Autor Tema: Ciscenje usisa i jos ponesto  (Pročitano 101 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži sarajevo123Započeo temu

Ciscenje usisa i jos ponesto
« poslato: 23. Apr, 2024. 20:57 »
Pozdrav od bivseg skodiste, a mozda i ponovnog

Al idalje sam u grupaciji, ne brinite

Imam par pitanja gdje bi poneki savjet iskusnijeg dobro dosao.

Vozim A3 2011 godiste 2.0 tdi sa 125kw i quattro pogonom.270k na satu a kod mene je vec 3 godine i preko 60k km sam presao.
Osim par popravaka na trapu, sto sam sam kriv, nisam imao nikakvih problema

Za auto mislim da je u zaista dobrom stanju.Suh je odozdo, odozgo, sav potrosni materijal sam izmjenjao (gume x8, kocnice, servis quattra, veliki servis, osovinu uljne pumpe, mikroremenje).
Kapi dima ne izlazi na auspuh iako je egr/dpf off i stage 1 uradjen.
Ne trosi kap ulja i vode, pali na po kljuca na -20 stepeni i 24h mirovanja…
Zdrav lim, unutra ko nov.

Zelio bih da uradim neke stvari preventivno jer planiram auto voziti jos bar 100k km tj 4-5 godina.

Sta mislite o skidanju klapne gasenja (tzv anti shudder valve) i citave usisne grane da bi se to ocistilo fino? Egr je ugasen na 220k tako da vjerujem da unutra ima sta da se ocisti.
Je li iko radio ista slicno? Kolikp bi takav zahvat mogao kostati? Koliko je komolikovano? Kakvi su benefiti? Jel trrba kalibrirati klapnu gasenja opet?


Druga stvar.
Kad sam rekao d je auto suh, stvarno jeste, osim sto imam jednu kap ulja na jednom mjestu.Da, bukvalno kap koja se ocisti stapicem za usi i nema vise. 20-30  hiljada km je potrebno da se kap pojavi opet.

Kap se pojavljuje ovde na slici gdje je zaokrizeno.
Znaci samo sa suvozaceve strane, druga je ko barut.
Majstori me ubjedjiuju da je to nista, i da moze tako jos kolko hoces.

Slika ispod.




Bukvalno se i na slici vidi kap…ja nisam htio cistiti 20-30 k km i nije se pogorsalo nista.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km



Pretraga foruma [Google]