Autor Tema: Dobar majstor da se sredi gubljenje rashladne tecnosti - Novi Sad?  (Pročitano 1427 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže TuleZapočeo temu

Pozdrav svima, evo potrudicu se da budem sto kraci.
Desilo mi se na autoputu da sam izgubio svu rashladnu tecnost, upalila se lampice, stao sa strane i sipao obicnu vodu, oko 2 - 2.5 litra.
Od tada auto losije radi, trese vise na leru, a pogotovo se oseti kad je na 2000 i vise obrtaja. Generalno jako ruzan osecaj.
Kad sam dosao kuci otisao sam do majstora i ostavio auto. Nakon par dana mi je javio da nije nista nasao, drzao je auto na dizalici, gledao, ali nigde se ne vidi da gubi tecnost.
Sumnjao je na dihtung glave i da se tecnost mesa sa uljem, ali kaze da to nije slucaj jer creva nisu tvrda.
Vratio mi je auto da ga vozam i pratim ako i kad sledeci put izgubi tecnost.

Proslo je vise od mesec dana, auto sam slabo vozio, uglavnom po gradu, ne sileci ga. I dalje je radio lose uz dosta vibracija.
Sumnjajuci da su se dizne zaprljale zbog mozda loseg goriva (boravio u Bosni) uzeo sam Liqui moly aditiv za dizel motore u nadi da cu ga malo produvati i poboljsati rad motora.
Izasao na autoput i terao neko vreme na 3000-3500 obrtaja kako se i preporucuje. Rezultat, nista! Jednako lose radi.
Jutros mi se upali ista ona lampica da nemam rashladne tecnosti i zaista rezervoar za tecnost potpuno prazan, pre samo dva dana je bio skoro na maximumu.
Jedino objasnjenje mi je da je pod vecim pritiskom dok sam bio na autoputu izbacio tu vodu negde.

Citao sam malo vise o ovom problemu ovde https://www.deloviautomobila.rs/auto-delovi/sistem-za-hladenje-gubi-tecnost/ 
Vidim da moze biti svasta i da postoji aparatura koja moze izmeriti pritisak u sistemu, prisustvo vodene pare u izduvnim gasovima i sl.
Ovom majstoru verujem 1000%, rodjak mi je, ali je covek u guzvi, a i nisam siguran koliko mu je servis opremljen za ove testove


Rad sam platiti neki proveren servis koji ce to odraditi strucno i brzo.
Takodje ako neko ima jos neki savet otvoren sam za predloge.
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Van mreže TuleZapočeo temu

Odg: Dobar majstor da se sredi gubljenje rashladne tecnosti - Novi Sad?
« Odgovor #1 poslato: 02. Jul, 2019. 17:57 »
Problem resen (nadam se), majstor se bas pomucio, forsirao auto, nabijao pritisak, ali auto odbijao da procuri.
Na kraju je nasao da cep nije bio dobar. Zamenili cep i sad se nadamo da auto nece procureti opet. Videcemo.
Majstora necu pohvaliti unapred dok ne vidim jel resio problem, ali moram priznati da odavno nisam naisao na ljubaznijeg majstora.
Btw primetio je da mi curi Bosch pumpa, izgleda da mi ne gine dihtovanje, ali o tome u drugom postu

@2 Busy hvala ti na preporuci
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Na mreži 2 Busy

Odg: Dobar majstor da se sredi gubljenje rashladne tecnosti - Novi Sad?
« Odgovor #2 poslato: 02. Jul, 2019. 21:45 »
Drago mi je da sam pomogao.

Послато са SM-A605FN  


Van mreže Andrej

Odg: Dobar majstor da se sredi gubljenje rashladne tecnosti - Novi Sad?
« Odgovor #3 poslato: 10. Apr, 2020. 08:21 »
u vezi vaseg problema imao sam isto gubljenje rashladne tecnosti na modelu Superb 2005.Majrori su mi govorili da su razni kvarovi od koji su bili (dihtung glave,mali hladnjak,cep na boci od rashladne,zablokiran termostat) medjutim ja sam stvaar rjesio ispod tandem pumpe sam nasao crjevo koje stoji uz sam blok motora svo se bilo raspalo i od tad nemam nikakvih vise problema,a sstos e tice kvara rjesio sam ga za 10 euraa.Pozdrav
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 tdi



Pretraga foruma [Google]