Autor Tema: More! Gde, kako, utisci, preporuke...  (Pročitano 29683 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #15 poslato: 05. Avg, 2014. 08:20 »
Iz moje karte možeš videti koliko je koštala povratna za mene i vozilo. S obzirom da je Skiatos na 2/3 puta do Skopelosa, nerealno je da bi cena bila ~200€. Naravno, mnogo znači ranija rezervacija, i to preko npr. Booking.com, jer dosta pojeftinjuje kartu(rezervacija ne košta, a otkaz je besplatan).


Naravno, za Skiatos možeš i drugačije da planiraš odmor, jer ima aerodrom.

Bila je oko 200 E, sigurno, zato sam i odustao.

A znači i odmor tek u septembru, takođe i da je auto kraći od 4,25m.  :P :P

Avionom nije to to...
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #16 poslato: 06. Avg, 2014. 02:52 »
Bila je oko 200 E, sigurno, zato sam i odustao.
A znači i odmor tek u septembru, takođe i da je auto kraći od 4,25m.  :P :P

Mož da bidne, ne mora da znači. Nisam bezveze pomenuo "Booking.com". Postoji varijanta i besplatnog prevoza putnika, ili auta, ili zajedno, u zavisnosti kakav si sporazum napravio sa hotelom rezervišući period za odmor. Tako da je svejedno koji je mesec ili koliko ti je dugačak...auto. :P  Važnije je koliko ti je debeo...buđelar. :P  Nije važno samo imati, nego i umeti. ;)
« Poslednja izmena: 06. Avg, 2014. 02:58 robocoprs »

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #17 poslato: 06. Avg, 2014. 11:04 »
@Pedja i ostali koji su bili na Lefkadi,

Jel ste isli preko Soluna
Veles - Solun - Kozani -> 280km
ili je bolje preko Bitolja
Veles - Prilep - Bitolj - Kozani -> 230km pa na Egnatia Odos...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži KarlheinzZapočeo temu

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #18 poslato: 06. Avg, 2014. 13:11 »
Ja sam išao ovom prvom rutom, ne znam kakva je druga, jeste kraća ali mislim da je duže vremenski.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #19 poslato: 09. Avg, 2014. 23:09 »
Kako se blizi dan D tj dan pocetka odmora sve mi se vise kristalise ideja o Lefkadi  ;D tako da sam malo i razmatrao put :)
Elem vezano za moje gornje pitanje i dileme:
Put od Velesa do Bitolja (i dalje do Ohrida) znam veoma dobro, isao sam 10+ puta. Deonica za koju se brinem kakva je jeste Bitolj - Ptolomeida gde pocinje autoput. Kao sto se vidi na slicki razlika u rutama je 50km i 10min. Ovih 10 min mi stvarno nista ne znaci.
Da li bi neko mogao da stavi upit ove dve rute u svoje sokocalo koje ima sveze mape i da mi napise nazad informaciju oko vremenske procene?

Put preko Bitolja mi deluje privlacnije i sa finansijske strane (preskacem naplatne rampe, manje goriva cu sipati u Grckoj gde je oko 0.6evra skuplji litar u odnosu na MK, manje ce potrositi goriva na kracem magistralnom putu u odnosu na duzi autoput, verovatno manje zadrzavanje na granici i ono najvaznije necu biti primoran od strane lepse polovine da svracam u Solun :D )
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži KarlheinzZapočeo temu

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #20 poslato: 10. Avg, 2014. 11:19 »
Najnoviiji IGO sa mapama sa kraja 2013, kaže da je drugi put (Skopje-Grevena) kraći za 45 min.

manje goriva cu sipati u Grckoj gde je oko 0.6evra skuplji litar u odnosu na MK

zar nije oko 0,35 (MK~1,1eur, GR~1,4eur)
« Poslednja izmena: 10. Avg, 2014. 11:24 pedja »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Turbo

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #21 poslato: 10. Avg, 2014. 13:14 »
Posetio sam prethodnih dana ostrvo Ugljan, prekoputa Zadra, ~25min vožnje trajektom. Ja sam od mlađih kao što neki znaju, pa nisam imao prilike da posetim hrvatsko primorje, ali ljudi moji pa ono nema nigde. Kao veliki fan grčkog mora(koje sam dosta obišao, i Jonsko, i Egejsko i daleka ostrva i bliska ostrva i popularna mesta tipa Pefkohori, Paralia, i dalje destinacije kao Ios i Lezbos, klasična kao što su Krf i Lefkada, Parga...), moram reći da je hrvatsko primorje nešto stvarno sasvim drugačije, oduševljen sam.

Nigde nije bilo problema sa BG tablicama, prošao sam od Ljubljane preko Postojne do Zadra i nazad u Srbiju preko Zagreba, malo su mi svirali u Rijeci ali to je verovatno zato što sam zakampovao u brzoj traci sa 90 na sat :D :D :D

Ono je neviđena lepota i mir na ostrvu Ugljan, prelepo toplo more, prečisto, toliko toga za videti, domaćini fantastični, tako lep doček nisam iskusio nigde do sada.

Većina slika su mi u telefonu pa ću okačiti kasnije, a i vraćam se u sredu opet na par dana, i nadam se da ću u septembru moći da odem tamo na pravi odmor, jer sam oduševljen u svakom smislu.

Autoput preko Velebita je ne-ve-ro-va-tan, ono je bolje nego Via Egnatia. Svuda sam peglao 150-160, što je po GPS-u oko 140-150, nema gužve, vozi se brzo, nema šlepera i autobusa.

Van mreže nikolaj

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #22 poslato: 10. Avg, 2014. 14:01 »
Eh, ostrvo Ugljan nosi lepa sećanja, kada sam pre ravno 32 godine sa društvom tamo kampovao. :)
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #23 poslato: 10. Avg, 2014. 15:12 »
...moram reći da je hrvatsko primorje nešto stvarno sasvim drugačije, oduševljen sam.
Nigde nije bilo problema sa BG tablicama, prošao sam od Ljubljane preko Postojne do Zadra i nazad u Srbiju preko Zagreba, malo su mi svirali u Rijeci ali to je verovatno zato što sam zakampovao u brzoj traci sa 90 na sat :D :D :D
Ono je neviđena lepota i mir na ostrvu Ugljan, prelepo toplo more, prečisto, toliko toga za videti, domaćini fantastični, tako lep doček nisam iskusio nigde do sada.
... i vraćam se u sredu opet na par dana, i nadam se da ću u septembru moći da odem tamo na pravi odmor, jer sam oduševljen u svakom smislu.
Autoput preko Velebita je ne-ve-ro-va-tan, ono je bolje nego Via Egnatia. Svuda sam peglao 150-160, što je po GPS-u oko 140-150, nema gužve, vozi se brzo, nema šlepera i autobusa.

Pa o tome sam pričao(letovanja od 2003-će, u Hrvatskoj), na skupovima, ali izgleda niko nije slušao!?  :P

Eh, ostrvo Ugljan nosi lepa sećanja, kada sam pre ravno 32 godine sa društvom tamo kampovao. :)

U to vreme čuveno lečilište za alkoholičare! :D

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #24 poslato: 07. Sep, 2014. 18:22 »
Najnoviiji IGO sa mapama sa kraja 2013, kaže da je drugi put (Skopje-Grevena) kraći za 45 min.

Цитат: Neba  август 09, 2014, 11:09:50 поподне

    manje goriva cu sipati u Grckoj gde je oko 0.6evra skuplji litar u odnosu na MK


zar nije oko 0,35 (MK~1,1eur, GR~1,4eur)

Evo da u par reci napisem i svoje utiske sa puta a kasnije cu upotpuniti sa utiscima sa same Lefkade.

Izabrao sam put preko Bitolja :) Neverovatno da je google-map bio najprecizniji po pitanju vremenske procene.



Gradsko - Prilep - Bitolj - Kozani (pa dalje Egnatia Odos kao i preko Soluna kad se ide...)
Google: s = 192km, t =  2h 35min
Fabia:   s = 196km, t = 2h 37min (bez cekanja na granici, bio ugasen...)
Gradsko - Gevgelija - Solun - Kozani po goole-u 242km i 2h 25min.

Ovu rutu preporucujem svakome ko ne voli auto-put :D
Sa autoputa E75 se iskljucuje kod mesta Gradsko (na zalost par km posle naplatne rampe gde je placen put do Gevgelije). Prati se putokaz za Prilep. Ubrzo nakon iskljucenja s autoputa se prolazi kroz mesto Rosoman gde je ogranicenje brzine 50km/h i to je jedino naseljeno mesto kroz koje se prolazi do Bitolja. Zatim se nastavlja magistralom (80km/h). Jedna mala deonica oko 3-5km se prolazi kroz kanjon Vardara gde je ogranicenje 60km/h zbog tunela, mosta i krivina. Zatim krecu 3 trake i uspon na Pelister (998mnv). Spust ka Prilepu je takodje sa 3 trake tako da se vozi sasvim komotno i bez kolona iza treskih vozila. Od Prilepa do Bitolja je jako lepa siroka magistrala uz ogranicenje od 100km/h. Pred Bitolj treba ispratiti znak za skretanje ka Grckoj. Ubrzo se prolazi kroz predgradje Bitolja i industrijsku zonu gde je ogranicenje 50km/h. Granicni prelaz Medzitlija je bez vecih guzvi. Oba prelaza za 30min. Odmah po ulasku u Grcku se prolazi kroz dva manja mesta gde je ogranicenje 50km/h i nastavlja se dalje sasvim pristojnom magistralom 90km/h do pocetka autoputa koji se kod Mesta Kozani uliva na Egnatia Odos. Ja sam na google-view pogledao raskrsnice kroz Grcku.
Sve u svemu prosecna brzina je oko 74km/h.

Cena diesel goriva u MK 66denara (1euro = 61.5den na menjacnici na pumpi se dobije 60den za evro). U Grckoj vec dosta varira od pumpe do pumpe vidjao od 133,9evro centi do 145,9 evrocenti.

Ovom rutom do Lefkade se placa jedna putarina u Grckoj 2,4 evra i 3 evra podmorski tunel.
« Poslednja izmena: 07. Sep, 2014. 18:32 Neba »
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #25 poslato: 09. Sep, 2014. 22:51 »
Kao sto sam gore obecao evo i mog vidjenja Lefkade iz ugla Agios Nikitas-a.

Nikitas se nalazi 14km od Lefkasa kada se krene zapadnom obalom na jug. Jedno malo mestasce sa jednom ulicom koja ide od same magistrale pa se spusta sve do plaze (duzine cirka 600m) i sa nizom kratkih bocnih koje vode do kuca sa apartmanima. Ova ulica je namenjena samo pesacima tj kolima je dozvoljeno samo do parkinga hotela i ponekog apartmana ili na 10min zadrzavanje. Od jednog naseg sunarodnika cuh da je kazna za krsenje ove zabrane 80 evra. Ima 3-4 marketa u toj glavnoj ulici jednu nazovi pekaricu i niz restorana. Jedno mesto kao kafic/diskac/koktel bar. Sama plaza u Nikitasu nije losa, ali u odnosu na ostale nista posebno.

Geostrateski polozaj Nikitasa je poprilicno dobar. Kao sto vec spomenuh 14km od Lefkasa ili 20-25min + trazenje parkinga. U Lefkasu postoji Lidl (koji nazalost radi do 21h, 20h po nasem vremenu pa treba krenuti malko ranije s plaze) koji je otprilike duplo jeftiniji od marketa u Nikitasu.


Plze, severno od Nikitasa na 2km se nalazi kamp i pescana plaza mada je u vodi krupno kamenje. Ovde postoji na 30m od vode prirodan hlad a takodje je blizu i restoran. Ne secam se imena plaze...



U samom Nikitasu je pescana/sitan sljunak plaza ciji je jedan deo rezervisan za brodice. Tu smo bili samo prvi dan kad mi nije vise bilo do voznje....




Dalje na jug je prva plaza Milos, do nje se ide brodicem iz Nikitasa koji krece da vozi od 11h, povratna karta 6evra. Cuo sam da postoji i put preko brega kozjim stazama 15min peske. Nazalost nemam sliku odavde...

Na 3km juzno 6-7min je Kathisma. Pescana plaza mada se nadje tu i tamo kamencic. Urbanizovana plaza, restoran, niz lezaljki, kafic sa tusem i bazenom, mesta za besplatan parking ili placeni u hladu...




Na 10km juzno (20min) je plaza Klamitsi koja je jedna slatka mala plaza a vrlo blizu (otpliva se ili prepesaci peko krupnog kamenja) na jos dve malo vece susedne plaze sa jako sitnim peskom. Svakako preporuka za obici. 6 evra suncobran.


Na 20km juzno (35min) je plaza Gialos. Jako strm, serpentinast i uzan spust kolima do same plaze (mislite na kocnice, prva brzina i motorno kocenje). Plaza je sljunkovita, u vodi se nalazi i ogromno kamenje pa se na 15-20m od obale moze popeti na kamen i izviti gotovo ceo iz vode.



Na 23-24km (~45min) juzno je Egremni plaza, spust peske niz 350stepenika nisam brojao ali tako pise. Plaza opravdava svaki od 350 stepenika. 8evra suncobran bio u uvgustu a posle 1. septembra 7 :D


Na kraju na nekih 27km ako se dobro secam i 55min voznje je Porto Ktsiki plaza do koje se isto spusta niz nekih cirke 60 stepnika. Put jako uzan i pun udarnih rupa pa ne znas sta pre da gledas put dal ide nesto u susret ili rupe, ali vredi strpljenja...




Parking na plazama je od 3-5 evra, ali se svugde moze naci free parking.

Sto se tice minutaze sve zavisi od gustine saobracaja i od sklonosti sposobnosti voznje po krivudavim putevima, ja sam drzao ukljucen GPS da bi video kad nailazi pravac kako bi pripremio SDI za preticanje...

Zao mi je sto nism otisao do svetionika jos malko dalje od Porto ktsiki plaze kao i do Agiofili plaze, jednostavno je 10 dana malo a i dva dana mi se nije vozilo pa smo bili na Kthismi a blizinu ove plaze s Nikitasom koristili i da prosetamo do Lefkasa.



« Poslednja izmena: 09. Sep, 2014. 22:57 Neba »
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #26 poslato: 09. Sep, 2014. 23:31 »
hvala na opisu, odlican putopis  :bravo:

dodao bih i jako koristan, s obzirom na to da sam mislio da ove godine idem jednom na letovanje, i to mesano na Lefkadu i Kefaloniju od 20ak dana, ali sam se ipak odlucio na dva letovanja na Halkidikiju od 30 dana  :D

e sad ja se za letovanje (kao i za svako drugo putovanje) jako dobro unapred pripremim, raspitam i organizujem

imao sam u vidu, a i proucavao, kao bazu Agios Nikitas, ali sam odustao jer sam se informisao bas ovo sto si ti napisao, jedna ulica, los pristup i prilaz kolima, druga i verovatnija opcija mi je bilo mesto na jugu Lefkade, Vasiliki, vece, ravnije, bolje za svakodnevno spartanje kolima u smislu da kazem normalnih, sirih ulica, ali mu je mana velika udaljenost do Lefkasa koji je skroz na severu... najstandardniji izbor srpskih turista Nidri nisam razmatrao jer mi se ta, istocna, strana ostrva ne dopada

kako god, Lefkada mi ostaje na spisku zelja, pa me zanima da li si bio do Vasilikija i kako ti deluje, kao i da li ima stalnog vetra i talasa na Lefkadi inace, posebno na zapadnoj strani, gde su sve te bitne i lepe plaze? ovo me interesuje jer vetar i talase NE podnosim, volim mirno more i puno da plivam, privlaci me tirkizna boja vode, ali na vecini slika sa znamenitijih plaza ovog ostrva uglavnom vidjam talase pa ovo zato pitam

jos jednom hvala kolega!
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #27 poslato: 10. Sep, 2014. 00:06 »
da li ima stalnog vetra i talasa na Lefkadi inace, posebno na zapadnoj strani, gde su sve te bitne i lepe plaze? ovo me interesuje jer vetar i talase NE podnosim, volim mirno more i puno da plivam, privlaci me tirkizna boja vode, ali na vecini slika sa znamenitijih plaza ovog ostrva uglavnom vidjam talase pa ovo zato pitam
Ja sam bio od 24.08 - 03.09.  Prva dva dana su talasi bili sasvim mali i bilo je bas sto kazes fino za plivanje. Narednih 7 dana je situacija bila otprilike sledeca, ujutro (09h po nasem vremenu) je more bilo najmirnije i sasvim ok za plivanje. Kako je odmicao dan talasi su se povecavali i znali da budu i do 1m predvece. Sto je meni i super odgovaralo jer sam ujutro svez za plivanje, a ne volim bas sunce koje je peklo od 13h - 15:30h cak i pod suncobranom tako da posle podne i onako nisam bas za duga plivanja jer se izmorim pre podne a i osamuti me sunce, tako da poslepodnevno brckanje po talasima mi je ok :) Svakako kad otplivas 15-20m od obale talasi mnogo manje ljuljaju i smetaju plivanju.
Sto se vetra tice on zna da pirka ali bas to da pirka preko dana, uvece se malko pojaca taman da osusi stvari na zici :D
Boja je svuda tirkizna, predivna, providna maltene koliko god da otplivas vidis pesak na dnu kao i ribice koje kruze oko tebe...
Poslednju noc je pljusnula kisa, duvao je jaci vetar i grmelo je. Ujutro je sevnulo sunce a talasi su bili veliki (na Kathismi) i preko 2m. Ja sam plivao i po njima, mada je ulaz/izlaz zeznut jer je voda pomesana sa peskom.

Pedja je bio u Pontiju pisao je u ovoj temi na pocetku to je blizu Vasilikija pa ti on moze vise ispricati o tom delu, ja nisam bio. Odlucili smo se za ponavljanje Egremni-ja umesto Agiofilija (sad mi je zao a tad mi je bilo dosta voznje a cuo sam da je put dosta los do tamo) tako da nisam bio na tu stranu.
Nidri idu nasi sunarodnici jer to rade agencije, ostali koji idu u sopstvanoj reziji ne idu tamo...
Sto se posete Lefkasu tice jeste dalje iz Vasilikija rekao bi i preko jednog sata, al eto ako i kad se zadese poslepodne veci talasi malo ranije s plaze i uvece za Lefksas...
U svakom slucaju mislim da je 14 dana prava mera za Lefkadu.

E da sto se pesacke zone tice, moze se uci kolima do parkinga ako ga ima kuca u kojoj iznajmljujes apartman ili parking hotela. Desno na slici gde je ovaj crni yaris cini mi se je ogradjeni parking hotela koji se vidi pravo u sredini:
http://www.dodaj.rs/?3Z/6H/3mFFxCSL/img0464-ag-nikitas-ulica.jpg
inace:
https://www.google.rs/maps/@38.787382,20.6126172,3a,15y,324.72h,79.52t/data=!3m4!1e1!3m2!1s3ZfdmJCRPYsIkDkyZccKhA!2e0?hl=en


S obzirom na Skodu koju vozis veruje da nema dileme oko putanje jer je Egnatia Odos bas lep put, ja sam zadovoljan i putem preko Bitolja malko avanturistickog zagrevanja pred Lefkadu...
« Poslednja izmena: 10. Sep, 2014. 00:15 Neba »
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #28 poslato: 10. Sep, 2014. 09:46 »
hvala Nebo do neba  :))

bas mi se ide sada, ali necu da forsiram, plus je septembar ipak kocka s vremenom, a godina nije nesto topla i suva...

vozio sam Egnatia Odosom prosle godine sa zadovoljstvom, isao sam na Krf, doduse tada mi auto nije bio cipovan nego sa (ispostavilo se) stock 170 konja

drzao sam tempomat na 140 i cruise mod, put je stvarno cudo, povremeno se desavalo da usporim zbog ponekog tunela koji ima ogranicenje na (da li) 100 ili 80 km/h i posle vidim auto slabije ubrzava, pitam se "kao, pa sta bi sad?!" kad ono provalim po ostalim kolima koja se jedva vuku u traci skroz desno da je prilicno veliki uspon  :))

ne vredi, moram da se sjurim dole do Kefe, nameracio sam se za sledecu sezonu  >:D
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #29 poslato: 14. Sep, 2014. 14:10 »
Afitos!

http://en.wikipedia.org/wiki/Afytos

Afytos = Athitos = Afitos

http://www.halkidiki.com/athitos/

Malo, šarmantno, neodoljivo mesto na prvom prstu Halkidikija, na Kasandri, samo 3 km pre kosmopolitske Kalitee, a 20ak od standardnog odredišta mnogih naših turista, Polihrona, Haniotija i Pefkohorija.

Mestašce je specifično, mahom u kamenu, sa uskim, popločanim ulicama, prepuno šmeka. Nalazi se na litici s koje se pruža fenomenalan pogled na zaliv i divnu tirkiznu boju Egeja.

Da bi stekli utisak evo odličnog panoramskog prikaza:

http://www.360sites.gr/places/halkidiki/athitos/index-en.php

Ja sam ovim mestom već duže vreme oduševljen i evo sada su se u drugoj polovini avgusta stekli uslovi da odem na 2 nedelje i nauživam se. Gradić je specifičan što nema srpskih gostiju jer ga ne nude naše agencije, a nije ni najpogodnije za ljude s decom, bez kola se praktično ne isplati ići a i realno je skuplji, prepun ruskih turista, ima više ribljih restorana nego klasičnih taverni.


- slikano odmah po dolasku, parking tik pored vile:




- pogled s terase mog smeštaja na zaliv pravo i levo, tj. polu-levo:



Duboka voda, mirna, skoro stajaća, providna, svetla, sunčano, brodići sa svojom senkom na dnu i privid kao da plovila lebde, nestvarno i bajkovito.


- pogled s terase na bazen i zaliv polu-desno:




Ja ovu boju mora najviše volim! Obožavam Halkidiki jer je voda mirna, topla, čista, tirkizna, providna, nema ništa na letovanju lepše od višesatnog plivanja, a ovde sam za to imao izvanrednu priliku svakog dana. Evo kako more izgleda izbliza, kada se uđe do struka u vodu:




- pogled s centralnog rta plaže na levi deo:




Malo slika kolega, Superb na gostujućem i Yeti na svom terenu:




- Scout na kamenim i popločanim ulicama Afitosa, pravi auto za ovu sredinu:




- Lepa i u full-u O2 pre fl 1.8 TSI sa krem unutrašnjošću (a, da, i najnoviji Porsche Cayenne u pozadini, naravno sasvim slučajno, hehe, još u Turbo S Verziji 4,8 T V8 550 PS)  >:D :




Eto još jednog putopisa od mene, hvala na pažnji.  :)
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip



Pretraga foruma [Google]