Autor Tema: Retrofit opreme na O4  (Pročitano 1497 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cDaZapočeo temu

Retrofit opreme na O4
« poslato: 22. Nov, 2023. 21:32 »
Pozdrav drugari, od skoro sam vlasnik oktavije a8 u style paketu opreme, 2021 god, 1.5 TSI. Predivan auto, prezadovoljan sam. E sad djavo ne da mira pa bih da cackam već...
Ima dosta opreme, od matrix farova preko VC do wireless punjaca.. Dve stvari koje nema a bas sam zeleo na novom autu su ambijentalno svetlo i Park pilot. Ok bez parkiranja mogu da zivim, vise je zanimljivost nego potreba, no nekako mi enterijer slabasan bez osvetljenja.

Zna li neko moze li se ugraditi naknadno OEM svetlo? Znam da bi trebalo menjati lajsne na vratima, onu veliku sivu na tabli, fottwell svetla ubaciti i kodirati. Ima li ko iskustva, koliko je veliki posao, vredi li se upustati u tako nesto?

Novi skoda vlasnik kaze hvala unapred!
  • Vozi: Octavia IV 1.5 TSI

Na mreži AleksandarAca

Odg: Retrofit opreme na O4
« Odgovor #1 poslato: 22. Nov, 2023. 22:17 »
Auto parking je najveca moguca glupost koju sam totalno izignorisao na poslednja 4 automobila. Bilo je zanimljivo prvi put pokazati drustvu kako se sam okrece volan i to je to :D
Za ambijentalno, mislim da ce original, ako uopste moze da se retrofituje, biti surenje usiju i neisplativo.
Imas razne aftermarket varijante proguglaj malo, videh cak i na kp neke da rade komplet ambijentalno na boljim vozilima.

Mene ako pitas, mene je to naknadno budzenje ambijentalnog svetla pre nekih 6-7 godina ostavilo na sred ulice u Becu sa spaljenim osiguracima i auto mi se ugasio u voznji. Pa ti uradi cost-benefit analizu, mislim da se zakljucak sam namece - narani svinje i ne diraj dugmice, auto je odlican i bez toga :)

Van mreže cDaZapočeo temu

Odg: Retrofit opreme na O4
« Odgovor #2 poslato: 22. Nov, 2023. 22:22 »
E bas to.. sve te aftermarket napravljene od Chinesiuma su pozar koji samo ceka.. U ovlascenom, slazem se surenje.. A bas sam poslao mejl danas intersremu i hermesu da mi naprave predracun. Kontam da je najmanje bolna opcija cekati godinu dve tri, pa sa nekog otpada kupiti polovne lajsne. Iskreno zacudilo me da style paket ima i kameru i senzore i led napred/nazad i milion zezancija, a nema ambijent i footwell svetla.
  • Vozi: Octavia IV 1.5 TSI

Na mreži AleksandarAca

Odg: Retrofit opreme na O4
« Odgovor #3 poslato: 22. Nov, 2023. 22:58 »
Postoji mogucnost da svetlo kod nogu lako moze da se uradi sa original tipskim led modulima, a za ambijentalno cisto sumnjam da bilo koji ovlasceni hoce da se igra sa tim. Veruj mi  i to bude zanimljivo par dana i posle ga ne primecujes.



Pretraga foruma [Google]