Autor Tema: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007  (Pročitano 3623 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži BALKANIJA

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #15 poslato: 13. Apr, 2014. 23:16 »
Druze moj to samo u Sopot kod onih likova da vozis.

Van mreže Nesas

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #16 poslato: 14. Apr, 2014. 09:12 »
Ja imam clia sa automatskim menjacem, imao sam raznih problema sa njim. Problem nisam resio u Hit autu  vec u Sopotu.  Jednom sam imao  slican problem kao ti sada i bio je u sajli koja je veza rucice i menjaca. Ako je i kod tebe sajla proveri na upravljackoj kutiji na menjacu taj kraj sajle je popustio( rasirio se)  ako spada  -to ti je problem. Kako stoji skoda sa dobrim majstorima probaj prvo preko taxista da saznas. Nisam 100 % siguran ima menjaca koji moraju da ostanu u servisu 2 dana zbog zamene filtera i ulja. Pozz

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #17 poslato: 14. Apr, 2014. 12:08 »
Ja imam clia sa automatskim menjacem, imao sam raznih problema sa njim. Problem nisam resio u Hit autu  vec u Sopotu. 

Ja ti nisam pominjao te iz Sopota jer mi prijatelj nema pozitivno iskustvo sa njima . Vozi oktaviju 1 karavan, 2.0T benzinca, automatik, bio je kod njih na servisu i posle toga jos 3-4 puta (x30 km u jednom pravcu) da sredjuju ono sto su tokom servisa zabrljali. Ne kazem striktno i da ne ides jer je to jedina informacija koju imam o njima, dakle nemam neko veliko iskustvo ...

  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Nesas

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #18 poslato: 14. Apr, 2014. 19:27 »
Hit auto je ovlasceni servis za reno, naveo sam  to kao los primer za ovlasceni servis.  Pogledaj ovo oko sajle sto sam vam napisao. Pozz

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #19 poslato: 16. Apr, 2014. 19:24 »
Ja vise taj problem nemam,otpriliki kako sam ukapirao a proverio sam bar deset puta tu svoju pretpostavku,gresku sam ja sam pravio,tako sto nisam dovoljno cekao da upalim auto....deluje smesno,ali.... :)) jbg....
E sad rece mi jedan dobar prijatelj u godinama,da se pazim je generalno svi A menjaci stradaju na oko 200-250k pa sad jurim da vidim ako me ne daj Boze zadesi... sta onda???

Van mreže Nesas

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #20 poslato: 16. Apr, 2014. 20:33 »
Nema sta da gledas menjaj ule i filter ulja, i uzivaj u voznji. Pozz

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #21 poslato: 16. Apr, 2014. 21:33 »
E sad rece mi jedan dobar prijatelj u godinama,da se pazim je generalno svi A menjaci stradaju na oko 200-250k pa sad jurim da vidim ako me ne daj Boze zadesi... sta onda???

Po svemu sto si pisao imas korektno servisiran auto, dakle kao sto Nesa rece   radi redovne servise i uzivaj. Sve to sto se prica moze a ne mora da znaci.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #22 poslato: 17. Apr, 2014. 22:00 »
Deluje tako,samo,ima tu meni nekih nejasnih stvari oko menjaca,moram da napomenem da sam sa A menjacima osim ovde imao dodira samo u BMW-ovim vozilima. Verovatno ima i razlikr,naprimer,danas sam isao u D otprilike 70 upao u situaciju da moram da stisnem gas,i osinem ga :-) auto mi je nekako jezivo trznuo =-O dobro to je moze biti kao kad bi manualni udario iz 5 u 3 :-)
Ali sta moze biti kad idem normalno i krenem da kocim i kad auto dodje na,primer do 1100 obrtaja dakle pred samo zaustavljanje auto trzne opet.... =-O da li je to normalno???

Van mreže Nesas

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #23 poslato: 17. Apr, 2014. 22:16 »
To je normalno on je programiran da na nekom obrtaju prebaci  u nizu brzinu a  ti tada dodas gas ili oduzmes. Ima tu razlika recimo1i2 brzina njihov  broj obrtaja je nizi u odnosu na 3 brzinu. To kada do kraja naglo stisnes gas sluzi da te izvuce iz nezgodne situacije.



Pretraga foruma [Google]