Autor Tema: Nova oktavija - zvuk vjetra na autoputu  (Pročitano 1507 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dzeronimoooZapočeo temu

Nova oktavija - zvuk vjetra na autoputu
« poslato: 15. Sep, 2022. 14:35 »
Pozdrav forumaši,

Imam novu oktaviju, staru nešto više od godinu dana. Na početku nije bilo nikakvih zvukova (pored gepeka, ali to sam našao na netu do čega je i podmazao), ali poslije 5000 kilometara počeo sam da čujem zvuk vjetra na autoputu, a zvuči kao bočni udari vjetra. Na prošlom automobilu (Megane) toga nije bilo. Pokušao sam malo da primaknem gornji dio vrata rukama, da ih malo podignem i slično, ali bez uspjeha.

Ne vjerujem da je gumena traka koja služi za izolaciju potrošena, auto ima godinu dana.

Je li to normalno kod oktavije ili se može nešto poduzeti?

  • Vozi: Octavia 4 2.0 TDI 85kW

Van mreže Skorpion

Odg: Nova oktavija - zvuk vjetra na autoputu
« Odgovor #1 poslato: 19. Mar, 2023. 18:17 »
Kako si resio zvuk sa gepeka? Meni se konstanto cuje ko da lupa 5ta vrata. Sto se tice buka, auto mi dosta bucno kad vozim autoputem sto jos ne mogu da poverujem...
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže fobia24

Odg: Nova oktavija - zvuk vjetra na autoputu
« Odgovor #2 poslato: 19. Mar, 2023. 19:47 »
Zanimljivo. Moj bas suprotno, ne cujan na vecim brzinama. Ali imam akusticna stakla.

Van mreže Šiki

Odg: Nova oktavija - zvuk vjetra na autoputu
« Odgovor #3 poslato: 20. Mar, 2023. 13:39 »
 Koliko se ja sećam, to je "stari", poznati problem na većini generacija ovog Škodinog modela, kao i famozno udaranje-lupanje goriva u zidove reuervoara, kada je napunjen između 1/2 - 3/4.  Ja sam više puta vozio službenu oktaviju, (2006. godište), i pri većim brzinama od 100-110 km/h uvek se čuo zvuk hučanja vetra, i to, interesantno samo sa zadnje leve strane vozila, iza vozačevog položaja. To se objašnjavalo nedovoljnom zaptivenošću obloga levih vrata, oblikom karoserije vozila, ali ostaje čudno da je zvuk dopirao samo sa leve strane. Hmm, toliko generacija modela, a još to nisu ispravili...   
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI



Pretraga foruma [Google]