gde nisam izlazio i silazio...ali po mokrom onako.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Mihailo

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #19 poslato: 26. Sep, 2020. 22:40 »
Za sneg je stvarno prva liga, medjutim meni su se na favoritu dve Save s3 iskrivile pocetkom marta. Jeste bilo neuobicajeno toplo, ali pre toga nisu vozene po toplom asfaltu...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži hakkler

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #20 poslato: 27. Sep, 2020. 02:36 »
Ja sam imao jednu octaviu turbo 4x4 iz uvoza sa nokianom wr d4, potpuno nove, bas sam bio razocaran, a mnogo sam ocekivao. Kasnije sam i subaru kratko vozio sa istim modelom i potvrdio da je za nase uslove voznje dosta losia od save S3, Hankook iCept rs2, Kumho iZen kw23, BF Goodrich GForce Winter, a sve navedene su dosta povoljnije od nokiana.
Nokian wrd4 i sava s3+ ne idu u istu rečenicu osim na kotače

Slažem se da je wrd4 podbacio..ali i ne da je lošiji od save.

Znaju finci gume napravit.

Imao generaciju prije..wrd3 i to je bila vrh zimska guma..u svim uvjetima.
I predhodnu..5 sezona je vukla.
Dok je sava..dobra samo na 20cm snijega kojega nema več par godina.
Bar tu di se ja vozim

Na mreži Skorpion

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #21 poslato: 27. Sep, 2020. 10:55 »
Dobra zimska guma nije ona koja dobro vuce na sneg, svaka krstena guma danas zavrsava posao na snegu. Razlika je u performansama na mokri i suvi asvalt, to je glavna razlika izmedju premium i budget gume.
Isto ovo se vidi i na rezultate testova.
Ja sam se uvek drzio do mid range brendova Hankook, Fulda a sada vozim BFGoodrich, sledeci bi bili neke Falken ili Nexen.
Nokian sam vozio na sluzbrni kolima dobra je guma ali nije bas za nase podnebje i je nerealno skupa.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Na mreži petarp031

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #22 poslato: 27. Sep, 2020. 12:12 »
Nokian wrd4 i sava s3+ ne idu u istu rečenicu osim na kotače

Slažem se da je wrd4 podbacio..ali i ne da je lošiji od save.

Znaju finci gume napravit.

Imao generaciju prije..wrd3 i to je bila vrh zimska guma..u svim uvjetima.
I predhodnu..5 sezona je vukla.
Dok je sava..dobra samo na 20cm snijega kojega nema več par godina.
Bar tu di se ja vozim
Ne kazem da je sava bolji brend niti S3 bolja od nokian, ali za moj kraj, gde ima dosta uzbrdica, bljuzgavog snega, zaledjenog blata, sava je mnogo bolje resenje, jer jednostavno nokian ostane u podnozju dok sava izadje na vrh brega. Ja zimi nemam mnogo duzih ruta ni auto puta, pa s toga je sava bolje resenje.
Mada recimo hankook koji trenutno imam je all in one, samo sto je bucan i to je jedina mana, ali na ledu koci neverovatno.

Van mreže DonKihot

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #23 poslato: 27. Sep, 2020. 13:43 »
Iz istog smo grada i potvrdjujem Petrov zaključak. Meni je najvažnije da kad zatrpa dodjem do kuće ako sam u putu. Dalje nije važno jer će biti očišćeno, prohodno, skoro nikad nije hitno da moram da odem od kuće. Sava me nikad nije izneverila po tom pitanju. Za sve ostalo sam bio oprezan i prilagodio vožnju.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Marjanke

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #24 poslato: 29. Sep, 2020. 23:57 »
Kihote, ti mozes i sa letnjim po snegu.
Mene je hankook razocarao u zahtevnim situacijama gde je gy bez problema peglao, ove godine sigurno hankook ide pozadi, nego sad hvale savu novu saru neku, ne znam da li da se upustim.

Van mreže DonKihot

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #25 poslato: 30. Sep, 2020. 10:01 »
Može po ravnom.
Ali verujem da neću primećivati neku razliku na zimsim gumama što se vuče tiče. Videćemo na kočenju, a nadam se pre zime ugradnji diskova 312mm.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Super 20

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #26 poslato: 30. Sep, 2020. 10:43 »
Nisam mislio da komentiram al ajde... potvrda da je Sava S3 odlicna zimska guma. Vozio sam je na proslim ford focusom i mogu reci da je ubedlivo best buy - ulozeno/dobijeno.Na sneg se ponasala kao po suvom. Ako se uzima premium onda Continental t860 ,uopste bez gledanja testova i sve to. Trenutno vozim BFGoodrich gForce Winter i oni su se odlicno pokazali, prosle godine probio sam se kroz planinskog prevoja, gde nije ni kamion za ciscenje prosao na sneg 20-30cm i bez koristenje lanca , a imao sam dileme hocu li proci ili zaglaviti. Tigar zimske sam jednom imao i nikada vise ne bi kupio te gume.
  • Vozi: Superb

Na mreži Skorpion

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #27 poslato: 05. Okt, 2020. 16:25 »

Novi test.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Na mreži Skorpion

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #28 poslato: 05. Okt, 2020. 16:28 »
Rezultati kocenja kod AutoBild.
Ovo je najbolji rezultat do sada za Riken/Tigar.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže Zorann

Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020/21
« Odgovor #29 poslato: 17. Okt, 2020. 01:32 »
Koju zimsku gumu (215/60 R16) biste preporučili za relativno laganu vožnju, pre svega po gradu, ali i povremene odlaske do sela, planine (ne u nekim extremnim uslovima, samo tamo gde je put solidno pročišćen u slučaju snega). Znači, da je tiha guma i da se dobro ponaša po vlažnom putu, ali i kad se desi da bude malo toplije?

Za sad sam razmišljao o Kleberu, BFGoodrichu, eventualno Hankooku (sve su oko 10-12.000 po komadu)... Ali, sad vidim da ima i nekih jeftinijih (Laufenn, Lassa, Sava) i to skoro duplo jeftinijih, sa cenama od 6.500 do 8.000.

Nije mi cilj da po svaku cenu uštedim, ali ne bih davao ni više para nego što je neophodno ;)
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 tsi



Pretraga foruma [Google]