Autor Tema: Mala pomoc ili savet ako je imao neko iskustva sa sredjivanjem skode 105l  (Pročitano 2369 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tomislav95Započeo temu

 Imam skodu 105l koja vec dugo cuci u garazi pa sam napokon resio da je sredim, hteo sam samo da pitam posto sam se odlucio na blagi tuning german style ako se moze reci kakve bih amortizere/opruge trebao staviti, velicinina felni sve u svemu svakakav savet je dobrodosao.  :)
 
  • Vozi: skoda 105l 1981godiste

Van mreže dulefontana

Pozdrav Tomislave i odmah da ti kazem svaka ti cast sto si se opredelio bas nju da sredjujes.  :RR)
Ono sto bih ja radio na tim starijim skodama jeste upravo german style, ali to podrazumeva sledece:
Nema sanse da ces uspeti da nadjes stelujuce amortizere kod nas tako da bi trebalo odneti negde i skratiti stap amortizera kao i tvrdo ih napuniti, i skratiti oprugu
Sledece su na redu felne koje bih odneo da se prstenuju i to po mogucstvu 13-ice.
Evo i jedna slika mada nije tvoj model ali razumeces :D

Van mreže Tomislav95Započeo temu

Hvala na savetu, mislim da cu tako nesto i uraditi sto se tice amortizera, da li znas slucajno okvirnu cenu za sva cetiri slucajno? A sto se tice felni mislim da cu se opredeliti za ats 14-tice
 http://i50.tinypic.com/ngzr7l.jpg
  • Vozi: skoda 105l 1981godiste

Van mreže dulefontana

Za sva cetiri sa kracenjem opruga izadje oko 120e, barem je toliko bilo. Ako ides na 14 onda obavezno nizi profil.

Van mreže dusko zemun

POZDRAV TOMISLAVE
svaka cast na zelji da se posvetis sredjivanju ovog modela škode. iskreno mi je žao što nisam znao za tebe, skoro sam imao dosta delova od skode 105 ... ali dobro je da znam gde us završili.... :)
nadam se da ce uskoro još neko od ljubitelja skode da se posveti podmlađivanju ovih starijih modela
sve najbolje želim
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže Tomislav95Započeo temu

Hvala na lepim zeljama, imam i ja dosta delova posto imam i 120l  :B=) Uskoro ce biti i slika sa pocetkom radova  ;) Ako imate preporuku kod koga bih mogao raditi amortizere slobodno ostavite neki podatak
  • Vozi: skoda 105l 1981godiste



Pretraga foruma [Google]