Autor Tema: Video snimci iz saobraćaja  (Pročitano 3446 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #15 poslato: 07. Avg, 2023. 15:47 »
Један део живота био сам из тог краја (Винковци), и била је једна саобраћајница која је повезивала Винковце и аутопут, око 20 км. И по предању, један локални моћник 60-70их година прошлог века, Жанић, да би ушао у историју, је наложио да се на саобраћајници која је могла бити права као стрела направи С кривина (тзв. Жанићева кривина), и ко то није знао и није пратио знакове, очас посла је "исправио" ту кривину. Мислим да је после 90их та кривина грађевински исправљена.
Није моралисање, али стварно треба пратити и поштовати знакове.
А путари би требали технички уклањати такве деонице, за све има неко решење.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #16 poslato: 07. Avg, 2023. 15:49 »
Пази, 120 није баш мала брзина, али на 60 је баш чудно, јер у том ауту вероватно имаш осећај да стојиш када возиш 60.
Моје питање је да ли су сви безбедносни системи (против, проклизавања, држање правца, и шта још има) у овом случају помогли или су се и они збунили па направили и више проблема него што је заправо било?
Ne znam da li su pomogli ili odmogli, kratko je trajalo  :)) osetio sam kao da se točkovi tresu ali auto nije menjao putanju, dupe nije vrckalo nego se samo klizao u stranu. Taj komad novijeg asfalta je spasio stvar.

Putari znaju upravo zbog takvog asfalta, mislis da bi stvarno stavljali ova upozorenja i ovolike strelice za ovu beda krivinu ?
Jašta, putari to rade veoma studiozno i uvek sa razlogom  :)) Kao i na gomili drugih krivina pre i posle ove, u istoj regiji ili na putevima u okruženju koje špartam uzduž i popreko: svako malo je gomila strelica pored puta na koje inače ne obraćam pažnju jer MENI ništa ne znače. Krivine ne forsiram, škripu guma sam čuo bukvalno samo na filmu.

Ali isto tako ima gume koje su daleko iznad proseka, kao i sam automobil. A i vozač je svojim umećem daleko iznad proseka. Uostalom dečko je pisao ranije da žustrije vozi i imao je Kodijaka pre ovog, tako da upoznat je sa autom. Jbg dešava se i ovo. Sad je makar jasnije što menja šoferke svakih mesec dana  =))  (izvini druže, moram malo)
Evo, ispravio sam ti ovo - verovatno si u žurbi zaboravio da napišeš  =))
Slušao sam da se ljudima ovo događalo, meni evo prvi put u životu a imam već godinama ozbiljnu kilometražu po svim mogućim putevima u okruženju. Jbg, škola više.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #17 poslato: 07. Avg, 2023. 16:00 »
Skripa guma za nekog forsira krivine na putu ili stazi je dokaz da ne zna sta radi.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži wkobre

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #18 poslato: 07. Avg, 2023. 16:02 »
Ili da je na zimskim gumama u sred leta :)) :))
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #19 poslato: 07. Avg, 2023. 16:24 »
Skripa guma za nekog forsira krivine na putu ili stazi je dokaz da ne zna sta radi.
Brate, ne ispaljuj se više toliko je na YT klipova profi vozača u civilnim kolima, čuveni klip kad Sena u belim čarapama demonstrira međugas na stazi. Gume vrište, mole za milost. Ali sve su to nemači pojma, reko Buca
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #20 poslato: 07. Avg, 2023. 16:27 »
 Ма мани га, нек буде шкрипе гума, али само на YT!  bravo2
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #21 poslato: 07. Avg, 2023. 16:41 »
Samo ti imaj pojma, ali pamet u glavu na sledecu krivinu.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže petarp031

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #22 poslato: 08. Avg, 2023. 01:50 »
Моје питање је да ли су сви безбедносни системи (против, проклизавања, држање правца, и шта још има) у овом случају помогли или су се и они збунили па направили и више проблема него што је заправо било?

Kako nisu pomogli, da nije imao sve sisteme bezbesnosti bez dobre vozacke vestine ne bi izasao citav iz ovakve situacije, mada imalo bi nade zbog onog delica presvlake grubog asfalta . Brzina skroz neprilagodjena uslovima saobracaja, pogotovu letnjim kisama i masnim putevima od lokalaca koji ulaze sa njiva, kaldrma... Krivina deluje blaga ali ima i kontra nagib, vozilo tesko a brzina kojom 90 posto ljudi ne ulazi u krivine na autoputevima. Auto jeste mocan, snazan, superioran, ali je dobro sto je Vlada imao ovu situaciju pa zna sta moze da se desi sa SUV vozilom koje gomili naroda daje samopouzdanje a ipak ima lezanje ravno dobroj golf cetvorci.
Bez ljutnje, krivina ne bi imala ove znakove upozorenja sa strane da nisu ceste nezgode.
Nekada je dobro proci skolu sportske voznje, osetiti skripe guma, voziti kola bez esp-a, dsg i ostalih cuda.
Lako je nama pametovati, pitanje sta bi bilo da smo mi u ovakvim situacijama, ali je najbitnije da se sve dobro zavrsilo, pa pamet u glavu.
Super je sto postoji ova tema, ko god da pogleda bice nesto pazljiviji, berem neko vreme
Pozdrav i srecno

Na mreži HellBlaze

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #23 poslato: 08. Avg, 2023. 08:26 »
Evo jednog mog skorijeg snimka

https://youtu.be/m5Xnq0nOZJY

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #24 poslato: 08. Avg, 2023. 09:07 »
Таксиста је макс неодговоран, и његов прекршај има додатну тежину јер се он води као професионалац.
А бициклиста је бициклиста и велика већина њих се понаша као да су невидљиви када је црвено у питању, и баш се изненадим када бициклиста стане на црвено.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži observer

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #25 poslato: 08. Avg, 2023. 09:57 »
Таксиста је макс неодговоран, и његов прекршај има додатну тежину јер се он води као професионалац.
А бициклиста је бициклиста и велика већина њих се понаша као да су невидљиви када је црвено у питању, и баш се изненадим када бициклиста стане на црвено.

Ja stajem. Dajem zmigavac (rukom). Propustam pesake. Sve kao u autu samo na Rog Ponici.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #26 poslato: 08. Avg, 2023. 11:05 »
Ма ти си из НС, у Бгд је то мало другачије, бар по мом доживљају.  :)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #27 poslato: 08. Avg, 2023. 12:48 »
Covjek je u Slo. Tamo je druga civilizacija...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži observer

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #28 poslato: 08. Avg, 2023. 14:04 »
Covjek je u Slo. Tamo je druga civilizacija...

na zalost nisam...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Video snimci iz saobraćaja
« Odgovor #29 poslato: 08. Avg, 2023. 14:06 »
Другари, држимо се теме... :))
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023



Pretraga foruma [Google]