Autor Tema: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija  (Pročitano 53785 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže MAKSZapočeo temu

Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« poslato: 27. Jan, 2014. 08:54 »
Trebalo bi da se ima neka zastita. Sad sta je bolje e tu je sad problem odluciti se.

PT
« Poslednja izmena: 30. Jan, 2014. 00:04 pedja »
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Turbo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #1 poslato: 27. Jan, 2014. 14:34 »
Zeder/igla plus kvalitetan i pametno ugrađen alarm su sasvim dovoljni. I sigurnosni šrafovi, mada dobri alarmi imaju senzor promene nagiba.

Van mreže Neba

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #2 poslato: 27. Jan, 2014. 14:45 »
Moje je misljenje:
automobil vrednosti do ~3-4000 evra zeder/igla + OBD zastita sasvim dovoljno
automobil vece vrednosti kasko osiguranje...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Turbo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #3 poslato: 27. Jan, 2014. 15:51 »
A kasko neće da ti daju osiguravajuće kuće ako nemaš bar neku mehaničku zaštitu a često i alarm.

Van mreže Alpros_auto

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #4 poslato: 27. Jan, 2014. 16:30 »
Kasko ne uslovljava posedovanje bilo kakve vrste zastite.
Neke osiguravajuce kuce daju dodatne popuste u slucaju posedovanja zastite.

Van mreže Turbo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #5 poslato: 28. Jan, 2014. 01:42 »
Ja znam drugačije. Kupiti auto na lizing a da se ne ugradi zeder je skoro nemoguće. I to se izričito zahteva mehanička zaštita.

Van mreže pedja1693

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #6 poslato: 28. Jan, 2014. 21:06 »
Zanimljiva digresija umesni ljudi su dokazali da ozbiljan auto sa zederom oteraju-ne odvuku nego oteraju- u roku od 25-30 sekundi.

Van mreže zero cool

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #7 poslato: 28. Jan, 2014. 21:34 »
Znam dobro dvojicu, a poznajem bar 5 ljudi kojima je ukraden auto sa sve Zederom i dodatnim (ne i OBD) zaštitama.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 FL 1.9 TDI Sport + Revochip remap

Van mreže djordjebg

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #8 poslato: 28. Jan, 2014. 23:22 »
Mislim da Zeder ima svoju srhu i da je veoma dobra zastita, kao sto mislim da ga je moguce onesposobiti ali ne bas tako brzo, odnosno sporije nego sto bi lopovi zeleli.

Van mreže vlada320

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #9 poslato: 28. Jan, 2014. 23:48 »
Znači, ispade da je OBD zaštita najbolja stvar, jer još niko u ovoj temi nije izneo saznanje da je neki tako zaštićen automobil ukraden?
Jedino su mogući elektronski problemi na autu zbog nepažljive ugradnje ili je nešto drugo u pitanju? Da li neko zna više o negativnim posledicama ugradnje OBD zaštite? Da li ima problema na servisu, prilikom povezivanja dijagnostike?
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže Turbo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #10 poslato: 29. Jan, 2014. 00:37 »
Znam dobro dvojicu, a poznajem bar 5 ljudi kojima je ukraden auto sa sve Zederom i dodatnim (ne i OBD) zaštitama.

Zanimljivo da ti kojima je ukraden to nisu prijavili jer policija nema u evidenciji slučaj da je Zeder rasturen, uvek se ispostavilo da je vlasnik ispuštao ključ iz vida(u perionici/servisu na primer), ili da nije bio zaključan, ili ispravan i slično. Da napomenem da ovo ne pričam napamet. A priče od dvadeset sekundi su smešne. Pa na najobičnijoj bravi za 20 sek jedino što možeš da uradiš je da je otključaš ključem.

Zanimljivo je kako nigde na forumim nema da je neko napisao da mu je ukraden auto sa Zederom, i sam sam više puta pretraživao sve forume u okruženju. A tako nešto bi sigurno svako napisao i to bi puklo ko bomba okolo. Uvek su priče burazer od svastikine šurnjaje pa njegov sestrić je čuo od nekog lika ko je jednom sedeo u kafiću dok je lik za stolom pored pričao kako su tastu od njegovog komšije koji se odselio pre 15 godina ukrali auto sa Zederom. Yeah right...
« Poslednja izmena: 29. Jan, 2014. 00:48 Turbo »

Van mreže djordjebg

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #11 poslato: 29. Jan, 2014. 07:23 »
Ugradja Zedera traje poprilicno, a ja sam imao takav slucaj da sam Zeder moram reklamirati posle 2 dana te sam gledao koliko vremena je trebalo coveku da ga skine, pa onda ponovo namontira.
A to je bilo majstor kod Cvetkove pijace, koji je uradio hiljade takvih operacija na najrazlicitijim kolima.

Stoga, cak i uvezbanoj ekipi mislim da treba premnogo vremena i da od takvih kola uglavnom odustaju.


Van mreže Alpros_auto

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #12 poslato: 29. Jan, 2014. 14:10 »
Ugradnja Zeder brave traje oko 4 sata.

Da se nadovežem na predhodnu temu oko brze krađe vozila sa ovim sigurnosnim sistemom, nama je to takođe nepoznanica. Moguća je naravno ukoliko Zeder nije zaključan ili je neispravan. Takođe postoje nezvanične informacije da je mnogo manja krađa vozila sa Zederom prvenstveno zbog toga što je on jako komplikovan..

Van mreže Turbo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #13 poslato: 29. Jan, 2014. 14:24 »
Meni je trajala ugradnja sat vremena, plus/minus 10min. Ne sećam se tačno. Momci su baš uigrani i rade kao na traci. Ovlašćeni Zeder servis kod Hotela Nacional je u pitanju. Znam iza slučaj nekih servisa čiji su vlasnici i saradnici pohapšeni jer su kopirali ključeve od Zedera dok vlasnici nisu bili tu a auto im je ostavljen na servis. Neću imenovati servis, jedan veliki je u pitanju, ali nije bio ovlašćeni.

Van mreže djordjebg

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #14 poslato: 29. Jan, 2014. 15:31 »
Covek koji je ugradio Zeder je isti skidao dobrih 20 min, uz alat, otvorena vrata i lezeci polozaj.
A onda na to dodati i vreme moje je potrebno da se ponovo sklopi uz novi stub volana itd.



Pretraga foruma [Google]