Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka Mala poslato 04. Maj, 2024. 14:01 »
Evo trenutno stanje,ulivena litra ulja nakon paljenja lampice,sad je proslo cca 240km otad
2
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka Mala poslato 04. Maj, 2024. 13:56 »
Taj motor je pregrijavan ocigledno. Nazalost bez otvaranja nema pomoci. Koje ulje se sad sipa u motor?

To je loš covjek koji tako zavali zenu, svjesno ti uvalio auto. U fazonu snalazi se. Za pocetak naspi orginalno ulje, i vozi ga do 2000 obrtaja. Pa prati situaciju. Ako i tada bude trosio. Otvaranje.

Takodje nek majstor provjeri da li turbima radi kako treba i da li ona ne jede ullje.

Ps

Kako izgleda motor okolo? Da ne curi neki semering? Kakav je dim na izduvu?

Nije mi poslalo prvi odgovor pa cu ponovno.
Zao je i meni sto san naivno pala ali na greskama se uci,jedino mi je zao sto nije da se znamo od jucer. On se ogradia, ponovia je da trosi ulje ali da nije pratia na koliko te da je nije trosila toliko.

Koliko znam castrol 5w30 ako se ne varam.  Motor cist,sve okolo cisto nigdi nista ne curi, ne dimi (imam obicaj zbog starog auta pogledat u retrovizor kad stisnem jace gas).  Filteri mijenjani prije cca 3ipo tisuce km,sljedeci tjedan cemo ponovno sve
3
SUPERB 2015 / Odg: Navigacija, update, mape...
« Poslednja poruka Boky poslato 04. Maj, 2024. 13:28 »
u principu, ja sam svaki dan za racunarom, nista mi oko toga nije strano, takodje zena predaje programiranje u skoli, sto bi rekli ljudi u tome smo, ali manjak vremena i raznorazne zivotne obaveze mi nekada ne dozvoljavaju da sednem i malo se poigram ! naime na ovo sto sam sada sam uradio nagnale su me nenormalne cene ovih nazovi strucnjaka sto šišaju ovce, jer za ovo mi je neki klinac trazio 70 eura, rekoh e neces, sednem i posle 2 minuta googlanja dodjem na ovaj forum ! sve se to dogodilo jos pre skoro dve godine i tek sada nadjoh vremena da sednem i resim to ! da ne bi zene koja mi je zapretila da ce ona da uradi (ne daj Boze da mi dira auto  =)) ), jer bi trebali za mesec dva do Beča, ne bih verovatno ni sada uradio !  =))
uglavnom, veoma sam srecan sto pronadjoh ovaj forum i odradih ovo ! lep pozdrav svima !  :bravo:
4
SUPERB 2015 / Odg: Navigacija, update, mape...
« Poslednja poruka hirurg poslato 04. Maj, 2024. 13:16 »
Uzmes sednes, pivo ladno i lagano prelistas temu, sve ima. Zadovoljstvo ce biti kad saznas kako to lako ide a od pomoci.
5
SUPERB 2015 / Odg: Navigacija, update, mape...
« Poslednja poruka Boky poslato 04. Maj, 2024. 13:14 »
hvala, ovo za kamere nisam znao !  bravo2
6
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka hirurg poslato 04. Maj, 2024. 12:52 »
Taj motor je pregrijavan ocigledno. Nazalost bez otvaranja nema pomoci. Koje ulje se sad sipa u motor?

To je loš covjek koji tako zavali zenu, svjesno ti uvalio auto. U fazonu snalazi se. Za pocetak naspi orginalno ulje, i vozi ga do 2000 obrtaja. Pa prati situaciju. Ako i tada bude trosio. Otvaranje.

Takodje nek majstor provjeri da li turbima radi kako treba i da li ona ne jede ullje.

Ps

Kako izgleda motor okolo? Da ne curi neki semering? Kakav je dim na izduvu?
7
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Safe mode - blinka sijalica grijaca
« Poslednja poruka hirurg poslato 04. Maj, 2024. 12:44 »
Posto vidim da si iz BL, bar i ma dobrih majstora za VW.

To ljudi odmah srede. I pozuri dok nisi pregrijao motor. Onda je dosta skuplja igranka. Inace crijeva treba sva pogledati, temperatura i starost dovode do pucanja.
8
SUPERB 2015 / Odg: Navigacija, update, mape...
« Poslednja poruka hirurg poslato 04. Maj, 2024. 12:40 »
Da, nas drugar @AcoSk redovno kaci nove mape i kamere. To što imas manju karticu mozes da resis kupovinom vece ili da ubacis manji deo Evrope kojim se i kreces. Sto se tice kamera dobijes samo zvucno upozorenje koje zna da bude od koristi kad se covek zamisli...
9
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka Mala poslato 04. Maj, 2024. 10:56 »
Ja bih probao za početak isto ulje koje sipa taj komšija.
Najzalosnije, u istom smo servisu i isto ulje se koristi
10
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Škoda Octavia 2.0 TDI VRS 135kW DSG problem s uljem
« Poslednja poruka wkobre poslato 04. Maj, 2024. 10:09 »
Ja bih probao za početak isto ulje koje sipa taj komšija.
Stranice: 1 2 ... 10