Autor Tema: Ukljucen prekidac svetla na AUTO  (Pročitano 3068 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MAKS

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #15 poslato: 24. Jan, 2023. 18:08 »
Imam tri godine octaviju. I stvarno me je nerviralo sto se sveta pale pod nekom malom oblacnoscu. Ali sam navikao, isitna je i za  zadja svetla ali . Sto se mene tice prekidac ostaje na auto.  A nisam primetio da se zbog toga akumulator vise trosi. Dodushe koliko ja znam prvi  je trajao oko 8 godina ili 9 vec zaboravi. Daj boze da novi traje bar upola.
Naravno  rekoh da ima raznih varijatni. Ili 0 ili neko kodiranje pa ko voli nek izvoli.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže gogi

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #16 poslato: 26. Jun, 2023. 12:58 »
Moja skoda nije imala tu opciju, a ja sam je dodao  :)



Jednostavno ne razmisljam kada ce se upaliti kratko svetlo, a kada ce se ugasiti.

sta si dodao koju opciju
moja nema prekidac sa auto funkcijom
pa ne znam ako samo promenim prekidac i stavim sa auto da li ce raditi
« Poslednja izmena: 27. Jun, 2023. 20:10 Karlheinz »
  • Vozi: octavia ambient 2016 1,6tdi 81kw

Van mreže che_guevara

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #17 poslato: 26. Jun, 2023. 13:19 »
sjajna funkcija, bez razmišljanja sam je uključio i ne gasim
ako se svetla stave na auto a brisači na int, onda i brisači rade automatski
pod uslovom da se poseduju senzori za kišu
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže MAKS

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #18 poslato: 26. Jun, 2023. 18:11 »
Meni su svi ti dodaci extra. :bravo:
Nemoram da razmiljam dali su  upaljena dnevna  svetla ili ne, a sa brisacima se po malo svađam ali sam navikao. Kad me iznerviraju prebacim u normalu i idemo dalje. =))
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže che_guevara

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #19 poslato: 27. Jun, 2023. 08:34 »
na dobro se čovek lako navikne , da bi se kasnije čak pitao kako je bez toga mogao živeti :)
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže Karlheinz

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #20 poslato: 27. Jun, 2023. 20:17 »
sta si dodao koju opciju
moja nema prekidac sa auto funkcijom
pa ne znam ako samo promenim prekidac i stavim sa auto da li ce raditi
Hoće, ima prekidača sa ugrađenim senzorom za svetlo.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže gogi

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #21 poslato: 02. Jul, 2023. 13:10 »
sta mislite da li je bolje uzeti sa senzorom koji je u samom prekidacu ili prekidac i senzor sa kablom koji se stavi ispod soferke
onajsa ugradjenim je jednostavniji za montazu a neznam koji je osetljiviji
  • Vozi: octavia ambient 2016 1,6tdi 81kw

Na mreži Ljuba

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #22 poslato: 02. Jul, 2023. 16:05 »
sta mislite da li je bolje uzeti sa senzorom koji je u samom prekidacu ili prekidac i senzor sa kablom koji se stavi ispod soferke
onajsa ugradjenim je jednostavniji za montazu a neznam koji je osetljiviji
Ja sam ugradio onaj kod kog se senzor izvlaci ipod soferke. Radi sve kako je i navedeno u oglasu s tim sto nisam bas zadovoljan kako je programiran tj. kad je na AUTO funkciji, upali svetla pred sami mrak, rucno bih sigurno upalio ranije. Kao neko privremeno resenje, senzor sam okrenuo na dole, suprotno od soferke, pa sad malo bolje sljaka. Ne znam kako je kod fabricke opreme ali kod ulaska u tunel prođe 3-5 sekundi pre nego se upale farovi, zavisno od spoljasnjeg svetla, a desilo mi se da mi je ugasio farove prilikom ulaska u tunel pred Ostruznicki most gde je rasveta u tunelu bila toliko jaka da se senzor istripovao da je dan  :))
Ovo sve gore napisano je vezano za oborena svetla, nesto ranije se pale poziciona ali ona mi za ovu pricu AUTO funkcije nisu bitna.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže gogi

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #23 poslato: 02. Jul, 2023. 21:03 »
onda cu ja da probam onaj sto je senzor na njemu pa da vidimo razlicite modele kako reaguju
  • Vozi: octavia ambient 2016 1,6tdi 81kw

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #24 poslato: 19. Mar, 2024. 16:56 »
Да ли је неко пробао да смањи/повећа праг осетљивости за паљење светала када је прекидач на АУТО, и ако да, шта је конкретно урадио/мењао?

Лаички изгледа да би се само једна вредност требала променити па да се светла, рецимо, пале касније, односно када је мрачније, али када сам ушао са ОБД11 "сачекало" ме море параметара и вредности у луксима, укратко, жестока наука, па сам разочарано одустао.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #25 poslato: 19. Mar, 2024. 17:57 »
Zar nemas to u meniu? Kodijak i oktavija imaju u meniu za podesavanja svetla.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #26 poslato: 19. Mar, 2024. 18:04 »
Не сећам се да сам то нашао у менију Ф4, мораћу детаљније погледати.
Али искуства других су и када се стави на најкаснију реакцију да то опет буде прерано. Да не кажем да се пале када се уђе и у хладовину.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #27 poslato: 19. Mar, 2024. 18:26 »
To je tacno. Mala je razlika ali svakako pali i dalje mnogo ranije nego sto ima potrebe. To je izgleda trend EU. Npr Piaggio skuter koji imam poseduje fabricki dnevno led svetlo, a far (led) ne moze da se ugasi. Prekidac za svetla nema uopsta, tako da ne moze ni da se iskodira jer ne bih imao gde da upalim svetla. Ne znam sto su onda stavljali dnevna svetla. Doduse, sada dnevna svetla zovu "vizuelni potpis".

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Ukljucen prekidac svetla na AUTO
« Odgovor #28 poslato: 19. Mar, 2024. 18:42 »
Када су ЛЕД светла у питању претпостављам да се сви воде идејом да она мање троше струје, не оптерећују превише ни електро систем ни аку, па нека горе.
Са друге стране сваки склоп има неки свој век трајања, па тако и ЛЕД светла, а бојим се да ни она нису баш јефтина када доће на ред одржавање ван гаранције, те ми делује разумно да се покуша што мање арчити их, као што желимо и горива што мање да трошимо.

Има ли неко конкретна искуства са отказима ЛЕД светала ван гаранције, односно када их сами морамо плаћати?
Да ли се ту нешто поправља или се само могу заменити неки модули или нешто треће, четврто?
Какве су цифре у питању?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023



Pretraga foruma [Google]