Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 41281 puta)

Neskela, joker316 i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Korni

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #60 poslato: 25. Feb, 2021. 14:39 »
Kakav je sa bukom na autoputu.Da li stvara opterecenje u usima.

Nisam primetio nesto vecu buku u odnosu na recimo stariji audi (2007). Mada je to mozda i zbog toga sto je aktiviran eco mode na 1.5 DSG.

Ajd da napisem i ja svoje prve utiske.

Prvi utisak je da ide lepo, udoban, stedljiv (eco+7stepeni menjac), pregledan, ne primecuje se brzina toliko... Za sada nemam zamerki


Cekam prvu duzu voznju i da predjem malo vecu udaljenost za podrobniju analizu.
  • Vozi: Uskoro Kamiq 1.5

Van mreže urkepz

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #61 poslato: 25. Feb, 2021. 14:51 »
Vec zakazao voznju pre mesec ipo jos nisu zvali auto cacak na NBGD-u
Bio sam kod njih da ga gledam u salonu odusevio sam se.Posto mi je Niš blize tu sam i kontaktirao za tedt kao i da ga porucim kasnije.Jos ga nemaju na stanju pa cekam.

Van mreže Korni

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #62 poslato: 25. Feb, 2021. 16:08 »
Vec zakazao voznju pre mesec ipo jos nisu zvali auto cacak na NBGD-u
Bio sam kod njih da ga gledam u salonu odusevio sam se.Posto mi je Niš blize tu sam i kontaktirao za tedt kao i da ga porucim kasnije.Jos ga nemaju na stanju pa cekam.

Mislim da ga imaju u Kgu (za test voznju) jer su mi nudili da dodjem za dan-dva i probam i imaju ga izlozenog u Cacku. ja sam ga kupio bez testiranja. :D

Za koje opcije si se odlucio?
  • Vozi: Uskoro Kamiq 1.5

Van mreže urkepz

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #63 poslato: 25. Feb, 2021. 18:40 »
1,0 110k manuelni ambition , uzeo bih style  zbog jastuka pozadi i za kolena, kako sam razumeo da mora da bude style da bi to imao ili grešim jer generalno ne opterecujem se nekom preteranom šminkom.Lajsne tipa u boji ovoga i onoga ,hrom itd.To mi ne treba l.

Van mreže Korni

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #64 poslato: 25. Feb, 2021. 19:26 »
1,0 110k manuelni ambition , uzeo bih style  zbog jastuka pozadi i za kolena, kako sam razumeo da mora da bude style da bi to imao ili grešim jer generalno ne opterecujem se nekom preteranom šminkom.Lajsne tipa u boji ovoga i onoga ,hrom itd.To mi ne treba l.

ja sam uzeo Style sa jos nekom dodatnom opremom samo zbog toga sto je on bio na raspolaganju i kao na akciji. Ako bih hteo da uzmem prema svojoj konfiguraciji, cekao bih oko 36-38 nedelja.
  • Vozi: Uskoro Kamiq 1.5

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #65 poslato: 25. Feb, 2021. 20:35 »
Ja sam uzeo paket Ambition alisa par dodatnih stvari i imao sammsrece da ubodem doslovce  zamisljenu konfiguraciju na stanju u Srbiji.
  • Vozi: Kamiq 1.0

Van mreže Madra

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #66 poslato: 26. Feb, 2021. 11:18 »
1,0 110k manuelni ambition , uzeo bih style  zbog jastuka pozadi i za kolena, kako sam razumeo da mora da bude style da bi to imao ili grešim jer generalno ne opterecujem se nekom preteranom šminkom.Lajsne tipa u boji ovoga i onoga ,hrom itd.To mi ne treba l.

Meni to oko vazdušnih jastuka nije srećno napisano u opisu. Inače, na ambition (ima standardno 6 jastuka) mogu da se dodaju i bočni vazdušni jastuci pozadi i jastuk za kolena vozača (može samo sva 3) razmišljao sam o doplati ali je cena paprena, skoro 700evra. Uostalom, gledao sam izveštaj sa EuroNCap testa, tamo je dobio odlične ocene a testiran je u ambition paketu.
  • Vozi: Rapid, Kamiq

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #67 poslato: 26. Feb, 2021. 11:45 »
Nemoj stedeti na jastucima,zlu ne trebalo.
A za ncap proveri koje je jastuke imao testirani automobil,nije ambition isti za svako trziste.

Van mreže lonely_wolf

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #68 poslato: 26. Feb, 2021. 19:59 »
Ja ne znam kao se vi vodite kod odabira opreme, ali ja kad sam sebi pravio specifikaciju poredao sam želje i prohtjeve, i onda se metodom potreba/šminka uklopio u budžet. Tako da sam se hladno odrekao DSG-a, koji nije šminka da se razumijemo bravo2, u korist Matrix svjetala i adaptivnog tempomata, a o zračnim jastucima neću ni da govorim.
Znam da nije lagodno razmišljati o tome jer Bože moj kupujem novo auto nemoj da pehiram da ću imati udes, ali treba napraviti sve da se ima mirna savjest i da se uradilo sve da se sprijeći ono najgore.
Ima stvari na autu gdje se može uštediti pa i fina svota novca, ali nemojte štediti na zračnim jastucima, gumama, kočinicama, svjetlima i ostalim senzorima vezanim za sigurnost jer možda se to ne vidi i ne možemo se faliti (da ne kažem q...t) ali sama spoznaja da je auto opremljeno maksimalnom opremom po pitanju bezbjednosti daje poseban užitak u vožnji.
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže urkepz

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #69 poslato: 26. Feb, 2021. 21:59 »
Znaci moze da se konfugurise po zelji.
To je odlicno

Van mreže Diviner

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #70 poslato: 09. Okt, 2021. 22:15 »
Na mom modelu nema poklopca motora. Jel to i kod vas slučaj?
Hvala
  • Vozi: Kamiq

Van mreže Sakule

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #71 poslato: 09. Okt, 2021. 22:17 »
Test 2019 je imao, nova 2021 nema i ima 5 konjica manje tj 110.
  • Vozi: Karoq 2023 style, 1.5 tsi, 110kw

Van mreže Diviner

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #72 poslato: 09. Okt, 2021. 22:35 »
To mi je uvek bilo nejasno. Neko spominje 115, negde piše 110. Gde nestadoše 5 konja?
  • Vozi: Kamiq

Van mreže urkepz

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #73 poslato: 09. Okt, 2021. 22:52 »
I kakav je taj od 110konja na uzbrdici pun, npr kopaonik ili neka druga planina.

Van mreže Sakule

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #74 poslato: 09. Okt, 2021. 22:56 »
Nisam isao na tu stranu ali u odnosu na prethodnog senika 1.5dci sa 82 konja kamiq je formula :)
  • Vozi: Karoq 2023 style, 1.5 tsi, 110kw



Pretraga foruma [Google]