Autor Tema: Ne radi osvetljenje instrument table  (Pročitano 23164 puta)

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #30 poslato: 05. Maj, 2016. 23:23 »
E da masa direktno na akumulatoru toga se nisam setio.  hearcut Probaću to sutra, onda ne bih smeo da dobijem napon u minusu ako je sve okej.

  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #31 poslato: 06. Maj, 2016. 16:42 »
Probao sam malopre na brzinu i kada korsitim masu sa akumulatora dobijam napon u plusu. :) Videću da ispratim kabl kuda šta ide i odakle mogu da ga pojačam. Ali mi nije jasno danas kad sam merio napon na poziciji on je oko 11V ali na kratkom svetlu i dugom 6V, juče je bilo oko 12V. ko zna šta se tu događa. :D
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #32 poslato: 06. Maj, 2016. 17:15 »
znaci proveri masu od glavne sijalice
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #33 poslato: 07. Maj, 2016. 17:29 »
Napravio sam, samo mi baš nije najjasnije kako.  =))

Uglavnom ispratio sam snop kablova od leve sijalice i video da je masa na šrafu kod šolje amortizera. Jesu malo i kontakt i šraf i matica oksidirali pa sam uzeo šmirglu i sve lepo očistio. Taman se ponadao da je do toga probam farove situacija ista.  wac1
Onda uzmem dodatni kabl i dovedem masu na glavnu sijalicu, probam ponovo isto.  hearcut Onda uzem lepo ispitam kablove i na levom i na desnom faru sa masom od akumulatora direktno i okej su naponi za poziciju, kratka i duga svetla. Onda pomislim da mi nije problem do fara jer kablovi idu u utičnicu na far tamo se unutra račvaju i dolaze na utičnicu za glavnu sijalicu i za buksne za poziciju. Skinem levi far i prikačim ga na konektor od desnog fara, računajući ako bude zezao i tu nešto je unutar njega, kad ono tu radi kako treba. angry!

E onda uzmem vratim far na mesto probam sve još jednom ono proradilo ko sat.  :bravo: Videću do kada će da šljaka ali mi je najlogičnije da je bilo do mase na šrafu, ali me čudi da nije proradilo odmah pošto sam očistio al nema veze. :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #34 poslato: 07. Maj, 2016. 22:50 »
super onda moguce je da ti na utikacu instalacije koji se ubada na kuciste fara nije bio kontakt mase pa te je to zezalo u svakom slucaj super bravo2
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #35 poslato: 07. Maj, 2016. 22:54 »
Moguće je i to, ali na kraju bitno je da šljaka. :) Hvala ti puno još jednom, bez tvojih saveta ne bih znao šta da pokušavam.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #36 poslato: 07. Maj, 2016. 23:00 »
Samo ti uzivaj i radi tu sam da pomognem koliko mogu  O0
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže VM

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #37 poslato: 23. Avg, 2023. 22:44 »
fabia 2. Ne radi osvetljenje instrument table. U toku vožnje na trenutak žmirka ali se ugasi...
Ko popravlja ovo? ili je rešenje nova instrument tabla?
Hvala
  • Vozi: Fabia

Na mreži soneje

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #38 poslato: 26. Avg, 2023. 18:22 »
fabia 2. Ne radi osvetljenje instrument table. U toku vožnje na trenutak žmirka ali se ugasi...
Ko popravlja ovo? ili je rešenje nova instrument tabla?
Hvala
Nažalost instument tabla ti je otkazala,treba ti druga ispravna pa da se kodira to oko kodiranja ti mogu ja zavšiti.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI



Pretraga foruma [Google]